tisk-hlavicka

Probiotika - podpora dobrých bakterií

20.8.2003 PR

Bifidobakterie a laktobacily, kterých je mnoho druhů a samy se dále dělí do na mnoho kmenů, jsou přirozenými obyvateli lidského trávicího traktu. Působí fermentaci (rozklad sacharidů za nepřítomnosti kyslíku) a patří k typu bakterií nazývaných probiotika, o nichž je známo, že mají blahodárný účinek na zdraví. Tyto mikroorganismy usnadňují trávení vytvořením kyselého prostředí v trávicím traktu, zejména produkcí kyseliny mléčné. Též zabraňují proliferaci jiných bakterií střevní flóry, které produkují toxiny a tím způsobují onemocnění střev.

Probiotika - Bb12: bifidobakterie, která chrání děti
Jeden z hlavních faktorů, které upevňují zdraví je výživa. Trávicí trakt je významným orgánem obrany člověka proti škodlivým mikroorganismům a dalším nezdravým látkám. Probiotika jsou živé organismy, které střevní mikroflóru příznivě podporují. Strava dítěte by měla být pestrá na mléko, mléčné výrobky, především jogurty, zakysané výrobky a výrobky, při jejichž výrobě byly přírodní cestou užity mléčné bakterie. Klinické studie Nestlé na celém světě prokázaly, že kojenecký přípravek je ve výživě kojenců a malých dětí účinnější, jestliže je obohacen pečlivě vybranými, dobře dávkovanými probiotickými bakteriemi.

Důležité
Příznivý účinek probiotik je možné shrnout do tří oblastí:
  a) podporují biologický účinek živin obsažených v mléce
  b) příznivě ovlivňují obranné procesy v organismu
  c) příznivě působí na celkový zdravotní stav člověka

Společnost Nestlé nabízí na trhu unikátní mléko pro kategorii dětí nad 12 měsíců věku, JUNIOR MLÉKO BIFIDUS.
Z posledních výzkumů je známo, že z hlediska výživy kravské mléko není vhodnou stravou pro děti do třetího roku. Nyní se pozornost vědců soustředí na výživu v dalším důležitém obdoví dítěte, a to od jednoho do tří let. Důvod je prostý; výživa v tomto životním období dítěte má velký vliv na jeho pozdější zdravotní stav a výkonnost. Unikátní výrobek společnosti Nestlé , Junior mléko Bifidus byl vyvinut na základě mnohaletých výzkumů, aby uspokojil potřeby dítěte tohoto věku a posílil jeho imunitní systém. Obsahuje totiž přirozené bakterie mléčného kvašení, Bifidobacterium Lactis, které se hromadí v trávicím traktu a pomáhají potlačit tvorbu škodlivých bakterií. Tomuto účinku se říký ,,probiotický". Kromě svých příznivých vlivů na zdravotní stav má mléko také vynikající chuť, takže děti na celém svět je s oblibou pijí.

Junior mléko Bifidus oproti kravskému mléku obsahuje:

  • asi 13x více železa ( chrání proti anemii )
  • asi 5x více vitaminu C ( zvyšuje odolnost a napomáhá vstřebávání železa )
  • asi 2x více jódu ( chrání před možnými poruchami ve fyzickém a psychickém vývoji )
  • asi 5x více větší množství esenciálních mastných kyselim ( chrání před nemocemi oběhového systému, zajišťují správný vývoj mozku )

Důležité
KAŽDODENNÍ PITÍ JUNIOR MLÉKA BIFIDUS:
  • podporuje rovnováhu střevní mikroflóry; reguluje proces zažívání a chrání před rozmnožováním choroboplodných bakterií
  • snižuje riziko výskytu průjmů a zácpy
  • usnadňuje trávení mléčného cukru laktózy

Další související informace:
Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.