tisk-hlavicka

Žijí mezi námi lidé, kteří potřebují naši pomoc

16.2.2002 Jiřina Nováková 2 názory

Chtěla bych vám představit Sdružení pro pomoc mentálně postiženým ...

Dnes 1.února začalo 30 dní pro občanský sektor. V rámci této akce bych Vám chtěla představit Sdružení pro pomoc mentálně postiženým / SPMP /.

SPMP je dobrovolnou a nezávislou nestátní organizací , která vznikla z iniciativy rodičů mentálně postižených dětí a jejím cílem je pomáhat mentálně postiženým , včetně postižených kombinovanými vadami, a jejich rodinám. Sdružení podporuje všechny iniciativy zabezpečující trvalé zlepšení podmínek života mentálně postižených občanů v rodinách a v péči sociálních a vzdělávacích zařízení a prosazuje rovnoprávné postavení handicapovaných občanů.

Sdružení bylo založeno v roce 1969 a působí na celém území republiky . V současné době sdružuje více než 8500 členů, v Praze něco okolo 1000 členů v obvodech Prahy 10 a 15 je to kolem 120 členů.

Veškerá činnost je soustředěna kolem Krajského výboru SPMP a Obvodní výbory jednotlivých obvodů jsou mu nápomocni. Každoročně pořádáme 4 rehabilitační tábory, z nichž jeden je zimní a jeden zahraniční , během celého roku probíhá klubová činnost v rámci níž mají naše děti možnost navštěvovat klub stolního tenisu, kroužek počítačů, kroužek vaření, večerní školu atd. Po celý rok též velmi aktivně pracuje plavecký klub. Pro rodiče a děti se pořádají společné zájezdy např. do Mariánských Lázní, Štúrová, Hodonín na Moravě apod. Obvodní výbor Prahy 10 a15 připravuje na 13.dubna turnaj ve stolní hře Člověče nezlob se.

Letošní rok bude pro nás i pro naše děti obzvlášť významný, neboť nás čekají čtyři důležité akce. V červnu to bude mezinárodní konference na téma celoživotního vzdělávání mentálně postižených osob, začátkem července Speciální olympiáda v Olomouci, které se zúčastní naši plavci a stolní tenisté. Na podzim Abilympiáda (soutěž mentálně postižených osob v manuálních zručnostech), v neposlední řadě i Videofestival.

Bohužel, vzhledem k omezeným dotacím a finančním podmínkám vůbec, jsme byli nuceni některé akce omezit např. ediční činnost (vydávání informací našim členům).

Chcete-li se o naší činnosti dozvědět více, přihlásit se, nebo můžete-li na naše akce sponzorsky přispět, najdete nás na www.volny.cz/spmp.praha, případně nás můžete kontaktovat na emailové adrese spmp.praha@volny.cz, nebo na tel. čísle či faxu: 02/222 50 603.

Jiřina Nováková

Obvodní výbor SPMP Prahy 10 a 15

Názory k článku (2 názorů)
Ziji mezi námi lidé Ina 20.2.2002 11:55
Pomahejme si HELGA 20.2.2002 18:46

Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.