tisk-hlavicka

Já mám v Brně tři domy, až je koupím, budou mý 2.

22.7.2003 Žaba 15 názorů

Aneb Realitní šílenství pokračuje ve druhém a posledním dílu.

7.3.2003

Máme zase další zájemce na dům, ale - světe, div se! - mají problémy s hypotékou, takže to budeme nabízet dál. Ach jo!

15.3.2003

Ten původní potencionální kupec není k sehnání, tak to zase nabízíme, už se to táhlo dlouho. A ti noví, co se jim to líbilo, mají moc malej příjem, než aby dostali hypotéku na plnou částku (jenom asi o tisícovku, takže když to odhadovali dopředu, tak si mysleli, že to vyjde), tak se teď snaží sehnat po příbuznejch 300.000,-Kč. Ale protože to není jistý, tak sem courají furt další a další vometáci a dělají nám tady kyselý ksichty! Mám toho tak pocaď.

29.3.2003

S naším bydlením nic moc. Tamti kupci to už asi nekoupí, vypadá to, že se snad nějak nepohodli spolu a nebudou si tedy dohromady kupovat bydlení, tou hypotékou to asi nebylo. Asi teda, těžko říct, každopádně to nabízíme dál, lezou nám sem zase lidi a já z nich šílím. Máme teď troje polovážný skorozájemce - jedni to chtějí, ale musí si sehnat ty peníze. Druzí to taky chtějí, ale musí sem vzít na prohlídku ještě rodiče, kteří to budou financovat, a třetí to taky chtějí, ale musijou sem vzít na prohlídku syna, který by tady s nima bydlel. No, moc tomu už nevěřím, netroufám si, bojím se, že to zase na něčem zkrachuje.

Že bychom měli něco vyhlídnutýho, to se říct nedá. V Novým Lískovci je jeden 3+1 za 1.850.000,-Kč, kterej vypadá celkem hezky (na fotkách a podle popisu, přímo tam jsme zatím nebyli, stejně teď ty prachy nemáme), ale je to odtamtud dost daleko, i když pochopitelně lepší než odsud.

Pak je ještě jakejsi chlap, kterej zdědil domek v Bystrci, je to 2+1 bez zahrady s dvorkem, chce to vyměnit za malý byt. Zatím neví přesně, na kolik si to cení, tak uvidíme. Kdyby se to dalo koupit, aniž bychom prodali toto (máme svobodárnu na Lesné, tak že by si ju vzal a tchýně nám může půjčit 500.000,-Kč, že bychom mu doplatili, nebo bychom ju prodali a zaplatili mu to), tak bychom se tam aspoň šli podívat, kdyby se nám to líbilo a koupili bychom to, nebyli bychom pak tolik tlačení s tím prodejem tohoto tady, a až by se to povedlo, tak bychom si to tam pak rozšířili. Ale bojím se, že bude chtít víc, než budeme moct dát dohromady.

Ještě má strýc chatu u Přehrady, byl by klidně ochoten nás tam nechat bydlet, ale tvrdí, že to není obyvatelný a s malejma dětma už vůbec ne, ale podle toho, jak to líčí, tak se nám zdá, že to není tak zlý - někdy o víkendu se s ním domluvíme a pojedeme se tam podívat, kdyby se tam dalo bydlet, zase by to mělo tu výhodu, že bychom mohli toto prodat a nemuseli bychom pod most.

29.3.2003

Zrovna dneska se objevil jeden dům v Žabovřeskách (taky celkem blízko ke škole), 4+1 se zahradou za 1.500.000,-Kč, tak nevím, proč je tak levnej, určitě tam v pondělí zavoláme, už teď tam posílám mail.

