tisk-hlavicka

Síla moře ve spreji

22.4.2004 PR

Čistý nos a zdravá nosní sliznice. To je základ dobrého dýchání, zdraví a ochrany před infekcemi.

Čistý nos a zdravá nosní sliznice mají důležitou roli - zvlhčují, ohřívají a čistí vdechovaný vzduch. Pro zajímavost, víte, kolik lidský nos vyčistí denně litrů vzduchu? Deset tisíc! Je to účinný filtr. Když je však sliznice nosu vysušená a nos neprůchodný, nemohou tyto základní fyziologické funkce plnit. Těchto problémů podle zdravotnické statistiky přibývá. Mohou za to vlivy životního prostředí, virové epidemie, snižování odolnosti, alergické problémy naší populace, zanedbané nebo neléčené rýmy, které mohou vést k zánětům vedlejších dutin nosních, středoušních nebo nosohltanu. Další problémy na sebe nedají dlouho čekat. U školáků absence ve škole, u dospělých v zaměstnání. Řekne se: "Rýma? Banální záležitost!" Kolik potíží ale přináší…

Až donedávna byla rýma velký problém. Léčila se nosními kapkami, které se nemohly užívat dlouhodobě. Když přerostla v nemoc, nastoupila silná antibiotika, antialergické léky, chirurgické zákroky. Dnes rýma nemusí být "problém". Dá se řešit, ještě než se plně projeví, protože je naštěstí na světě prostředek, který to umožňuje.

Jmenuje se Stérimar, funguje na bázi velice jemného mikrospreje, přináší úlevu okamžitě, nemá vedlejší účinky a může se užívat dlouhodobě . Kojencům Stérimar umožňuje snadné a šetrné čištění nosu, nepálí, neštípe a může se používat už od narození, kdy malé děti ještě samy od sebe neumí smrkat. Maminky uvítají, že je plně funkční a bezpečný ve všech polohách jejich miminka. Pomáhá i dospělým - rychle hojit pooperační stavy, obnovit správné dýchání, bojovat proti krustám na oslabené a citlivé nosní sliznici. Obnovuje a posiluje ji, neboť je k tomu vyzbrojen 15 stopovými prvky. Také v bytech se suchým vzduchem pomáhá zvlhčovat nosní sliznici. Je toho hodně, co dokáže, protože má "sílu moře".

Stérimar je nosní sprej obsahující fyziologický roztok mořské vody, která se získává z Biskajského zálivu, z míst daleko od pobřeží, kde už není znečištěná pobřežními proudy. Voda není chemicky upravována a ve stopových koncentracích obsahuje 15 naturálních prvků, příznivě působících na nosní sliznici. Nos a nosní sliznice mají důležitou funkci - zvlhčují, ohřívají a čistí vdechovaný vzduch. Co by každý z nás dal za to, aby si pomohl, když je sliznice nosu vysušená a nos ucpaný. Neléčená rýma bývá tak často příčinou zánětů vedlejších dutin nosních, zánětů středouší a také zánětů nosohltanu. Mikrosprej tvoří dvouplášťová nádoba oddělující hnací médium (v tomto případě dusík) od samotného obsahu, a tím zamezuje jakékoli kontaminaci. Anatomický tvar trysky umožňuje její šetrné použití ve všech polohách.

Stérimar pomáhá při rýmě, při alergické rýmě, kde již po několikadenním užívání alergické projevy ustupují, při suchých zánětech nosní sliznice, vhodný je po operaci nosních a krčních mandlí, vedlejších dutin nosních a nosní přepážky.Aplikace Stérimaru zlepšuje drenáž nosní dutiny. Aerosol je velice jemný, a tím dochází k lepší absorpci stopových prvků.

Stérimar je určen pro každodenní hygienu nosu, k prevenci onemocnění horních cest dýchacích, pro úlevu při rýmě a alergiích. Je vhodný a bezpečný pro celou rodinu. Je to přírodní produkt bez konzervačních látek a při každodenním používání nepálí, nedráždí a nemá vedlejší účinky. Je vhodným doplňkem nosních kapek či gelů. K dostání je ve všech lékárnách za doporučenou cenu zhruba 150,- Kč.I když se tento preparát dostává na náš trh teprve nyní, ve světě není již nováčkem. Ve Francii je od roku 1970. A co je zajímavé? Největší prodejní úspěch byl zaznamenán v zemích, kde mají moře - tzn. Řecko, Chorvatsko, Španělsko, Portugalsko a také Izrael. A teď už máme moře ve spreji i my.

Více informací naleznete na www.sterimar.cz.
Vyhledávání článků podle věku