tisk-hlavicka

Oblíbená pekárna v New Orleans

26.10.2004 Souradová Věra 6 názorů

Nejdřív se podívejte na ten krásný svatební dort na následující fotografii. Pro koho tak asi je? Zkuste to uhodnout. Pro syna či dceru?

A ty halloweenové krásné perníčky, které pekařka peče. Nesbíhaj se vám sliny?

Nám se také sbíhaly v pekárně U TŘÍ PSŮ v New Orleans. Tak jsem vybrala pár kousků pečiva (dort s ozdobami na halloweenové koledování mi připadal trochu drahý) a do pytlíčku nějaké vyumělkované upečené koláčky skoro jak pralinky. Jen mě trochu zarazilo, že pod stolem u pekařky ležel obrovský pes vlkodav a v druhém rohu odpočíval barzoj. Třetí maličký ležel v košíku. "To by u nás nemohlo být, aby v pekárně či cukrárně měla majitelka své psy. To by se hygienici zbláznili...Ani v Německu by to nebylo možné", pravila jsem k mému muži.

Clarisska si je pohladila a přemluvila nás, abychom koupili ještě perníčky, které byly evidentně pro domácí mazlíčky, pro pejsky od Lejčinky.

Když jsme nasedli do auta, začala jsem nabízet pečivo a pralinky. Můj muž, který miluje sladké, si kousnul a řekl, že jsou děsné, vůbec mu nechutnají, jsou divné! Když se do další zakousnul David, řekl, že jsou opravdu divné, nějaké zdravotní...Naštvaně jsem okusila také a BYLY divné! Přemýšlela jsem, co mi ta chuť připomíná, koukla se do pytlíku na přiložený letáček, třeba tam budou ingredience, jak tu bývá zvykem! Koukla jsem na letáček a došlo mi! Krmím rodinu psími suchary!

Pekárna u Tří psů je pekárna pro psy! Ty nádherné pralinky a i vyumělkovaný svatební dort jsou pro pejsky! Všichni začali prskat a plivat a hubovat, že to jsem celá já! Ale vždyť tam všichni byli se mnou! A ani je nenapadlo, že jde o pekárnu a cukrárnu psí....Ale dodnes si ze mne děla celá rodina šoufky, když začnu nabízet nezvyklé sladkosti...

Při naší další návštěvě New Orleans, jsme se vypravili do pekárny znova. Tentokrát už cíleně, abych nakoupila pro miláčky mých přátel (mají i pečivo pro kočičky) a taky, abych se o tomhle nápadu dověděla víc a mohla vám o tom vyprávět.

Pekárna leží v samém srdci New Orleans ve Francouzské čtvrti přímo na Royal Street. Otevřena je 7 dní v týdnu od 10 hodin do 7 večer. Zdravé, čerstvě upečené jen z přírodních materiálů, "mňamy pekařské výrobky pro vaše pejsky", říká jejich reklama.

Jejich výrobky najdou např. hosté luxusního hotelu MONACO jako pozornost domu na nočním stolku, pokud se tu ubytují se svým čtyřnohým miláčkem. Koukněte se na jejich web.

Výrobky pekárny mají jména jako Hop a sedni jednohubky, které zaručeně přimějí vašeho psíčka k vynikajícím výkonům. Upečou vám dort pro jakoukoliv příležitost z těch nejnaturálnějších ingrediencí, které milují jen psíčci, takže se zákazníci nemusejí obávat, že by jim je jejich pánečkové jedli, když oslavenci nedávají pozor. Ale po jejich vůni budou slintat i páníčkové. To vysvětluje reakci mojí rodiny. Vonělo to nádherně po oříšcích, banánech a skořici, ale chutnalo to jen pejskům...

Mají tam také HOWLIDAY GIFTS vtip přeložitelný jen volně pro" čtyřnohé svátky". Jako ESTER BEGS, HOWLOWEEN SAPMLERS, HOLIDOG a HANUKKAH SAMPLERS atd.

Místo obvyklých HAPPY HOURS mají tady YAPPY HOUR, kdy navečer před uzávěrkou prodávají lacino. Podávají občerstvení i pro pánečky.

Celý ten nápad se mi moc líbil. Je to už úspěšně se rozrůstající celostátní obchodní síť. Pekárnu u Tří psů najdete v každém průvodci po New Orleans a v každém albu z cest do Big Easy, který je na internetu, jen se koukněte.

Ale bylo to na mě taky trochu moc. Stejně jako je na mě moc, když Američané mluví o kočkách a psech jako o bratrech a sestrách svých dětí. Tak úplně za to nemohou, protože tak je to dáno jazykem. Nemají, či nepoužívají slovo páníček nebo majitel, když mluví o svých domácích zvířatech, ale tatínek a maminka a zvířata se ADOPTUJÍ, nepořizují si je.

Zvířata mám moc ráda a dost jich prošlo mým životem a vychovala jsem jednu oddanou veterinářku, ale některé věci jsou na mě zkrátka moc. Třeba když někdo pořádá narozeninovou párty pro své psy (ne že to slaví s dětmi v rodině, ale velkou párty) pro dvě až tři desítky lidí s pozvánkami a dárky (jen tak do 5 dolarů, abychom je moc nerozmazlili) a dortem, tak to musím prodýchat. Ale každému, co jeho jest!

Ale do pekárny u Tří psů zase zajdeme. Krásně to tam voní. Psi jsou milí a my máme koho podarovat. Navíc jde část výdělku ve prospěch týraných zvířat ...a těch je tady přes všechnu tu lásku také dost.

Názory k článku (6 názorů)
Takova blbost - to je fakt možné jen v ... Andy 26.10.2004 9:12
*Mňamky pro pejsky med 31.10.2004 20:32
Komentár Petra 26.10.2004 12:4
A vždyť je to pěkné Klára 26.10.2004 15:12
Dort Jitka, Kubik a Maggie 26.10.2004 17:53
*Re: Dort Katka 27.10.2004 9:46
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.