31.3.2003

Tak Brepta hned dneska šel do té realitky, a co zjistil? Ačkoli je to zkušená realitka, tak prostě nějak špatně odhadli cenu, během dvou hodin, od té doby, co otevřeli, měli už 12 zájemců. Bydlí tam nějakej děda, shání si byt, zrovna když tam Brepta byl, tak volala jakási paní, že to koupí i s dědou a že má hotovost. Ten realitkář si rval vlasy a říkal, že půjde s cenou nahoru. V tom spočívá naše jediná šance - než zvýší cenu a lidi se v tom zorientujou, tak to (snad) pár dní vezme. Ve čtvrtek k nám mají přijít na prohlídku ti s tím synem, prý dost počítají s tím, že to vezmou. Ale už jsme zapomněli, jestli mají hotovost nebo chtějí hypotéku, je toho holt moc. No, ale kdyby měli prachy a vzali to, a kdyby tam tu cenu nezvýšili o víc než 500.000,-Kč, a kdyby nám to nikdo nestačil vyfouknout... ach jo, příliš mnoho kdyby, ale bylo by to skvělý bydlení!

3.4.2003

POZOR!!! MÁME (opět) KUPCE!!! Jsou úplně noví (ani jedni z těch předchozích) a docela sympatičtí. Takže - příští týden složí zálohu a sepíše se smlouva o smlouvě budoucí. Dělá to jiná realitka než předtím a bude to i trochu jinak - ta záloha (nevratná) nebude 40.000,-Kč, ale 200.000,-Kč a nezůstane v realitce, pokud by cukli, ale U NÁS! Takže tento realiťák by v takovém případě pak nejezdil novým autem jako ten druhej (no fakt - ono to auto teda asi nebylo za 40.000,-Kč, ale na podzim k nám ještě jezdil trolejbusem a teď - krásným novým malým autíčkem!). Do půlky června by to mělo být vyřízený, berou si hypotéku, ale bydlet tady budou až od září, takže máme čas. Ale na ty Žabovřesky to nevypadá.

9.4.2003

Včera byla podepsána smlouva o smlouvě budoucí a dneska se má ten pán sejít s Breptou a těch 200.000,-Kč mu předat. Takže - snad to klapne!

10.4.2003

Teda, ty naše realitní kšefty nějak nejdou, jak bychom si to představovali. Ten kupec teda fakt zálohu složil, máme těch 200.000,-Kč na účtě, což je pozitivní, ale jak jsme si mysleli, že to budou chtít uvolnit až ke konci prázdnin, tak to tak není - chtějí to k prvnímu srpnu, aby se stačili zabydlet. Je to sice logický, ale pokud mají ten zbytek zaplatit do konce června... Sice nabízeli, že když tak by to přinejhorším stačilo k desátému srpnu, jenže jelikož bychom 2.-9.8. chtěli jet na koně, tak je to fuk. A kde nic tu nic... Ten dům v Novým Lískovci prý není obyvatelnej (tvrdí realiťák) a s tím v těch Žabovřeskách je to nějaký divný, místo aby zvedli cenu, inzerují to pořád za 1.500.000,-Kč, chce to už asi milion třistapadesát lidí, tak prý budou zvyšovat cenu... Dneska se tam Brepta zase má jít ptát, tak su zvědavá.

20.4.2003

Žabovřesky nebudou, je kolem toho hroznejch zmatků, navíc se mně podařilo vypátrat paní, která je snachou toho majitele, a ta mně potvrdila, že jsou kolem toho rodinný rozpory, takže to nebude jen tak. Ale nijak pomoct nám nemůže, protože ten její tchán se s nima nebaví... Takže jestli vzít ten maličkej baráček blízko školy... Už jsme se začali domlouvat s kamarádkou architektkou, že se nám na to koukne, jestli by se to za přijatelnou cenu dalo opravit a upravit tak, abychom se tam vešli. Byli jsme se tam dívat minulej pátek, snad by to jít mohlo, ale obyvatelný to není, nemá to topení a teplou vodu.

20.4.2003

Prodej se protahuje, bance se jaksi nelíbila smlouva, tak se bude muset sepsat nová.

