tisk-hlavicka

Šetrné rozčesávání vlasů díky Tangle Teezer Wet Detangler: Jak postupovat?

11.9.2023 Komerční sdělení

Která žena by netoužila po krásných a zdravě vypadajících vlasech.

Mnohdy jsme to přitom právě my, kdo jim nechtěně škodí. Zejména pak během nesprávného česání. Víte, jak si vlasy ideálně česat, aby nedocházelo k jejich poničení?

Základem je kvalitní hřeben

Nejdůležitějším krokem při péči o vlasy je výběr správného hřebenu nebo kartáče podle typu vlasů i podle toho, jakého účesu chcete dosáhnout. Zatímco suché vlasy potřebují kartáč s hustými štětinami, jež podnítí mazové žlázy k vyšší výkonnosti a rozvedou kožní maz po celé délce vlasů od kořínků až po konečky, kudrnaté a husté vlasy ocení hřeben se středně řídkými či řídkými zuby. 

Trápí vás neposlušné, nepoddajné a krepatějící se vlasy? Vsaďte na Tangle Teezer Wet Detangler, který si s nimi hravě poradí. Díky jedinečným štětinám se nemusíte bát poškození ani lámání vlasů. Naopak. Po rozčesání s tímto unikátním pomocníkem budou vaše vlasy zářivě lesklé a jemné na dotek.

Odkud kam vlasy česat?

Obzvlášť šetrné rozčesávání vyžadují mokré vlasy. Podobně je tomu i v případě zacuchaných vlasů nebo vlasů, které jsou slepené stylingovými přípravky. Vždycky s rozčesáváním začínejte od konečků – přibližně posledních 10 cm. Jakmile jsou dokonale rozčesané, postupte o dalších asi 10 cm výš. 

Vůbec nejvíce bývají zacuchané vlasy v úrovni krku, kde dochází ke tření o límec. Než se ovšem s kartáčem či hřebenem dostanete až sem, musí být vaše hříva pod touto partií perfektně rozčesaná. Na samotný závěr projeďte vlasy po celé jejich délce. Vlasy doporučujeme kompletně pročesat minimálně každý večer a každé ráno. Mastí se vám vlasy? Vynechte česání u kořínků.

Říká se, že vlasy jsou jako plaché dítě. Když jim tedy budete věnovat dostatečnou pozornost, budou jen a jen zářit. Vlasy proto vždy rozčesávejte pomalu a opatrně. Vyhněte se hrubému česání, které by je mohlo poškodit. Pokud narazíte na obzvlášť odolný chomáč zacuchaných vlasů, sáhněte po vlasovém oleji nebo přípravku pro snadnější rozčesávání vlasů. Samotný kartáč by v tomto případě vlasy zbytečně poškodil. 

Během mytí používejte kvalitní balzámy a masky na vlasy dle doporučení vaší kadeřnice, které následné rozčesávání značně usnadňují.
Vyhledávání článků podle věku