tisk-hlavicka

Doplněk stravy Pastilky

13.11.2003 PR

Kvasničné lyzáty jsou vynikající přirozenou bariérou mnoha mikrobiálním infekcím.Současně jsou koncentrovaným zdrojem úplných proteinů, vitaminů a minerálních látek.

Kvasničné lyzáty, jsou zvláště ceněny pro svoji vysokou biologickou hodnotu (obsah proteinu, aminokyselin, minerálních látek, vitaminů) a vynikající antimikrobiální aktivitu. O těchto lyzátech je známo, že působí nejen preventivně, ale při infekcích tlumí záněty horních i dolních cest dýchacích, záněty dásní, okostice a také brání výskytu aft v ústech a pomáhají v jejich léčení.

Máta peprná je po staletí používána jako prostředek, který pomáhá při rýmě, nachlazení, chrapotu a také zklidňuje i bolesti hlavy nebo migrénu. Máta obsahuje silici, jejíž důležitou složkou je známý mentol, dále pak hořčiny a třísloviny. Přináší úlevu při astmatickém zúžení průdušek, pomáhá uvolňovat ucpaný nos a osvěžuje dech.Máta peprná je také přirozený a zvláště účinný prostředek při zažívacích poruchách. V přírodním léčitelství je o mátě také známo, že zlepšuje zažívání a mírní křeče a napětí svaloviny střevní stěny.

Zelený čaj je znám a hojně používán v čínské přírodní medicíně již tisíc let. Obsahuje velké množství polyfenolových sloučenin s antioxidačními vlastnostmi. Jeho extrakt je využíván jako preventivní ochrana organismu proti řadě nemocí. Velmi dobře je zdokumentována také antimikrobiální aktivita zeleného čaje. Polyfenoly obsažené v zeleném čaji brání rozmnožování bakterií a zastavují jejich růst. U zeleného čaje je prokázána i jeho baktericidní schopnost (schopnost hubit bakterie). Proto se tak osvědčuje v boji proti některým bakteriím a virům. Je nepřekonatelný hlavně při onemocnění ústní dutiny a chrání proti vzniku zubního kazu.

Zinek je stopový prvek, který je nezbytný pro správnou funkci imunitního systému,pomáhá chránit organismus před nachlazením, chřipkou, záněty a jinými infekcemi.

Zinek také urychluje hojení aft v ústech a léčbu bolesti v krku. Zinek pomáhá i v léčení mnoha jiných (i chronických) onemocnění.

Z výše uvedeného jednoznačně vyplývá, že synergické, tedy vzájemné působení těchto látek, zvyšuje jejich biologickou aktivitu. Společně s mírně stimulačními účinky kofeinu se tato kombinace biologicky aktivních látek stává účinnou bariérou mnoha infekcí, zejména respiračních onemocnění a infekcí ústní dutiny.

Doplněk stravy PASTILKY obsahuje tyto vynikající bojovníky proti infekcím a zánětům ve vzácně vyváženém vzájemném poměru. Společné působení těchto bioaktivních látek působí jako aktivní obrana organizmu proti nejrůznějším infekcím. Doplněk stravy PASTILKY je vhodné používat v době výskytu respiračních onemocnění, stejně jako prostředek pravidelné ústní hygieny.
Vyhledávání článků podle věku