1.5.2003

Asi budeme kupovat to v tom Bystrcu. Je to malinký (2+1), bez topení a bez teplý vody a jenom s malým dvorečkem, ale je to to jediný, co vůbec je. Je to blizoučko do školy (cca 5 minut chůze), dobrý spojení i přes noc, a není to drahý - 1.300.000,-Kč, navíc počítáme, že tu cenu srazíme, ale i kdyby ne, zbudou nám ještě i peníze na přestavbu. Takže se na to v úterý byla dívat kamarádka architektka, zkusí vymyslet, jak nás tam s našima (nemalýma) požadavkama naskládat, a když se jí to povede, tak to vezmeme. Návrhy ještě nemá, ale na první pohled říkala, že si myslí, že to půjde, a že by do toho na našem místě šla. Tak bychom bydleli na té chatě na přehradě (přes léto by to mohli být i příjemné, ale pak...) a mezitím by se to rekonstruovalo. Su na to fakt zvědavá.

7.5.2003

Tak to kupujeme, strašně narychlo, najednou se vyrojili další zájemci a měli hotovost, tak jsme se museli bleskově rozhodnout. Včera dopoledne jsme podepsali smlouvu o smlouvě budoucí a složili zálohu 65.000,-Kč, cena zůstává 1.300.000,-Kč, za těchto okolností smlouvat nešlo. A odpoledne přišly ty plány na přestavbu domku (chudinku kamarádku architektku jsme poněkud vyděsili a ona to obrovskou rychlostí dodělala, trvalo jí to týden včetně prohlídky domu!) a mně se nelíbí. Samozřejmě zase budu jediná já nespokojená, jako vždycky. Ale snad dospějeme k nějakému realizovatelnému konečnému řešení, které se mně líbit bude - doufám.

11.5.2003

Včera (takže to jde jako na drátkách) večer u nás byla architektka a domluvili jsme se, že ještě zkusí vymyslet nějaké změny, aby se zvýšila žabí spokojenost, tak snad to nebude tak hrozný.

Má nějakýho kamaráda, který dělá rozpočty, takže ho poprosí, aby zkusil odhadnout, za kolik by ta přestavba byla. Co budeme dělat, pokud by se zjistilo, že na to nebudeme mít, to teda fakt nevím.

Další problém je, že to asi nebude hotový za tejden - žádat stavební povolení, revize plynu... Ta strýcova chata, kde bychom snad mohli přechodně bydlet (já blbec se mu pořád chystám zavolat a zapomínám na to - je to možný?), je sice moc fajn, ale je to odtamtud 1,5km na tramvaj - pro dospělýho 15 minut, pro Slona půl dne. Takže - buďto jezdit meziměstským autobusem (do Brna 6x denně, z toho 2 jedou 2 minuty po sobě, zpátky 7x denně), což by znamenalo ráno 6:52 nebo 6:54 odjíždět, nebo jít pěšky, to bychom museli vyrazit taky tak, nebo Alana nosit na zádech - mám je teď tak zničený, že to je to poslední, co bych chtěla. Ať tak nebo tak, zpátky to už nejede (no, jede, ale ve 13:30), takže buďto hodinku se Slonem pěšky, nebo si ho dát na záda, nebo zalágrovat ve škole na zahradě... Brepta ho vodit nemůže, protože to přesně vyjde tak, že by to na osmou do práce nestihl. Jediná možnost by ještě byla zkusit jakousi jinou cestu, o které se maminka domnívá, že tam někde existuje, a po které by se dalo dojít na městskej autobus. Jezdí sice méně často než tramvaj, ale zase je o něco blíž (tak kilák? - nevím přesně). No, je to dílo, navíc na mě doléhá sentiment (jako už na podzim, když se objevili ti první skorokupci), že jsme tady strávili 10 let a už to tady pak nikdy neuvidíme, fňuk...

