tisk-hlavicka

Mimořádný objev! Nové vitaminy, které děti potřebují.

10.4.2002 Portál

Všichni známe vitaminy A a K, které je třeba jíst každý den, protože jsou nezbytné pro náš vývoj a růst. Zaznamenali jsme však zatím ještě nepotvrzené zprávy, že vědci objevili další vitaminy, které jsou prý stejně důležité.

Jsou to:

Vitamin H čili hudba. Mladí rodiče ho mají přirozeně, do rodinné stravy může být dodán okamžitě. Pouštějte si pěknou hudbu a tancujte s dětmi v obývacím pokoji - často. Jestliže jsou ještě příliš malé, vezměte je na ruku a tancujte s nimi. Zpívejte si v autě, sestavte si sbírku oblíbených nahrávek. Opatřete si nějaké jednoduché hudební nástroje. Jestliže se vaše děti učí na něco hrát, ujistěte se, že je to uspokojuje nebo alespoň baví. Je-li dítě vystaveno neustálým zvukům z rádia nebo televize - naučí se neslyšet.

Vitamin P1 čili poezie. Učte batolata písničky a říkanky. Starší děti mohou recitovat své oblíbené kratší básně na rodinných setkáních. Poslouchejte příběhy a poezii nahranou na kazetách, abyste se mohli těšit z mluveného slova.

Vitamin P2 čili příroda. Umožněte svým dětem, aby poznaly prostředí nedotčené člověkem. Malým dětem postačí zahrádka - spousta různého hmyzu a drobných lezoucích živočichů, keře a stromy, které přitahují ptáky. Kdykoli však můžete, jděte do přírody nebo k vodě. Pozorujte západy slunce. Tábořte v přírodě. Vitamin P2 úzce souvisí s vitaminem D čili duchovností, který je někdy k dostání v kostelech, chrámech, mešitách a na podobných místech. Ničí ho počítačové hry, život ve městě, příliš mnoho zábavních parků a přesvědčení, že potěšení si můžete koupit za peníze.

Vitamin R čili radost. Je k dostání všude. Přenáší se z dětí na dospělé a opačně. Nejběžnější vitamin ve vesmíru. Běžně se nevyskytuje pouze na pracovišti, ale je možné ho tam propašovat.

Ničí se nošením hodinek.

Vitamin N čili naděje. Naděje se v organismu vyskytuje přirozeně. Musíte jen předcházet jejímu odbourávání vlivem toxinů. Vyvarujte se sledování zpráv a vnímání světa prostřednictvím novin. Neoddávejte se depresivním náladám před dětmi - hlavně ne před dospívajícími. Staňte se členem nějaké organizace, která dělá něco užitečného - zabývá se ochranou přírody, humanitární pomocí apod. Jejich publikace jsou neobyčejně pozitivní. Výzkum ukázal, že děti, které mají alespoň trochu angažované rodiče, jsou duševně zdravější, mají kladný přístup k budoucnosti a samy se více snaží pro svět něco udělat.

(ukázka je z knihy Tajemství výchovy šťastných dětí, brož., 136 s., 157 Kč, vydalo nakladatelství Portál a koupíte ji tady)

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.