tisk-hlavicka

O návštěvě a veselí ji provázejícím

5.9.2001 Silná Magda 1 názor

Přála bych Vám vidět, jak si Terinka hned po ránu dokáže přihnout z plastové láhve.

V tu chvíli si připadám, jak matka, která své děti těžce zanedbává a ponechává je na pospas ulici. Bezdomovci by ze mne měli radost, že jim vychovávám novou generaci. Ptáte se, proč dítě ráno pije z plastu? Proč mluvím o bezdomovcích? Včera u nás byla návštěva.

Přestože nejsme s Kubíkem teď právě velmi společenští lidé (i to souvisí s dětmi, neboť zkuste být čilí, vyspalí, rozesmátí, dobře naladění po dni, kdy se mateřsky dovolenkujete se třemi dětmi, uklízíte, perete, vaříte, a Kubík po celodenní práci dotáhne oněch pět nákupních tašek, 12 krabic mléka a 10 kilogramů mouky) a přece - včera u nás byli naši přátelé. Pokaždé se rozhodneme, že nás jejich návštěva posílí a nenecháme si ji nikým vzít. Ani našimi dětmi ( i když se postaví v mohutný šik - jeden za všechny, všichni za jednoho).

Holky už vědí, že se něco chystá. Mamka připravuje něco na zub a my bychom mohly přijít zkrátka. Tak se zřejmě rozhodnou zakročit. Přijde návštěva a holky vědí, že ony se chystají do postele a opravdu budeme nekompromisní. Přesto naši známí, děti nemajíce, se chtějí alespoň chvilku cítit rodičovsky. Během chvíle se popadají za břicha, to když naše berušky začnou luxovat stůl s dobrůtkami připravenými pro naši noční seanci. Holky berou vše útokem. Vypadají jak děti, které se poprvé v životě dostaly k čistě prostřenému stolu a jídlu na talířích, chuti tak nevídané, že ony- znalé pouze neslané, nemastné kaše nejasné barvy, jsou tímto gurmánským zážitkem natolik šokovány, že nejsou schopny slova. Po půl hodině, kdy se holčiny stydlivě cpou, učiníme přítrž jejich hodování ( a hlavně případnému zvracení) a jdou spát. A Terinka ráno jako první utíká k lahvím od vypitých limonád, odšroubuje víčko a hurá. Pár posledních kapek sklouzne do krku. Bože, to je asi stejná slast, jako když jsem já byla malá a odnášela jsem po rodičích láhev červeného vína. Chovala jsem se stejně, co si matně vzpomínám (že by se i to dědilo?).

Holčiny to mají horší, alkoholu se u nás těžko dočkají, ale faktem zůstává, že radost z toho, že opravdu pily to, co rodiče, je stejná. Inu, co se v mládí naučíš,…

Názory k článku (1 názorů)
je to aj opačne Lucka, 29 5.9.2001 9:54
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.