tisk-hlavicka

O dnešním odchodu Majdy do školky

17.7.2001 Silná Magda 2 názory

Pátek 22.6.2001: Začalo to, jak už ostatně víte, jako vždy. Ještě jsem své děti neviděla, ale už jsem je tušila.

Manžel lítal, jak hadr na holi, že nic nestíhá, a tak jsem se snažila, co nejrychleji zapojit do děje. Udělala jsem Majdě culíky. Obouvám ji na chodbě, je pět minut po osmé (ve školce si už zvykli, že naše doba je půl devátá) a najednou mezi mou a Kubovou rozepří o tom, jestli si má vzít Magda bundu nebo jen mikinu, se tatínek dlouze zamyslí. To samo o sobě většinou nevěstí nic dobrého. Najednou se zeptá, co je za den a já jsem doma. "Tak co se děje? Kde jsme měli být?" "No, Majda do osmi ve školce a má mít věci na pochoďák, batůžek, hrnek na pití, svačinu a tak. Jo, a má být oblečena tak, aby přežila i déšť. Jdou na výlet."

Ach jo, jednou ji včera vyzvedával tatínek a zrovna to museli říkat jemu. Někdy mám pocit, že tohle by řešil jen notýsek pro prvňáky (potažmo pro tatínky), kam zapisují paní učitelky těm nejmenším, co se bude dít a co mají mít za domácí úkol, aby maminky věděly. No, promiň, Kubo. Já vím, tak moc se nestalo.

Volat či nevolat do školky, že ještě dorazíme? Tatínek mne přesvědčil, že nevolat:" Určitě vyrazí až po svačině, to je nejdřív v devět." Myslela jsem si své, ale tomu Kubovu jsem moc chtěla věřit. A teď se mi to náramně hodilo.

Začala jsem tedy křepčit, zakopávat o děti a domorodé tanečnice na Bali by mi mohly závidět ty prudké a rychlé pohyby, kterými jsem se snažila vše zachránit. Najít, kde je batůžek, vysypat obsah všech nutností, které v něm holky mají, plecháček, banán, ubrousky, kapesníky, oplatku, pláštěnku a běž. Kubu i s Majdou jsem vyprovodila ze dveří tak rychle, že to vypadalo, že to dělám navždy a mám v tom zatraceně dobrou praxi.

Teď už jsem mohla své pohyby zvolnit, dosedla jsem na židli a začala se probouzet. Během pěti minut volal Jakub. "Víš, že jen co jsme dojeli ke školce, tak vycházel špalír dětí a už šly na výlet. Tak mi Majda zamávala, chytla se někoho za ruku a šla." "A kam vlastně šly?", zeptala jsem se hloupě. "To nevím, asi do lesa", zabručel už zaneprázdněný Kuba.

A pak, že ten notýsek by byla hloupost…..

Názory k článku (2 názorů)
Jak používat tatínky Simona, dcery 3 a 13 let 17.7.2001 19:11
*Re: Jak používat tatínky Magda Silná 21.7.2001 20:7
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.