tisk-hlavicka

Předcházejte nemocem podporou přirozené odolnosti dítěte

14.10.2003 PR

Prebiotická vláknina - významný objev v kojenecké výživě

MUDr. Petr Karger, 60
(odborný dětský lékař)
Neustále sleduji moderní trendy ve zdravé výživě dětí, a tak vím, že díky prebiotické vláknině posiluje Nutrilon u dětí odolnost proti nemocem. Složením se nejvíce přibližuje mateřskému mléku, takže nejen nezatěžuje dětský organismus, ale naopak se podílí na tvorbě pozitivních bakterií a na likvidaci bakterií s negativními účinky. Proto je Nutrilon doporučován dětskými lékaři a dalšími odborníky na zdravou výživu.

V průběhu 5. Českého pediatrického kongresu, byl české odborné veřejnosti představen významný objev v oblasti výživy kojenců - prebiotická vláknina, určená k obohacení prostředků mléčné kojenecké výživy. Účinky nové směsi, vyvinuté na základě desetiletého vědeckého výzkumu, jsou srovnatelné s účinky prebiotické vlákniny, která je třetí nejvýznamnější složkou mateřského mléka po laktóze a tucích. Prebiotická vláknina stimuluje vzrůst počtu bifidobakterií v trávicím traktu kojence a zvyšuje tak odolnost organismu proti nemocem.

Význam prebiotické vlákniny v kojenecké výživě zkoumala řada klinických studií, které u kojených dětí prokázaly zvýšený výskyt organismu prospěšných bifidobakterií ve střevní mikroflóře. Tento fakt je přisuzován právě prebiotické vláknině, která je obsažena v mateřském mléce a prochází trávicí soustavou až do tlustého střeva, kde stimuluje růst bifidobakterií.

Bifidobakterie mají pro organismus řadu pozitivních přínosů - stimulují imunitní systém, snižují hodnotu pH ve střevě, produkují některé trávicí enzymy a vitamíny. Působí jako přirozená ochrana trávicího traktu před choroboplodnými zárodky a zvyšují tak odolnost organismu dítěte proti nemocem.

Klinické zkoušky prokázaly, že děti, krmené umělou výživou obohacenou o prebiotickou vlákninu, měly ve stolici podstatně větší množství bifidobakterií, než děti krmené umělou výživou bez této vlákniny. Množství bifidobakterií bylo srovnatelné s kojenými dětmi.

Jediným kojeneckým mlékem s prebiotickou a klinicky testovanou vlákninou je Nutrilon. Nutrilon tak přirozeně posiluje odolnost dítěte proti nemocem.

Co všechno Nutrilon obsahuje?

Prebiotická vlákninaPodporuje růst a aktivitu užitečné střevní flóry, která zvyšuje obranyschopnost lidského organismu.
Poměr kasein:syrovátková bílkovinaPro počáteční mléka je důležitý jejich poměr 40:60 (stejné jako v mateřském mléce), protože syrovátková bílkovina je lépe stravitelná.
100% obsah laktózy (mléčný cukr)Stejný cukr jako v mateřském mléce, který podporuje vstřebávání vápníku, a tím růst kostí. Je výborně stravitelný.
Esenciální mastné kyseliny00% obsah rostlinných tuků zajišťuje dostatečný poměr (5:1) těchto kyselin (kyseliny linolové a alfa linolenové), důležitých pro rozvoj mozku a očí.
Vitamin D a vápník (Ca)Podporují růst kostí, který je v prvních letech života nejrychlejší.
Komplex antioxydant(vit. A, E, C, beta-karoten a selen) Jejich dlouhodobé používání podporuje imunitní systém dítěte a chrání jej proti negativním vlivům prostředí.
Železo (Fe)Jeho obsah je nezbytný pro tvorbu červených krvinek. Význam železa roste zejména v druhém půlroce věku dítěte. V tomto období již nemá zásoby získané od matky.
Jód(I2)Je důležitý pro funkci štítné žlázy a pro rozvoj mozku. Jeho aktivita je podporována přítomností selenu.
Obsah bílkovinSnížený tak, aby nebyly zbytečně zatěžovány ledviny.

Pokud máte jakékoli otázky, volejte zdarma na infolinku kojenecké a dětské výživy Nutricia.
V pracovních dnech od 8,30 do 16,00 Vám rádi poskytneme veškeré informace o výrobcích firmy Nutricia a prodejních místech, kde je můžete zakoupit.

Vaše dotazy jsme připraveni do dvou dnů zodpovědět i prostřednictvím e-mailové poradny.
Poradna je k dispozici do 16. listopadu.

Nyní si Nutrilon můžete koupit i online zde .

Kojení je nejsprávnějším způsobem výživy kojenců. Mateřské mléko obsahuje veškeré výživné látky a jeho složení chrání kojence před infekcemi a nemocemi. Kojení je nejefektivnější, když se matka pravidelně a správně stravuje v průběhu těhotenství a po porodu a když kojenec není zbytečně dokrmován. Před rozhodnutím o změně způsobu výživy je nutno se poradit s pediatrem.
Vyhledávání článků podle věku