tisk-hlavicka

Jak je to s těmi viry?

25.4.2002 Jirka 2 názory

Nejnovější virus Klez, jehož epidemie se začala šířit minulý čtvrtek, je hodně otravný. Pokud vám chodí do vaší schránky spousta zavirovaných mailů nebo nezavirovaných mailů a máte pocit, že někdo zneužil vašich emailových adres z Rodiny, vězte že tomu tak není.

Jak to tedy funguje?

Pokud se chcete dozvědět technické podrobnosti, zkuste to třeba tady, pokud vám stačí stručnější vysvětlení, čtěte dále...

Pokud dorazí na nějaký počítač email, který má v sobě zmíněný virus a nemá nainstalovanou příslušnou ochranu, stačí k jeho aktivování pouhé otevření mailu - prostě jenom to, že si ho přečtete. Poté se virus podívá do vašeho adresáře v Outlooku a na adresy, které tam nalezne, začne rozesílat sám sebe nebo náhodně vygenerované maily od odesílatelů, které vytvoří také náhodně na základě emailových adres, které tam našel.

Příklad:

Pokud vám například dorazí ode mne mail (z adresy jirka@rodina.cz) a názvem A new game, nepřišel ve skutečnosti ode mne, ale odhokoliv, kdo mne má v adresáři a má zavirovaný počítač.

Ten, z jehož adresy vám virus přijde, není jeho odesílatelem, ani o tom neví a je pravděpodobné, že nemá ani zavirovaný počítač!

Stejně tak i já, i když mám počítač zaručeně bez virů, dostávám nyní denně cca 80 podobných mailů od vás všech, které znám z Rodiny nebo odkohokoliv jiného a vím, že jste ty maily vlastně neposílali.

Přehazovat ten emailový hnůj je ale hodně náročné.

Názory k článku (2 názorů)
Upřesnění Sosan 26.4.2002 9:22
*Re: Upřesnění Sylvie 26.4.2002 10:12
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Wellness Víkend   |   Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.