tisk-hlavicka

Hračky pro kluky i pro holky: Které mají smysl a děti baví?

24.5.2023 Komerční sdělení

Stává se vám, že vejdete do hračkářství a žádná hračka se vám nezdá být pro dítě dost dobrou?

V tom případě jste uvědomělí rodiče. Rozhodně si lépe vyberete v online hračkářstvích, které dnes mají výrazně větší nabídku a rovněž zde koupíte kvalitnější hračky. Nemluvě o nižších cenách.

Hračky jsou pro děti velice důležité. Pomáhají jim poznávat svět, rozvíjejí jejich jemnou i hrubou motoriku, vzdělávají je. Vybírat správné hračky je velice důležité a tato zodpovědnost je na nás, rodičích. Nemluvě o tom, že nevhodné hračky, nekvalitní i neodpovídající věku, mohou být pro děti i životu nebezpečné. Je dobré vědět, kde koupit kvalitní hračky. Skvělým online hračkářstvím se širokým sortimentem a dobrými cenami je e-shop Onlinehrackarstvi.czNabízí hračky pro holky i hračky pro kluky.

Přemíra hraček škodí

Hračky dávají dítěti podněty. Jenomže přemíra podnětů škodí. Dítě se s hračkami nehraje, protože jich má tolik, že si z nich neumí vybrat, případně se hra promění na vytahování všech hraček z bedny na hračky a ke hře už nemá kdy ani dojít. Skromnější množství správných hraček naopak vybízí ke hře a ke kreativitě. Dítě nemusí mít vše. Co nemá, dokáže díky své fantasii nahradit něčím jiným, což podněcuje jeho tvořivost. Méně je proto více, a i hračky samotné by měly být spíše navádějící ke tvořivosti, než zbytečně realistické a bez nutnosti zapojit do hry dětskou fantasii.

Ne s každou hračkou si dítě umí hrát samo

Pozorujte dítě, jak se mu hračka líbí a jestli je schopné si s ní i samo hrát. Nemusí to tak vždy být. Řada hraček a her vyžaduje naši rodičovskou asistenci, případně zapojení sourozenců a kamarádů. Někdy je hra s hračkou zajímavá ve více lidech, jindy třeba dítě neumí hračku samo obsloužit. Stačí, že jsou víka na kelímcích s plastelínou příliš těžce otevíratelná, dítě si s nimi neumí poradit a znechutí mu to modelování jako celek. Buďte vždy připraveni na požádání dítěti s hrou či s její přípravou pomoci.

Po jakých hračkách sáhnout?

Už od nejútlejšího dětství jsou dobrou volbou dřevěné hračky. Úspěšnými jsou i v dnešní moderní době, kterou bychom mohli nazvat klidně dobou plastovou. Ani plastové hračky zavrhovat nemusíme, ale když je volba mezi dřevem a plastem, volte dřevo. Každé dítě by mělo dostat své dřevěné kostky, první dřevěné puzzle, ale výbornou volbou jsou i různé vzdělávací dřevěné hračky, které mohou dítě doprovázet mnoho let. Takovými jsou dnes tak oblíbené montessori hračky.

Hračky dítě formují od nejútlejšího věku

Děti, které již v dětství přijdou do styku se správnou hračkou a zamilují si ji, to mohou mít do budoucna snazší i s výběrem svého dalšího směřování. Pro děti jsou velice důležité hračky, které je seznamují s jednotlivými profesemi. S mnoha z nich se setkají jen v pohádkách, ve filmech a nejlépe se s nimi ztotožní právě prostřednictvím hraček. Zkuste své dítě již od dětství správně směřovat a nabídnout mu možnost najít si své zájmy či později přímo životní povolání. Pomohou vám v tom hry na profese a vhodné hračky.

Podporujte kreativitu svých dětí

Pro některé děti se stanou záhy poté, co se posadí, nejoblíbenějšími hračkami papír a pastelky. Dejte jim do ruky ty správné, které za sebou nechávají výraznou stopu bez zbytečné nutnosti používat více síly. Ale v kreativitě lze podpořit i další děti. Nabídka tvořivých a kreativních hraček je skutečně bohatá. Právě díky těmto hračkám mohou děti už v předškolním věku výrazně rozvinout svoji motoriku. To jim pak pomáhá při psaní, ale nejen tam. Kreativní hračky rozvíjí rovněž čtenářské či matematické dovednosti.

Nechte děti třeba navlékat korálky. Hledání správných korálků rozvíjí schopnost orientace v textu, navlékání podporuje motoriku potřebou pro psaní a vytváření zajímavých korálkových sestav zas učí děti počítat. Vidíte, a to mluvíme o obyčejných korálcích.

Věnujte dítěti lásku k pohybu

Největším darem, který můžete svému dítěti dát do života, je láska k pohybu. Nemusíte z něj chtít mít profesionálního sportovce. Ale naučit jej se hýbat, milovat pohyb obecně, ale i různé konkrétní sportovní činnosti, je velice důležité. Dítě díky tomu získá koníčka, podpoří to jeho zdraví a pomůže mu to získávat si nové kamarády se stejnými zájmy. Různé hračky pro venkovní aktivity a sport jsou proto pro dítě velice důležité. Začít lze houpačkou, prolézačkami, švihadlem a samozřejmě míči. Dětské hračky mají mnoho podob a rozhodně nesmíme zapomínat ani na ty, které podporují rozvoj pohybových schopností dítěte.

S dobrým hračkářstvím připravíte dítěti i skvělou party

Děti oslavy zbožňují. Milují dorty, dárečky, které nakoupíte v dobrém hračkářství, ale též výzdobu. Onlinehrackarstvi.cz nabízí vše, co pro pořádnou dětskou party potřebujete. Ať již bude tematická a nutné budou kostýmy, nebo si vystačíte s krásnými dekoracemi. Rozhodně nezapomeňte na balónky, které děti tak fascinují. Přidat však můžete i party kloboučky, lampiony, různé ozdobné řetězy, efektní brčka i tematické jednorázové nádobí s oblíbenou pohádkovou postavičkou oslavence či oslavenkyně.

Dobrému duševnímu vývoji dítě rovněž pomohou vhodné hračky

Učte dítě sociální komunikaci a pomáhejte mu též v jeho citovém vývoji. Skvělými pomocníky bývají plyšové hračky, mezi kterými si oblíbenou najdou jak kluci, tak holky. Příliš to s nimi nepřehánějte. Raději nepodporujte nákupy dvou plyšáků měsíčně. Ideální je, když má dítě svého jednoho dva oblíbence. Pro holčičky jsou pak důležité panenky. Často mají nejraději panenku, která jim je blízká věkem, nebo které mohou dělat maminku. Proto už malinké holčičky milují tlačit kočárek s miminkem. Nebraňte v tom ani klukům, je to pro ně přirozené.
Vyhledávání článků podle věku