tisk-hlavicka

Chřipka, rýma nebo kašel?

21.11.2003 PR

Zde jsi dobrou radu našel.

Blíží se podzimní plískanice, chlad a zima a s nimi opět nastává období starostí se zdravím. S prvními sychravými dny na sebe chřipka, rýma či kašel nedají, bohužel, dlouho čekat. Rozhodli jsme se proto napsat pro vás stručného průvodce přípravky, které by Vám měly cestu ke zdraví co nejvíce usnadnit.

1. Chřipka

Chřipka je virové onemocnění, které nám "někdo neznámý známým způsobem v nestřeženém okamžiku předal". Nepatří sice mezi závažná onemocnění, se kterým by si lidský organizmus nedokázal poradit i bez medikamentů, ale proč se zbytečně trápit. Začíná to vždy stejně - kýcháním a posmrkáváním. Zanedlouho na to se přidá bolest hlavy, pak kloubů a svalů, nebo obráceně, a nakonec to vše doplní zvýšená či vysoká teplota. Přestane nás rázem bavit svět a oblíbená poloha v leže v posteli ztrácí svůj půvab. A tak začneme hledat záchranu. Většina z nás sáhne po tradičních prášcích s vědomím, že někdy zaberou, nebo začne experimentovat s nejrůznějšími kombinacemi doma objevených léků. A to není zrovna dobrý nápad.

Nabízíme skutečně účinné řešení, vlastně lék s názvem HUMEX Cold, který dostanete i bez lékařského předpisu v našich lékárnách. Ten vás v rekordním čase zbaví bolesti hlavy, kloubů a svalů, ucpaného nosu a také teploty. HUMEX Cold působí, díky svému složení, proti všem nepříjemným projevům spojeným s chřipkou a chřipkovými stavy.

2. Rýma

Tvrdí se, že léčená i neléčená rýma trvá sedm dnů. Něco na tom je, ale podstatný rozdíl je v tom, jak těch sedm dnů prožijete a přežijete. A také jestli rýma nebude mít pokračování v podobě nepříjemného zánětu horních cest dýchacích.

Důslednou prevencí se samozřejmě riziko nákazy touto "kapesníkovou" nemocí dá snížit, ale ani prevence nepůsobí stoprocentně.. Pokud tedy už máme rýmu jako "trám", pak nezbývá nic jiného, než podstoupit léčebnou kúru. Horké čaje a napařování střídáme se sirupy nejrůznějších značek, doplníme vitamíny a nakonec to proložíme práškem na bolest hlavy případně dávkami acylpyrínu. Týden pomalu končí a my jsme stále na začátku. Jsme bez nálady a z jinak asertivně naladěného člověka se stává agresivní jedinec.

Kdybyste si na úplném začátku koupili v lékárně HUMEX nosní kapky v dávkovacím spreji, či HUMEX inhalátor, tak byste ihned po aplikaci pocítíli okamžitou úlevu, která se, a tomu věřte, nedá ničím nahradit. Oba přípravky usnadňují dýchání, uvolňují tlak v nose i dutinách a to krátce po aplikaci. Kromě toho snižují na minimum další doprovodné negativní vlivy rýmy - bolesti hlavy, záněty středního ucha a u mnohých i krvácení z nosu. Navíc se vám vrátí nálada a chuť…

3. Kašel

Známe to všichni velice dobře - dráždění a nekončící nutivý pocit "podrbat se uvnitř" to je kašlání - to je čistící proces nosohltanu. Ale není kašel, jako kašel. V době, kdy u nás vrcholí rýma je hluboký, spojený s vykašláváním hlenů. Na začátku nebo na konci chřipkového onemocnění je suchý, dráždivý a jeho modulace se podobá spíše štěkání. A to vůbec nemluvíme o bolesti, která je s tímto kašlem spojená a o probděných nocích, kdy "díky" kašli nezamhouříme oko.

Abychom se těchto nepříjemných pocitů zbavili a potlačili neustálé nucení ke kašli doporučujeme přípravek HUMEX Sirup na suchý kašel. Sami se přesvědčíte, že sirup působí velmi rychle, účinně a dlouhodobě. Díky svému optimálnímu složení, které je ověřené více než 25 lety používání u pacientů všech věkových kategorií, patří k nejúčinnějším a současně nejbezpečnějším přípravkům na léčbu suchého kašle. Zároveň je to přípravek, který nedráždí žaludek, už tak podrážděný jinými medikamenty, nevyvolává nechutenství a skutečně chutná. Díky tekuté formě se lehce polyká i pokud vás bolí v krku a spolknout tabletu je hotové peklo. V lékárně dostanete nejen sirup pro dospělé, ale i sirup určený dětem předškolního a školního věku. A to i bez lékařského předpisu.

Více informací o výrobcích HUMEX naleznete na http://www.med-com.cz/chripka.htm .
Vyhledávání článků podle věku