tisk-hlavicka

Tipy pro dětskou zahradu

8.5.1999 Děti a my Portál

Dopřejte dětem vlastní políčko nebo zahradu.Tam, kde mají děti možnost plně prožívat přírodu, která je obklopuje, potkat se se zvířátky a květinami, je položen dobrý základ k utváření pozitivního postoje k přírodě a životu vůbec.

• Dopřejte dětem na jejich záhonek místo na slunci. Světlo je tím nejdůležitějším pro dobrý vzrůst rostlin. V odloučeném a stinném rohu zahrady je neúspěch již dopředu naprogramován. Děti tak ztratí rychle svůj zájem.

• Přenechávejte svým dětem samozřejmě podle stáří a zkušeností více zodpovědnosti za jejich vlastní zahrádku i když záhonek nevypadá zrovna přepychově.

• Starším dětem ponechte prostor při výběru rostlin, které chtějí pěstovat. Mladší děti budou mít potěšení z rostlin, jejichž plody mohou konzumovat přímo na zahrádce, např. jahody a hrášek.

• Podle potřeby rostliny hnojte, protože živiny jsou důležité pro jejich růst. Pokud můžete, využívejte především organická hnojiva, která nepůsobí nijak škodlivě na životní prostředí.

• V žádném případě nenechte své děti, aby manipulovaly s prostředky na ochranu rostlin. Škůdce – jako housenky a šneky – vyhledávejte a případně je shromažďujte. Je také možné, že se vaše dítě zřekne úrody a bude raději pozorovat, jak se z malé housenky stane housenka větší a nakonec se promění v motýla.

• Vhodné rostliny pro dětský záhonek jsou mrkev, jahody, salát, hrášek, ředkvičky, slunečnice. Návod na pěstování prozradí příbalový letáček při koupi semínek.

Přečtěte si také Martínkovy lusky.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.