17.5.2003

Ten baráček je 5 minut od školy, pěšky se tam dá dojít naprosto v pohodě, jenže my v něm v září určitě ještě bydlet nebudem, čeká nás šílená přestavba. Zatím vůbec netušíme, za jak dlouho se to dá zvládnout, kolik to bude stát, jestli na to vůbec budeme mít, nic. A hlavně - netušíme, kde budeme bydlet, než se to zvládne, protože ta chata na přehradě asi nebude 9.

Ona patří mému strýci a ten ji staví tak, že to dělá v podstatě jeho tchán (kterej ovšem není z Brna a vždycky na nějakej čas přijede, bydlí u strýce a pracuje na chatě) a strýc mu jenom příležitostně trošku pomůže. A ten teď nabídl, že by se tam přímo ubytoval a stavěl, protože to ještě zdaleka není hotový, i když bydlet by se tam dalo. A to je pro strýce pochopitelně nabídka, která se neodmítá. Na druhou stranu ovšem má ten tchán jít na nějakou operaci, a zatím se neví, jestli na ni nepůjde dřív, než by se do tohoto pouštěl, to bychom tam potom mohli my, aspoň na nějakej čas. Další možnost, která nás napadla, je taky zcela ve hvězdách, ale zkusit by se to dalo. Nedaleko školy i "našeho" nového domku se prodává barák, kterej je neprodejnej. Je to 4+1, je malej a v celým přízemí jsou 3 okna (ve dvou pokojích a v kuchyni). Ještě to má obytný podkroví, který ovšem není zkolaudovaný a stavební úřad to hodlá nechat zbourat. A nemá to zahradu ani dvůr. Majitelka nemá soudnost a chce za to (už víc než rok) 1.650.000,-Kč. Nemá šanci to za ty prachy prodat, ale říkali jsme si, že by nám to třeba mohla pronajmout. Ovšem je otázka, když není soudná ve věci prodejní ceny, jestli by byla soudná ve věci nájmu. Ale líná huba - půl neštěstí, a drzý čelo lepší než poplužní dvůr, takže se když tak zeptáme. No, a pak taky máme svobodárnu (garsonku) na sídlišti, takže bez střechy nad hlavou nezůstaneme, ale nedovedu si moc představit, jak by nás 5 mohlo žít v jedné místnosti. Už aby to bylo za náma!

20.5.2003

Večer má přijít architektka na další projednávání (už tady byla jednou a děsně si mailujeme, myslím, že to bude nakonec docela fajn bydlení, až na tu zahradu, která tam není, ale s tím ona asi těžko co udělá - teda, jestli na to budeme mít, dneska už by možná mohla mít odhad rozpočtu).

21.5.2003

Pozitivní je, že s tou architektkou se nám to daří vymyslet docela hezky, pokud by to tak šlo udělat, bylo by to celkem příjemný bydlení (ne že bych neměla - ženská nespokojená - vůbec žádný námitky, ale je to dost dobrý), ale dělá mně starosti cena, odhad zatím nemáme, tak trnu, aby se nezjistilo, že na to nebudeme mít. Ona sice dělá, co může, aby to vymyslela co nejlevnější, ale když se tam musí udělat topení a teplá voda a asi novej plyn a přistavět toho kus a...

