tisk-hlavicka

O mimosmyslovém vnímání

25.7.2001 Silná Magda 2 názory

Také to u vás funguje tak, že celou dobu, co kmitáte a nezastavíte se, děti klidně spí. Pak si konečně dosednete na židli, otevřete knihu či zapnete "vymývací" seriál a děti nasají změnu.

Tuhle jsem sledovala pořad, kdy vědci zjistili, že agresivita afrických (dnes amerických) včel je reakcí na lidský dech. Včely brání svá včelstva, svůj klid a pokud jim tam někdo začne vydechovat oxid uhličitý vědí, že je to škůdce.

Tak nějak se chovají mé děti. Jen co usednu či ulehnu a začnu pravidelně vydechovat CO2 holky zjistí a snaží se zachránit naši rodinu. Myslí, zřejmě, že tím, že se maminka zastavila, mohla by utrpět naše rodina a tak se snaží udržet ji životaschopnou. Maminka nesmí ležet, odpočívat, to vede ke zkáze!!!

Dalším příkladem schopnosti holek je - přijít v pravý čas. S Kubou se většinou poté co přijde domů z práce míjíme. Já se starám o nejmenší, připravuji večeři větším nebo si role vyměníme, každopádně, když je po Večerníčku a pohádce "Vyprávěnce", tak zavíráme dveře s tím, že si říkáme:" Ahoj. Jak jsi se měl?" Naše děti mají zřejmě něco proti. Mohli bychom si snad říci něco "protidětského". Někdy to vypadá, že už jsme si toho řekli až dost, když každá má dva sourozence a teď je na nich celou situaci vzít pevně do rukou.

Takže jakmile si vyndáme karty, slovní hru Scrabble, nalijeme si deci červeného vína nebo si otevřeme buráky, holky jsou tu. Pod záminkou - čůrání, kakání, smítka v oku, zatržené kůžičky na prstě, bouchnutí sestrou či bolesti bříška, v krku či jiných vymyšlenin - jsou tu a hned druhá věta po vyslovení důvodu, proč přišly, se týká nás:" Co to máte? Co to hrajete? Co to děláte?" Někdy se musíme s Kubíkem hodně nadýchnout - vydýchnout, odpovědět a poslat je spinkat. Vždy se mi v tu chvíli vybaví věta z filmu "Jak dostat tatínka do polepšovny." "To bych rád věděl, jak to dělaj v jinejch rodinách?"

No, nevím, ale jedno je mi jasné čím dál víc. Už nejsem svou paní a Kuba svým pánem, máme jiné vozky. Zatím to jenom tuší a my budeme muset ještě pěkných pár let dělat, že tomu tak není. I když víme, že to tak je.

Nedává to smysl? Myslím, že dává. Bohužel nebo bohudík dává.

Nevěříte? Pořiďte si děti, čím více, tím lépe a rychleji prohlédnete…..

Na jejich vrácení už ale nebudete mít pomyslet kdy………………

Názory k článku (2 názorů)
Už jsem taky prohlédla Míša, syn 4,5 roku 25.7.2001 8:36
*Re: Už jsem taky prohlédla Jarka, dvě dcery 25.7.2001 10:9
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.