tisk-hlavicka

O tom mi raději nemluvte (pouze pro silné nátury)

15.8.2001 Silná Magda 5 názorů

Nevím, čím jsem si tuto poctu zasloužila, ale celá má rodina jaksi předpokládá, že mně to problém nedělá.

Jsem-li po loket zanořena do záchodové mísy, čistím ji, je-li silně znečištěn některý nočník, poblinkalo se nějaké dítě, pozvracelo koberec, je třeba zaprat pokakanou žínku, nedej Bože,hůř - pokakané dítě, je to ženská práce, tedy moje práce (pokud toto odhlasoval nějaký sněm vsadila bych se o co chcete, že hlasovali pouze muži). Tedy převážně má práce. Tak na devadesát procent. Je zřejmé, že někdo se silným žaludkem to uklidit musí, tak proč ne já.

Škoda, že ta doba, kdy jsem coby původce znečištění prchla, je neodvratně pryč. Dnes prchajíce o sebe zakopávají děti s manželem, já musím zůstat. No, špatně se to vysvětluje návštěvám. Stačí, že mají problém si u nás sednout na polstrování u židlí, kde jsou neodstranitelné pozůstatky tuhého boje dětí a jogurtů, tvarohů, přesnídávek. To je taky nápad hrát si na zámeckou honoraci se třemi dětmi, které se už čtyři roky učí jíst (jen se smějte, my to totiž jednou dokážeme, že nás i do restaurace pustí!!!). Hned to ovšem nebude.

Abych se zmínila o těch deseti procentech, která mi schází do stovky. Kuba se fakt snaží.K deseti procentům se propracoval tvrdými čtyřmi roky sebezapírání (my mít tak o dvacet, třicet dětí víc, pcha, kde já bych se svými procenty byla). Při narození Majdy a vidině zažloutlé pleny odcházel z pokoje. Dnes s povysazenými lícními kostmi přebalí a dokonce i "bobkovou" vodu z umyvadla vypustí.

Situaci, kdy jsme teprve laškovali s návykem na nočník u Majdy, jej však vykolejila na dlouhou dobu. Majda poučena, že si musí sundat gatě, provedla vše dokonale. Jen jaksi pozapomněla, že pod sebou má nový koberec (právě jsme se nastěhovali) a ne nočník. Ani kalhotami se ale neotřela o ony exkrementy. Což už se nedá říct o Terince, která coby plazící se batole nevěděla, co se s tím oním dá dělat. Zkusila tedy ochutnat. A šmakovalo jí to, ani jsem jí to tehdy nemohla vyrvat z ručky. Tatínka omývali.

Na novém koberci s dětskými motivy byly tulení cestičky Terky, která roznášela ten nejdětštější motiv jaký existuje. Chtěl použít nůž. Myslím tím Jakuba. Ne na děti ( i když!!!), ale na koberec. Měl pocit, že nic jiného prostě použít nejde. Namasírovala jsem svá mozolovitá kolena a zaklekla. Dcerku jsem zatím louhovala ve vaně. Když se ona oloupala, zjistila jsem škody na majetku. Teprve pak jsem se jala hledat muže a ošetřovat jej.Co dělal? Fotil!!! Prý bychom na to jednou mohli zapomenout.

Nevím, jak on, ale já vzhledem k tomu, že jsem musela, abych jej přesvědčila vymýt, vyvaxovat, vysušit a div ne vybílit koberec, si to pamatuji dobře. No, vzhledem k tomu, že se mě ptal, zda Terinka nemá pozůstatky ještě v puse a může jí dát "Dobrou" (chtěl tak týden počkat), myslím, že on taky.

Jednou až Vás pozvu přes náš práh zjistíte jedno. Pokud platí - "Binec v bytě, šťastné dítě!!!", jsou mé děti opravdu šťastné.

Názory k článku (5 názorů)
Hnědá hmota a co vše se s ní dá udělat Míra & spol 15.8.2001 10:18
Re: Magda a její rodina Radka 15.8.2001 15:36
objevují svět.. Jitka, Ríša 3 roky 16.8.2001 11:28
Vzpomínka Alena 16.8.2001 20:25
Vonave problemy Nadia 28 let, syn 6 let 24.8.2001 23:8
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.