tisk-hlavicka

Inspirace a vzdělání pro vědomě žijící rodiny

30.9.2013 Komerční sdělení

Podívejte se na nabídku zajímavých kurzů od Brány k dětem.

Jste rodiči a máte zájem vzdělávat se a růst ve svých rodičovských kompetencích? Zajímáte se o zdravý, ekologicky udržitelný životní styl? Pracujete na sobě a chtěli byste načerpat nové podněty z oblasti psychologie? Toužíte po relaxaci, meditaci, nebo usilujete o posílení Vaší mužské či ženské stránky? To vše (a mnohem více) nyní můžete rozvíjet na kurzech v Bráně k dětem.

Brána k dětem je firma se sedmiletou tradicí. Jejím posláním je šířit a zpřístupňovat široké spektrum různorodých možností, které mohou rodinám s malými dětmi (a všem, kteří o to mají zájem) činit život krásnější, zdravější a vyrovnanější. Zaměřuje se při tom na ekologicky příznivý způsob života. Vše začalo před lety snahou nabídnout (tehdy obtížně dostupné) látkové pleny, šátky na nošení a ekologické potřeby pro miminka široké veřejnosti. Tak vznikla první kamenná prodejna v Brně a s ní kurzy o používání moderních pratelných plen, bezplenkové komunikační metodě a nošení dětí. V současné době fungují kamenné prodejny v Brně, v Praze a pobočka v Damníkově na Vysočině, kde můžete zakoupit ekologické, lokální a Bio produkty pro rodinu a domácnost. Zároveň zde můžete navštívit semináře, jejichž nabídka za poslední dobu rapidně vzrostla.

Těhotenství a porod jako úhelné kameny

Jak prožít co nejlépe vlastní těhotenství a připravit se dobře na porod, zvažuje většina nastávajících maminek. Ty mohou na jednom z pražských kurzů načerpat informace a osvědčené tipy od zkušenějších souputnic. V Brně se zase na besedě s porodní asistentkou dozvědí, jak docílit přirozeného a bezpečného porodu, který bude vyhovovat právě jim samotným. Smyslově založené ženy také jistě využijí poznatků z kurzů aromaterapie pro těhotné, kde se seznámí s rostlinnými oleji k pozitivní podpoře během těhotenství a porodu.

Jak co nejlépe pečovat o vlastní miminko

Další oblastí vzdělávání jsou již zmíněné semináře určené pro rodiče malých dětí. Začínající maminky často narážejí na obtíže při kojení. Přesně pro ně jsou určeny besedy s laktační poradkyní či podpůrné skupiny, kde mohou nalézt recept na řešení těžkostí. Stále více rodičů využívá výhod nošení dětí v šátku či v ergonomickém nosítku. V začátcích jim pomohou individuální nebo skupinové kurzy vázání šátků. Často diskutovaným tématem je také správný psychomotorický vývoj - i v této problematice rodiče různým způsobem vzděláváme.

Každý týden se u nás můžete poučit o zdravém přebalování a seznámit se s (na první pohled nesnadno uchopitelným) systémem moderních látkových plen. Zajímáte-li se o možnosti praktikování stále populárnější bezplenkové komunikační metody, pak Vám doporučujeme dvouhodinový seminář vedený průkopnicí tohoto přístupu u nás - Lucií Harnošovou. Stejná lektorka vede také kurz kontaktního rodičovství, který je určen všem, kdo se zajímají o tento rodičovský styl založený na kontaktu, respektu, intuici a přirozenosti. Pro již praktikující rodiče zde fungují také podpůrné skupiny, ve kterých mohou sdílet své zkušenosti a dodat si vzájemně podporu.

Jsme rodiči….

Ač nám to zpočátku připadá obtížně uvěřitelné, každé miminko rychle vyroste a začínáme řešit otázky spojené s výchovou, vzděláváním a rozvojem dětí. Právě zde je důležité vidět množství možných směrů, kterými se lze vydat, a vědomě vybrat pro sebe to pravé. A zejména o podporu na této cestě se v Bráně k dětem snažíme. Hledajícím rodičům jsou určeny kurzy lektorek kráčejících ve šlépějích Jiřiny Prekopové. V Praze například můžete navštívit kurz Škola lásky v rodině, v Brně se zase můžete zúčastnit setkávání zaměřených na posílení rodičovské sebedůvěry. Na workshopech vedených zkušenými rodinnými terapeutkami lze také řešit například problémy spojené s obdobím vzdoru.

S dětmi se můžete také zúčastnit lekcí muzikoterapie a nastartovat přirozenou schopnost vyjadřování pomocí hudby. Pro předškolní a školní děti je připravena řada vzdělávacích aktivit od autorských čtení v rámci kampaně Česko čte dětem v Praze přes širokou nabídku jazykových kurzů (Angličtina, Němčina a Španělština), dramatický kroužek až po výtvarné dílničky v Brně.

Žijeme harmonicky a zdravě

Nejen v souvislosti s rodičovstvím se zamýšlíme, jak vést každodenní život spokojeně, vyrovnaně a přitom zdravě a zodpovědně. Často se vracíme zejména k otázkám ohledně zdravého stravování. Na základě poptávky jsme proto v Praze a v Brně otevřeli kurzy zaměřené na stravování alergiků, přípravu výživných příkrmů či zdravých laskomin.

Usilujete-li o ekologický způsob života, možná Vás zaujmou semináře věnované udržitelnému provozu domácnosti či přírodnímu stavitelství a permakulturním zahradám. V Praze také poběží cyklus workshopů z oblasti Feng Shuei, které Vám pomohou zharmonizovat bydlení s vlastní osobností.

Harmonický život je však zakotven především v mysli. Proto považujeme za důležité semináře vedené zkušenými psycholožkami, které učí techniky jak zvládat stres, strach nebo jak milovat sám sebe. Vnitřní harmonie však můžete docílit též skrze tělo - například shiatsu masážemi, nebo speciálními zvukovými a tantrickými masážemi, které jsou nově v naší nabídce.

Ženy, muži, partnerství

Brána k dětem věnuje speciální péči a pozornost ženám, na jejichž pohodě závisí fungování rodiny. Usilujeme o respektování měsíčního cyklu a podporu žen jako takových. Proto jsme v Praze nedávno otevřeli Červený stan - prostor, ve kterém mohou ženy opětovně nabýt klid a sílu (nejen) v období menstruace. Na pravidelných setkáváních - ženských kruzích mohou společně cvičit tantra jógu Mohendžodáro, meditovat a sdílet se. Ženám jsou také určeny nejrůznější kurzy zacílené na přijetí těla či rozpuštění bloků souvisejících se sexualitou a sebeúctou. Třešničkou na dortu jsou posvátné rituály vedené Lilií Khousnoutdinovou, umožňující zúčastněným vnitřně vyřešit jejich životní milníky. V Brně je nově otevřen také mužský kruh ke sdílení mužsky specifických témat. Vede jej vyhlášený tantrický lektor Richard Vojík. Podobná setkávání jsou připravena také pro páry.

Zaujala vás naše nabídka? Neváhejte navštívit naše stránky www.branakdetem.cz/kurzy.php. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku