tisk-hlavicka

Pomoc při zánětech

25.4.2004

U kterých onemocnění Vám může pomoci léčba Wobenzymem?

Wobenzym není "lékem na všechno"

Wobenzym urychluje léčbu zánětů a vstřebávání otoků, navíc příznivě ovlivňuje některé složky imunitního systému. Usměrňuje průběh zánětu tak, aby proběhl pro naše tělo co nejúčelněji. Enzymy, které Wobenzym obsahuje, napomáhají například při odstranění poškozených tkání, dokážou také štěpit škodlivé látky vznikající při zánětu, a tak přispívají k jejich odsunu z těla. Působením Wobenzymu se zlepšuje prokrvení postižených tkání a jejich zásobení živinami a kyslíkem. Urychluje se vstřebávání otoků a omezuje se jejich tvorba. Tím vším se také zmírňuje bolest spojená se zánětem. Protože zánět je podstatou mnoha zdravotních obtíží, Wobenzym se uplatňuje při léčbě širokého okruhu onemocnění, včetně těch případů, kdy pacient trpí více záněty současně.

U kterých onemocnění Vám může pomoci léčba Wobenzymem?

Záněty v oblasti nosu, krku a uší, horních a dolních dýchacích cest
Tato onemocnění jsou častá především u dětí a znovu přibývají s tím, jak stárneme. U některých jedinců se často opakují a mohou přecházet do chronického stavu. Nejčastější bývají angíny, záněty hrtanu a nosohltanu, rýmy, záněty vedlejších nosních dutin, průdušek či středního ucha. U těchto opakovaných onemocnění je vhodná podpůrná léčba Wobenzymem. Působí proti otoku sliznice, zlepšuje odtok a transport hlenu. U zánětů průdušek vlivem Wobenzymu dochází ke zkapalnění hustého hlenu a k jeho lepšímu odkašlávání. Wobenzym lze s výhodou použít také při léčbě antibiotiky, protože usnadňuje jejich průnik do těžko přístupných tkání a zvyšuje jejich účinnost.

Poranění a úrazy
Různě závažná poranění a úrazy doprovázejí běžný život i rekreační a profesionální sport. Při nich se pravidelně dostaví otok, zánět a bolest. Včasné podávání Wobenzymu v těchto případech výrazně urychluje vstřebávání otoků, krevních výronů a podlitin, ústup zánětlivých změn a tím i bolesti. Zkracuje se tak doba hojení, pracovní neschopnosti a výpadek z tréninku.

Pooperační stavy
I každý sebemenší operační výkon - např. trhání zubu - je také "poraněním", na které organizmus reaguje otokem, bolestí a zánětem. I zde Wobenzym zkrátí období obtíží, urychlí hojení a snižuje riziko pooperačních komplikací zejména u nemocných s poruchami hojení. U plastických operací je úspěšné a rychlé hojení zárukou dobrého kosmetického efektu.

Záněty a bolesti kloubů, šlach a svalů
Velké potíže, především bolesti, ale i vznik výpotku a omezení hybnosti kloubu, provázejí záněty při artróze. Při podpůrné léčbě Wobenzymem ustupují projevy zánětu, významně se snižuje klidová i námahová bolestivost a ranní ztuhlost.

Jestliže nemocný trpí revmatoidní artritidou (onemocnění kloubu, na kterém se podílí porucha imunity - autoimunita), může být Wobenzym také součástí léčby tohoto onemocnění. Wobenzym zmírňuje otoky a bolest kloubů, zlepšuje jejich celkovou hybnost. Může být také vhodnou léčebnou alternativou u těch pacientů, kteří nemohou z nejrůznějších důvodů užívat klasické antirevmatické léky.

Dalším častým onemocněním, kde se Wobenzym uplatňuje, jsou záněty měkkých mimokloubních tkání - šlach, svalů a dalších složek pohybového aparátu (např. "tenisový loket", "zamrzlé rameno", zánět Achillovy šlachy).

Gynekologická onemocnění a onemocnění prsní žlázy
Zánět je nejčastějším problémem, se kterým se ženy objevují v ordinaci gynekologa. Mohou to být záněty zevních pohlavních orgánů - záněty pochvy - i záněty pohlavních orgánů vnitřních - záněty vejcovodu, vaječníku a dělohy. V poslední době přibývá výskytu chronických zánětů se všemi jejich důsledky - chronickými bolestmi, srůsty i neplodností. Kombinace Wobenzymu s antibiotiky významně zvyšuje účinnost léčby těchto zánětů.

Mnoho žen trápí bolesti v prsou s tvorbou zduření a zatvrdlin v mléčné žláze. Tyto obtíže se často zvýrazňují v období před menstruací. Obvykle se jedná o dysplastické změny v prsní žláze podmíněné hormonální nerovnováhou - takzvanou fibrocystickou mastopatii. Pokud odborný lékař kompletním vyšetřením potvrdí diagnózu tohoto onemocnění, je vhodná léčba Wobenzymem.

