tisk-hlavicka

Nejnovější metoda pro léčení inkontinence

7.10.2006

Rakouští odborníci zveřejnili nadějnou metodu pro zmírnění příznaků problémů s udržením moči (inkontinence). Metoda – která využívá kmenové buňky pacienta implantované do svěrače močové trubice – napraví funkci a pružnost svalů močové trubice.

Radiolog Ferdinand Frauscher, profesor rakouského výzkumného týmu doufá, že injektování kmenových buněk může znamenat trvalé a účinné řešení v terapii inkontinence, které trápí obě pohlaví. "Inkontinence je jedním z největších problémů u žen, a často se vyskytuje i u mužů" - řekl.

Inkontinence znamená samovolné vyprazdňování močového měchýře, způsobené nejčastěji slabostí svěrače, svalu na spodku močového měchýře. Je to zdravotnický problém známý v celém světě, který se týká ve Spojených státech amerických 12 miliónů lidí, v Maďarsku zhruba 1 miliónu lidí.

Během metody vypracované výzkumníky Medical University of Innsbruck kmenové buňky získané ze svalové tkáně paže pacientů jsou pěstovány v laboratorních podmínkách po dobu 6 týdnů, poté je injektují přímo do svěrače močové trubice pacienta. Speciálním postupem pomocí moderního třídimenzionálního ultrazvukového přístroje lze určit nejoptimálnější místo pro injektování. Profesor Frauscher také dodal: "Tyto buňky jsou velice inteligentní buňky! Mají schopnost přeměnit se ve svalové buňky, když se dostanou na správné místo." Do uvedeného testu bylo zapojeno 20 žen trpících inkontinencí, ve věku 36-84 let. Implantace vlastních kmenových buněk pacienta vyžaduje jen 15-20 minut, a výsledky se objeví již během 24 hodin.

V důsledku operace došlo k nárůstu objemu svěrače a zvýšila se jeho kontrakce. Je také velice pozoruhodné, že náklady na terapii pomocí kmenových buněk nepřesáhnou náklady ani nejvíce rozšířených metod (plenky pro dospělé a kolagenové injekce).

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.