22.5.2003

Domeček se daří vymyslet docela pěkně (samozřejmě mám pořád nějaké námitky, ale to se holt nedá nic dělat, jsou tam prostě jistá omezení, kdyby se vyřešilo toto (např. by se zvětšil jeden pokoj, abych mohla mít doří postýlku vedle naší postele a ne za hlavou), tak by se tím zase "zkazilo" něco jiného (zmenšil by se už tak dost malej dvorek), to si zkrátka musíme vybrat). Ale myslím si, že by to mohlo být celkem fajn bydlení, vychází to na 6+1, obyvák s kuchyní dohromady (další námitka, já jsem to chtěla mít úplně jako jednu místnost, tam to bude částečně oddělený schodištěm, jenže to je vybetonovaný, kdyby se mělo dát pryč a nahradit jiným, tak se nedoplatíme, takže to architektka propojila, jak to nejvíc šlo) bude mít cca 40m2, dětský denní pokoj cca 18,5m2 a zbylé 4 pokoje (dětská ložnice, naše ložnice, Breptova pracovna, moje pracovna), budou spíš malé, cca 9-14m2 (těch 14m2 je v podkroví, takže to bude působit spíš menším dojmem). Dvě koupelny se záchodama, dole s velkou vanou, nahoře se sprchovým koutem, přízemí (obyvákokuchyň), patro (obě ložnice a dětský denní pokoj) a podkroví (dvě pracovny). A ten dvorek, zahradu to nemá, dvoreček je malej tak na písek a nafukovací bazének, ale teď nemáme ani to, takže i to je změna k lepšímu, i když jsem zahradu chtěla, ne na záhonky, na to mě neužije, ale na děti, a taky jabloně bych snesla. Ale člověk holt nemůže mít všechno. Blbý na tom je, že pořád ještě není odhad rozpočtu, tak mám strach, že na to nebudeme mít a bude se muset škrtat v projektu.

9.6.2003

S tou přestavbou zatím nevíme nic, su tak zpitomělá, že ani nevím, proč vlastně ještě nemáme ten cenovej odhad, budu se na to muset zeptat Brepty. Nic jinýho zatím dělat nemůžeme, protože ten barák není náš. Architektka dodělává projekt, až bude uzavřená kupní smlouva (a to nebude dřív, než nám zaplatí za náš barák, což má být do konce června, do té doby bychom jim neměli čím zaplatit), tak se bude čekat na vklad do katastru (mají na to dva měsíce, ale snad by se to dalo urychlit přes známý), zároveň dáme projekt na stavební úřad, aby si promysleli, jestli nám dají stavební povolení - můžou ho vydat, teprve až budeme jako majitelé v katastru, ale uvolili se to začít zpracovávat už na základě uzavřené smlouvy. Jo, a kde budeme bydlet, to teda zatím fakt nevíme 9.

18.6.2003

Povedlo se nám sehnat tu bábu, co má ten šílenej barák (prodává ho za 1.650.000,-Kč, už asi rok a půl, odmítá jít s cenou dolů, i když jedna realitka řekla, že když to prodá za 900.000,-Kč, tak bude ráda, jiná realitka říká, že je to zcela neprodejné, ještě jiná říká, že by to chtělo zbourat a prodat jako stavební pozemek), a kolik si řekla za pronájem?! 15-30 tisíc! Ona je fakt pitomá. To je dole 4+1, ale podle mě je to udělaný z 2+1, takže ty místnůstky jsou mrňavoučký a dva z těch pokojů nemají okna. A pak to má ještě obytné podkroví, úplně pitomě navržený (blbě využitý), který není zkolaudovaný a který stavební úřad chce dát strhnout. A ona si klade za podmínku, že by tam směly chodit prohlídky, my bychom se zavázali být tam (nebo aspoň platit pronájem) do konce března, ale ona by nás mohla vypovědět do 6-ti týdnů (původně chtěla dokonce do čtyř!). To celé za 15-30 tisíc měsíčně! No, je to možný, aby někdo takhle neměl soudnost? My jsme si říkali, že bychom za to dali tak 5. Ještě se zeptáme toho realitkáře, co zprostředkoval prodej toho našeho domu, co by jemu tak připadalo přiměřený (on ten barák zná, zná ho úplně každá realitka v Brně a ještě některé další, myslím, že o tom si povídají už i na Marsu), ať máme nějakej argument. Setsakramentsky by se nám to hodilo (cokoli je lepší, než 5 lidí ve svobodárně v paneláku, navíc daleko od školy), ale prachy do podnájmu prostě vrážet nemůžeme, potřebujeme je na tu rekonstrukci.

