ZOO. Táta s námi nešel, tvrdí, že je to týrání zvířat, zavírat je chudinky do klecí. To je zvláštní, zvířátka lituje a mne by do klece klidně strkal. Fakt."/>
tisk-hlavicka

Tip na výlet: Na návštěvě u zvířátek

9.8.2001 Verunka 1 názor

Byly jsme se s mámou podívat v ZOO. Táta s námi nešel, tvrdí, že je to týrání zvířat, zavírat je chudinky do klecí. To je zvláštní, zvířátka lituje a mne by do klece klidně strkal. Fakt.

Říká, že už mi bude osm měsíců, takže už jsem velká holčička, tak snad, proboha, nemusím spát s nimi v posteli. A vedle naší krásné velké postele mi postavil takovou malou klec, do které mě chce na noc zavírat. Brr, to si asi líbit nenechám.

Ale v ZOO je v kleci jenom málo zvířátek, skoro všechna jsou za plotem nebo za sklem a ve výběhu mají stromky a jezírka a kytičky a tak. Dokonce se staví velké pavilony, kde bude víc druhů zvířátek dohromady, jeden takový - Africký dům - se bude otevírat 8. září. A jestli se přijdete podívat, tak si nenechte ujít ani otevření pavilonu goril. Další sláva bude 28.9. - ZOO bude mít 70-té výročí otevření.

Ale některá zvířata se prochází i po normálních cestách, nejenom v kleci. Třeba pávi. Nebo sloni. Nekecám, opravdu! Každé pondělí dopoledne, teda, když je hezky. A i když neuvidíte slony na procházce, nezoufejte, každý den (od června do září) je připravený zajímavý program na celý den:

10.00 Setkání u velkých papoušků

11.00 Krmení tučňáků

13.00 Krmení vyder (kromě pondělí, kdy mají půst)

13.15 Krmení klokanů

13.30 Cvičení s lachtany

14.00 Krmení koní Převalského

14.30 Krmení levhartů a jaguárů

14.45 Cvičení se slony

15.00 Krmení lvů a tygrů

16.00 Krmení hrochů

A víte, co dělají zvířata v ZOO v noci? Nevíte? A chcete to vědět? Není nic jednoduššího v srpnu a prosinci, každou sobotu a neděli, se můžete vydat na noční procházku parkem. Že v noci spíte? No, ona vlastně nemusí být přímo noc, stačí, když je tma. Takže v srpnu jsou procházky od 21.30 a 22.00, ale v prosinci už v 17.00, 17.30 a 18.00. Jenže se musíte předem objednat, na telefonu 02/96 112 230.

V pražské ZOO nejsou jenom zvířata, taky tam roste spousta rostlinek. A s těmi zajímavými vás 20. a 21.10. seznámí průvodce - pokud budete chtít. A jestli vám to bude málo, tak s běžte podívat i do vedlejší botanické zahrady.

Když už jsem byla unavená z koukání na zvířátka, tak mě máma vzala do dětského koutku. Teda, těším se, až budu větší. Já si sice sama dolezu, kam chci, ale pořád to není ono. Kdybyste viděli ty prolézačky! Dřevěné, ve tvaru zvířátek. A klouzačky a lana na šplhání a pískoviště a brouzdaliště! A divadlo! A tramvaj a vláček a poníci! A to nemluvím o lanovce...

Když přijdete ve správný den, tak jsou pro nás připravené i různé akce. Jen abych už byla trošku starší... Například 21. - 24. 8. a 27. - 30. 8. proběhne prázdninová zooškola. A 3.9. je připravený program pro prvňáčky. 5.12. zase bude zahradou procházet Mikuláš, na něho se asi půjdu podívat. On je totiž můj kamarád, přinesl mě mámě a tátovi. Jestli jste aspoň trošičku šikovní, tak si 13. 10. od 13:00 můžete vyzkoušet, co všechno lze vyrobit z přírodních materiálů nebo 2., 9., 16. a 23. 12. navštívit adventní dílnu, v níž si můžete sami udělat vánoční dekorace. To bude hezký dárek pro mámu, ne? Nebo pro tátu nebo pro kamaráda nebo... vždyť je jedno pro koho, hlavně když udělá radost. A víte, že jako dárek můžete někomu dát i třeba krajtu nebo hrocha? Nebojte, neměl by ho v paneláku, zvířátko by zůstalo hezky ve svém výběhu a radost by z něj měli všichni lidi. A na cedulce by bylo napsáno, čí je a ten někdo by z něj měl ještě větší radost než ostatní. Říká se tomu adopce. Jenom nevím - až máma adoptuje třeba opici, bude to moje sestra?

Teda, nevím jak vy, ale my jsme si koupili permanentku. Potkáme se někdy v ZOO?

Názory k článku (1 názorů)
ZOO, zvířátka a děti Zdenka + dcerka Zdenka 2,5 roku 10.8.2001 1:20
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.