Záněty prostaty
Již relativně mladí muži kolem čtyřiceti let mohou mít problémy se zbytněním prostaty (předstojné žlázy) a jejími záněty. Záněty prostaty často přecházejí do chronického stavu a jsou doprovázeny celou řadou obtíží (např. bolestmi při močení, bolestmi a tlakem za stydkou kostí, obtížemi v sexuálním životě atd.). Podpůrná léčba Wobenzymem (podle povahy onemocnění v kombinaci s antibiotiky nebo i bez nich) napomáhá vyléčení nebo výraznému ústupu obtíží.

Záněty močových cest
Wobenzym se uplatňuje i v léčbě zánětů močových cest, které se četností výskytu řadí hned za záněty dýchacích cest. Zvyšuje účinnost léčby opakovaných zánětů močového měchýře a močové trubice i závažných stavů, kdy zánět postihl ledvinnou pánvičku. V těchto případech je optimální kombinace cíleného antibiotika a Wobenzymu.

Cévní onemocnění
Vedle schopnosti optimalizovat průběh zánětu a redukovat otoky ovlivňuje Wobenzym také některé vlastnosti krve (např. zlepšuje její tekutost, omezuje shlukování červených krvinek a krevních destiček). To vše působí prospěšně při léčení různých cévních onemocnění. Wobenzym se uplatňuje nejen v léčbě akutních zánětů povrchových žil, ale pomáhá také pacientům, u kterých po opakovaných zánětech žil (potrombotický syndrom) přetrvávají dlouhodobé obtíže - zejména otoky a bolesti v končetinách při větší námaze.

Lymfatické otoky (lymfedém)
V současné době je u nás nejčastější příčinou lymfedému odstranění a ozařování lymfatických uzlin při operacích prsu (lymfedém horní končetiny), v oblasti pánve (lymfedém dolní končetiny) a v oblasti hlavy a krku (lymfedém krku a obličeje). Lymfedém však také vzniká poškozením lymfatických (mízních) cév a uzlin opakovanými záněty (záněty žil, růže apod.). Wobenzym obnovuje průchodnost lymfatických cév, odstraňuje nežádoucí bílkovinné látky z mezibuněčného prostoru a tlumí zánětlivý proces. Nejvíce se osvědčuje komplexní léčba lymfedému Wobenzymem v kombinaci s různými fyzioterapeutickými postupy (bandážování, manuální nebo přístrojová lymfodrenáž, speciální cvičení atd.). Léčba lymfedému má být zahájena v jeho časném stadiu, pak má největší šanci na úspěch.

Proč je Wobenzym vhodný i při léčbě antibiotiky?

U bakteriálních zánětů Wobenzym nenahrazuje léčbu antibiotiky, vhodně ji však doplňuje. Posiluje účinek antibiotik, podporuje jejich průnik do postižených tkání a zlepšuje efekt léčby.

Jak Wobenzym správně užívat?

Je nutné užívat Wobenzym nalačno, minimálně 1/2 hodiny před jídlem. Odstup od posledního předcházejícího jídla by měl přitom činit alespoň 2 hodiny. Nerozkousané tablety je třeba vydatně zapít alespoň 200 ml tekutiny (voda, čaj, minerálka). Nesprávné užívání léku omezuje jeho vstřebávání a tím i účinek.

Jaké je denní dávkování?

U dospělých při zahájení léčby podle závažnosti onemocnění 3x5, výjimečně 3x10 dražé denně. S ústupem obtíží lze dávku postupně snižovat až na 3x3 dražé (udržovací dávka). Tuto dávku ponechat ještě několik dní po úplném odeznění obtíží.

U dětí dávkujeme 1 dražé na 6 kg hmotnosti a den. Léčbu je však nutné vždy konzultovat s lékařem.

Jak nákladná je léčba Wobenzymem?

Wobenzym je volně prodejným lékem, který ve většině indikací hradí sám pacient. Tato investice ovšem může u některých akutních stavů výrazně zkrátit dobu léčení, což především u výdělečně činných osob přináší i přímý ekonomický efekt.

U chronických stavů léčba Wobenzymem zvyšuje kvalitu života pacienta a v některých případech může omezit celkovou spotřebu léků. Cena průměrné denní léčebné dávky bývá nižší než například cena jedné krabičky cigaret.

U dětí je nákladnost léčby ještě výrazně nižší, přičemž tam, kde zaměstnaná matka nemusí zůstávat s nemocným dítětem doma, i tato léčba znamená nesporný ekonomický přínos.

Upozornění:

Z textu tohoto letáku nesmí vzniknout dojem, že pro pozitivní ovlivnění zdravotního stavu vždy postačí užívat samotný Wobenzym. Často se totiž používá jako součást komplexní terapie spolu s jinými léky a dalšími léčebnými postupy. U mnoha onemocnění je třeba poradit se před jeho podáváním s lékařem.

Lék k vnitřnímu užití. Přečtěte si pozorně příbalový leták.

Více informací naleznete na www.wobenzym.cz.
Vyhledávání článků podle věku