25.6.2003

Tady se to nějak dává do pohybu! Před deseti dnama Brepta podepsal prodejní smlouvu na náš barák, v pondělí jdeme kupovat ten "novej". Včera jsme se byli dívat na jeden byt (jako podnájem, protože bába z domu se jaksi neozývala, tak jsme začali shánět i něco jiného) - hrůza! Bylo to přesně to, co ta realitka slíbila, až na to, že to bylo zařízený (mělo to být prázdný), majitel tam chtěl bezdětný pár (podle RK byl srozuměn s tím, že nás tam bude 5, z toho 3 děti), chtěl to pronajmout nejméně na rok (podle RK stačí půl roku) a ještě ke všemu si tam nechává zamčený pokoj, ve kterém hodlá občas přespávat (o tom vůbec nebylo řeči)! Dneska jde večer Brepta jednat o pronájmu toho baráku - je sice děsnej, ale velkej, jde jen o to, domluvit se na ceně, tak su zvědavá. Mezitím sháníme firmy, dělá se projekt, budeme žádat stavební povolení…

27.6.2003

Tak dokonce máme i kde bydlet, povedl se pronájem toho šílenýho baráku! Za 8.000,-Kč měsíčně bydlet ve 2+1 v paneláku (a to bychom museli mít štěstí) nebo v téhle barabizně, to je pro nás dost podstatnej rozdíl. Sem se aspoň vejdeme a nikdo nás nebude proklínat, že jsou naše děti moc hlučný. Je to odtamtud 5 minut do školy a asi tak 3 minuty k tomu našemu domku, takže by neměl být problém kontrolovat stavbu.

11.7.2003

Darkovi je 7 let.

13.7.2003

Tak jsme vezli první várku krámů do toho pronajatýho baráku a je to ještě horší, než jsem si pamatovala (na prohlídce jsme tam byli na podzim). Vlnitý stropy (mimochodem asi tak 2 m vysoký), šikmý zdi (vlastně - taky vlnitý), okna v podkroví nejsou otevírací... No, ale za ty prachy - co bychom chtěli, že? Snad to tam nějak přežijeme!

17.7.2003

Postupně se přesouváme, kluci jsou s mojí maminkou u tety, takže každý odpoledne (vlastně spíš večer), když se Brepta vrátí z práce, zavezeme do Bystrce jednu várku. Tím, že tady kluci nejsou, můžu jezdit i já s Dorou, takže vozíme různé skříňky, které je potřeba nosit ve dvou. O víkendu bychom to měli otočit víckrát (o dost víckrát), jinak to nestihneme. Tchýně nám tam chce zaplatit nějakou úklidovou firmu, Breptovi se to moc nelíbí, ale já su nakloněná to přijmout. Teď to nemá smysl, couráme tam v botách, ale až tam všechny ty krámy budou.

V tuto chvíli máme v rukou klíče od tří domů - jeden pomalu opouštíme (fňuk!), druhý postupně zaplňujeme a na ten třetí se chodíme dívat a snít. Řekněte sami - teď už to přece nemůže dopadnout špatně!

Názory k článku (15 názorů)
Držím palce xxxxxxxy 22.7.2003 9:8
*Re: Držím palce martina, 2 dcery 31.7.2003 11:28
Bude dobře Nanyna, dcera 9let 22.7.2003 13:13
*Přestavba Gréta 22.7.2003 15:22
**Re: Přestavba Žaba (Darek, Alan a Dora) 22.7.2003 22:0
***Re: Přestavba Gréta 23.7.2003 16:27
****Re: Přestavba Žaba (Darek, Alan a Dora) 23.7.2003 21:57
*****Re: Přestavba sylvaina 24.7.2003 0:12
******Re: Přestavba Gréta 24.7.2003 12:8
Bydlení, peníze a děti Liška Bystrouška 24.7.2003 20:23
*Re: Bydlení, peníze a děti Žaba (Darek, Alan a Dora) 25.7.2003 23:14
Bydlení, peníze a děti Liška Bystrouška 24.7.2003 20:23
s úctou smekám Aladin 25.7.2003 8:51
dasj Vladan 30.7.2003 12:9
sancta simplicitas enfant 10.4.2006 8:59
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.