tisk-hlavicka

O stříhání vlásků

27.8.2001 Silná Magda 4 názory

Chtěla bych vidět ten kadeřnický salón, který by byl ochoten ostříhat naše broučky a přitom by si za tuto nevděčnou službičku nevyžádal celou naši výplatu.

Chápu, že by to bylo ohodnocení zcela adekvátní podanému výkonu. Přesto nebo právě proto fušuji všem kadeřnictvím do řemesla a stříhám celou naši rodinu.

No, Kubu klidně, tam problém není, tedy se stříháním. Měli byste vidět to akrobatické číslo, když se snaží zbavit všech ostříhaných vlasů a přitom se neušpinit na dalších místech svého těla. O tom, že zneškodní celou místnost a roznese vlasy všude, nepřemýšlí, přestože on je ten, kdo míří hned do vany, což se o zařízení kuchyně říct nedá.

U holčinek je to horší. Terinka nejdříve měla pocit, že to určitě bude bolet a pro jistotu křičela, pak chodila s hlavičkou, jak oškubané kuře. Teď, když už relativně drží a je v klidu, mohu poukázat na dobré výsledky. Terezka má na hlavě zubů (tedy kromě svých vlastních) pouze, co by se dalo na prstech u jedné ruky napočítat. Většinou jen ze situací, kdy se snaží v našem salónu u zrcátka s pinetami vykouzlit nějaký úžasný účes a zapomene, že ta osoba, která ji tak nonšalantně šimrá na krku, ji mimo jiné také stříhá. Prostě, důležitější je všechno ostatní, jen ne v klidu sedět. A tak se snaží zrcátkem si přepočítat vlasy na ofině, napíchat si všechny možné i nemožné sponky do právě stříhané ofiny či si z přehozu na triku sebrat co nejvíce těch malinkatých vlásků, aby měla pro chvíle nouze nejvyšší (až se stříhat nebude).

Majda je proti tomu kliďas. "Chci být krásná, a tak pro to musím něco vydržet". Přesto, že mi důvěřuje, kvalitně i prověřuje. "Pozor, ucho!" "Ať mi to nepadá do očí !" A další hraběcí rady slyším neustále a musím je respektovat. Každopádně proti Terince je zlatá. Úplně nejšťastnější ale jsem, když už po zákroku sedí obě ve vaně.

Jenom mě vždycky přiměje k úsměvu, když naše známá podívajíc se po čtrnácti dnech na naše holčinky, ohromeně řekne:"Ty už jsi je zase ostříhala?" Já pečlivě dodržující dvouměsíční lhůtu, ani ne tak kvůli dobru holčinek, ale hlavně své morální přípravě před každou akcí konanou, se musím smát. Opravdu si myslí, že bych si tento zážitek chtěla opakovat tak často?

Je vidět, že kdo neměl malinkaté vlásky zapadané do ubrusu, utěrek, hrnců, sporáku, mezi okny, u květin v květináčích, v bačkůrkách, za polstrováním židle, v lavici i ve sklenici s právě nalitou sodovkou, nepochopí.

Názory k článku (4 názorů)
Chudák ouško Miška 27.8.2001 7:8
A co necekana navsteva? Katerina, tri deti (6, 5 a 2 roky) 27.8.2001 18:43
O stříhání vlásků (27.8.2001, Magda Siln... Lenka 27.8.2001 19:49
šílené utrpení.. Jitka, Ríša 3 roky 28.8.2001 12:39
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.