tisk-hlavicka

Tip pro aktivní maminky: cvičení v Praze

4.5.2009 VeZPac 1 názor

Myslíte si, že když máte miminko, nemůžete vůbec NIC?? A už vůbec ne chodit někam na cvičení?

Tak to je veliký omyl - alespoň v Praze určitě. S miminkem můžete CVIČIT rozhodně bez problémů!! Ptáte se, jak to můžu říct? Odpovím: "Ano, můžu to říct, protože to vím." A jak to vím?? Jednoduše, prostě jsem to vyzkoušela na vlastní kůži.

To bylo tak, čistě náhodu jsem jednou objevila na internetu stránky, které zněly mým uším přímo báječně (pravda mému stále ještě porodem a následnou mateřskou DOVOLENOU unavenému tělu už méně :() - www.FitMami.cz. Psalo se tam o cvičení s miminky, resp. o cvičebním programu pro maminky, na který mohou bez obav vzít svá miminka nebo malé děti. Bez obav znamená skutečně bez obav, tj. beze strachu, že dítě svým "řevem, lezením, plazením, drobením, kousám všeho v dosahu…" či jinými podobnými aktivitami bude někoho rušit při cvičení. Zaradovala jsem - skvělé. Jediná podmínka - dítě musí vydržet alespoň chvíli sedět/ležet/jíst/cokoliv v kočárku … To by pro mé dítě neměl být problém. Ještě jsem rychle nalistovala, co to vlastně to FitMami je. Přesná definice zakladatelky FitMami Pavly Maříkové zní: "… fitness program pro maminky a jejich miminka nebo malé děti (cca do 4 let). FitMami je určené především pro maminky, které se chtějí znovu dostat do kondice, získat štíhlou postavu a přitom nemají čas nebo možnost chodit na "klasické" cvičení do fitness centra nebo do posilovny. Cvičení probíhá v zimních měsících ve vybraných tělocvičnách, od jara až do podzimu v parku popř. lese po celé Praze." Bezva, napsala jsem e-mail Pavle, že bych se ráda zúčastnila první hodiny (registrace není sice bezpodmínečně nutná, ale je určitě vhodná) a bylo to. Jako místo prvního cvičení jsem si vybrala TJ Sokol Hostivař - venku se v březnu ještě necvičí, čeká mě tedy zatím "indoor".

Nazítří jsem lehce nervózní objížděla s kočárem TJ Sokol Hostivař. Když už jsem dělala asi patnácté kolečko (přišla jsem totiž pro jistotu o půl hodiny dřív), blížila se čtvrtá hodina odpolední a stále nikdo nikde, znejistěla jsem. Naštěstí v tu chvíli dorazila cvičitelka Pavla a další maminky na cvičení. Oddechla jsem si, ale bohužel jen na chvilku, jak jsem později zjistila. Ale popořádku. Takže, přezout boty, převléct se, najít něco k jídlu mému synovi, aby vydržel v kočáru, napít se a jde se na to … Dobrá zpráva - první hodina je zadarmo, alespoň si nebudu nic vyčítat, když nevydržím.

Rozcvička spočívala v běhu s kočárkem okolo tělocvičny, následovaly "žabí" skoky přes celou délku tělocvičny, posilování stehen … uff, po 10ti minutové rozcvičce jsem toho měla dost a přemýšlela, jak vydržím do konce hodiny. Vydržela jsem, ale jen silou vůle … V průběhu hodiny jsem si vyzkoušela skákání se švihadlem, posilování rukou s gumou, posilování se synem a spoustu dalších cviků včetně stálého zpěvu miminkům, aby z toho "něco" měla (no nevím, zkoušeli jste někdy zpívat při běhu…?). Syn byl spokojený, v průběhu hodiny částečně seděl v kočáru, částečně lezl po tělocvičně, částečně cvičil se mnou a s ostatními miminky. Zato já byla vyřízená. Zatímco on po ukončené hodině bleskově usnul v kočárku, mě čekala ještě cesta domů :( Byla jsem sice zničená, ale zároveň jsem se přistihla, že už plánuju, kdy půjdu příště. Po týdnu, kdy mě konečně přestaly bolet svaly a zapomněla jsem na téměř "vyplivnuté" plíce, jsem si uvědomila, že cvičení mě bavilo, nemusela jsem při něm řešit, kde je syn, zda nebrečí, kdy končí hlídání, nakrmila jsem ho, kdy bylo třeba atd., prostě úplná pohoda :)

Za týden jsem šla znovu, tentokrát do Centra volného času na Proseku a znovu to bylo skvělé … a nejskvělejší na tom bylo, že mě už skoro nic při cvičení nebolelo. Náročné to pořád bylo, to ne, že ne, ale nějak jsem si zvykla nebo co. Zároveň jsem při mnoha cvicích ocenila, že můj syn má zatím "jen" 8 kilo. Hned jsem si koupila permanentku, abych měla větší motivaci chodit cvičit (znáte to, jak jde o peníze …).

V dubnu, kdy přišly krásné dny a slunce svítilo, jsem si zároveň vyzkoušela "outdoor", tedy cvičení venku. Cvičení bylo o to krásnější, že probíhalo v lesoparku Hostivař, na čerstvém vzduchu, mimča byla ještě spokojenější a já taky.

Takže sečteno, podtrženo - skvělé cvičení v partě maminek, spousta zábavy (a udivených pohledů všech poklidně kráčejících "procházkářů" zejména mužského pohlaví při "outdooru") ve společnosti vašich dětí, které jsou zároveň na čerstvém vzduchu, výborná forma shození nadbytečných kil a zlepšení kondice, fajn cena (100 Kč/hod., v případě permanentky se cena podstatně snižuje)

Tak a můžete jít na to. Podrobnější informace najdete na www.fitmami.cz. V současné době se cvičí v Hostivařském lesoparku, parku Ladronka, Chodovském parku, Proseckém parku, chystá se cvičení v Dobříši. S sebou vezměte kočár, miminko nebo i větší dítě (horní hranice věku dítěte není pevně stanovena), deku nebo podložku na cvičení, běžecké botky, vodu, jídlo pro miminko (příp. sebe, pokud nehubnete) a hlavně dobrou náladu…

Tátové, zdá se Vám to diskriminační?? Chtěli byste také "drandit" s kočárkem a shazovat přitom kila a bavit se? Není nic jednoduššího: buď můžete jít se svojí drahou polovičkou na klasickou lekci FitMami, neb muži jsou vítáni (před kým bychom se jinak asi předváděly, že :) a dokonce mají vstup zdarma, nebo se těšit na speciální "tatínkovské" verze FitMami, které Pavla Maříková chystá.

Názory k článku (1 názorů)
super typ Pája,Kája a Toník 9.5.2009 22:2
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.