tisk-hlavicka

Malé máslovické muzeum másla

16.1.2002 Renata

Toto minimuzeum bylo založeno v Máslovicích trochu z recese, ale je tak pěkné, že stojí za to se tam vypravit.

Toto minimuzeum bylo založeno v Máslovicích trochu z recese, ale je tak pěkné, že stojí za to se tam vypravit. Najdete ho v přípražské obci Máslovice, blízko Vodochod, z druhé strany Vltavy proti Libčicím. O možnostech turistiky, cykloturistiky a hlavně bezvadných akcích, které tam provozují, budu informovat na jaře.

Teď je tam k vidění celá historie výroby másla, různé typy máselnic, máslenek apod. Můžete si je nasucho vyzkoušet. Na stěnách visí obaly od másel opravdu ze všech kontinentů i od leteckých společností a paní majitelka uvítá zajímavé exponáty od kohokoli /my jí je vozíme z dovolených a jsme vždycky hrdí, když je tam vidíme/.

Jako souběžná akce je v muzeu vždy k vidění nějaká malá výstavka, teď zrovna jsou to staré kalendáře a několik betlémů. Ten hlavní je z másla /proto je v domku taková zima – pozor, oblečte se/.

V muzejním obchůdečku je možno si zakoupit maličkosti týkající se másla a mléka a hlavně dolskou medovinu. S tou v pohotovostní poloze pak absolvujte výletík po okolí zasněžených Máslovic a vrátíte se domů osvěženi vzduchem a tak.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.