tisk-hlavicka

Jak dobře reagovat, když se vaše dítě zraní? A jak ho správně ošetřit?

26.6.2024 Komerční sdělení

Malé děti jsou křehká stvoření toužící objevovat svět – s radostí, bez zábran a hlavně rychle.

A tak se zkrátka nevyhneme tomu, že dítě někdy zakopne, spadne z tříkolky nebo kolotoče na hřišti. Jak ale na úraz dobře výchovně reagovat? A jak ošetřit zranění, aby brzy přestalo bolet?

 

Dítě leží na zemi a ve vás se probudilo hned několik emocí najednou. Je tedy na místě se  nejprve zhluboka nadechnout a teprve pak přiměřeným tempem vyrazit do akce. Dítě totiž kolikrát vyděsí spíše naše zbrklá emotivní reakce, než samotné zranění. Cestou k dítěti určitě spolkněte i všechny výčitky, které se vám derou na jazyk. „Já jsem ti to říkala!, „To máš za to, že neposloucháš! a podobné věty ničemu nepomůžou.

 

Naopak projevte pochopení a soucit, situaci nezlehčujte, ale ani nepřehánějte. Často míváme dobře míněnou tendenci říkat, že „to nic není“, protože si myslíme, že to dítě přijme jako fakt a bude se podle toho chovat. Ale ono tu větu spíše vnímá tak, že mu nevěříme a zlehčujeme jeho bolest a emoce. Místo toho se tedy raději ptejte, kde a jak to bolí. Řekněte dítěti, že ho chápete, je vám to líto a že uděláte všechno pro to, aby to bylo brzy lepší.

 

Na řadu přichází ošetření

Vysvětlete dítěti, co budete dělat s jeho zraněním dělat a proč a hlavně mu nelžete. Neříkejte, že ta desinfekce nepálí, když dobře víte, že pálí jako čert. I malé zdánlivě neškodné lži se můžou jednou proměnit ve ztrátu důvěry.

 

Pokud ale použijete HemaCut® SPRAY, lhát ani nebudete muset. Ošetření s ním skutečně nepálí, snadno se aplikuje a na zraněné kůži vytvoří tenký, hojivý film, který je dokonce voděodolný. Ránu ochrání před infekcí i nečistotami a až o polovinu zrychlí její hojení, bez rizika komplikací, bez strupů a jizev. Aplikuje se na opláchnutou a vysušenou ránu, v nové vrstvě pak vždy jednou za 24 hodin.

 

________________________________________________________________________

 

*HemaCut® SPRAY je zdravotnický prostředek, který má za sebou dlouholetý výzkum v Ústavu Makromolekulární chemie Akademie věd ČR. Vzhledem k tomu, že se jedná o inovativní produkt, je HemaCut® SPRAY chráněn českým patentem.
Vyhledávání článků podle věku