tisk-hlavicka

Pomáháme dětem najít domov!

7.4.2005 Natama 1 názor

Natama hledá lidi, kteří mají chuť stát se pěstouny, pečovat o dítě a nebýt na to sami. Být pěstounem je totiž opravdu velká věc a změna v zaběhnutém všedním životě.

V České republice už rok funguje Institut náhradní rodinné péče Natama. Natama doslova znamená náhradní táta a máma a smyslem její činnosti je najít právě takové náhradní táty a mámy, kteří budou rádi pečovat o děti, jež nemůžou z nejrůznějších důvodů žít se svými vlastními rodiči. Někdy takové děti potřebují najít náhradní domov jenom na chvíli, jindy zase natrvalo.

Vše o pěstounství

Natama hledá lidi, kteří mají chuť stát se pěstouny, pečovat o dítě a nebýt na to sami. Být pěstounem je totiž opravdu velká věc a změna v zaběhnutém všedním životě. Na pěstounství se dá ovšem velmi dobře a pečlivě připravit dopředu. A to je přesně to, co Natama dělá. Poskytuje informace o pěstounské péči, pořádá zajímavé výcviky, semináře a přednášky a provází pěstouny po celou dobu, kdy se připravují na pěstounství.

Pro vlastní děti pěstounů připravuje speciální programy, protože pro ně je příchod "nového sourozence" také obrovskou událostí.

Podpora na společné cestě

Natama zároveň podporuje pěstounské rodiny po celou dobu. K dispozici je 24hodinová konzultační linka, semináře pro pěstouny, setkávání pro děti a pěstounské rodiče. Zprostředkovává rodinám pomoc odborníků jako jsou psychologové, etopedové a další. Rodiny, které spolupracují s Natamou a pečují o dítě, dostávají navíc také finanční příspěvek.

Pokud chcete spolupracovat s Natamou nebo Vás zajímá cokoliv o pěstounské péči, určitě neváhejte a kontaktujte Natamu.

Adresa: Orlická 9, 130 00 Praha 3
Tel.: 222 733 307
E-mail: info@natama.cz
www.natama.cz

Názory k článku (1 názorů)
zájem o náhradní rodinu Marie Urbánková, dva dospělý synové 24.3.2006 10:22
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.