tisk-hlavicka

Plážová dovolená v Tunisku pro rodiny: Slunce, moře a zábava

16.5.2023 Komerční sdělení

Hodně muziky za málo peněz. Tak by se dal shrnout hlavní důvod, proč si pro rodinnou dovolenou vybrat právě Tunisko.

Hotely jsou tady skvěle vybavené, počasí v létě stabilní, animační týmy natěšené na hosty a let trvá jen necelé 3 hodiny.

Nad Tuniskem není třeba váhat

Ještě stále přemýšlíte, zda napsat do vyhledávače výraz Tunisko dovolená? Dobrá, pojďme se tedy podívat Tunisku a všemu, co rodinám nabízí, blíže na zoubek.

Slunečné Tunisko. Aneb tady se deště nebojte

Tunisko patří mezi nejmenší státy Afriky, přesto je však dvakrát větší než Česká republika. Zaletět si sem můžete už v květnu, kdy se průměrné teploty pohybují okolo 25 °C a především malé děti se tak netrápí velkým horkem. Chcete-li ale opravdové léto, pak vyrazte do tohoto afrického státu od června do září, to se rtuť teploměru pohybuje od 30 do 34 °C. Příjemný zde bude i říjen s 28 °C a krásně vyhřátým mořem.

Ostrov nebo pevnina?

Tuto zemi s bohatou historií, přátelskými lidmi, krásným mořem a skvělými letovisky si můžete užívat na pevnině nebo na jejím přilehlém ostrově Djerba. Zamíříte-li na pevninu, pak volte Hammamet, Sousse, Monastir nebo Mahdii. Na kterémkoli místě vás čekají hotely s perfektním animačním programem, atrakcemi pro děti a skvělé koupání. Na své si přijdou i golfisté na některém z mnoha stálezelených greenů. Nudu na pláži zaženete windsurfingem, plachtěním, rybařením nebo potápěním.

Djerba

Neustále sluníčko nad hlavou, kilometry krásných pláží a čisté moře s pozvolným vstupem. Taková je v kostce Djerba. Jde prostě o dokonalé místo pro rodiny s dětmi. Až vás tohle omrzí, zajeďte si s dětmi na krokodýlí farmu do zábavního parku Explore Djerba na východním výběžku ostrova. Kromě 400 krokodýlů nilských si tu prohlédnete i muzeum a park historických řemesel.

Hammamet

Tohle letovisko si užijí malí i velcí milovníci historie. Prohlédnout si můžete jak samotné historické centrum Hammametu, tak i blízké hlavní město. Rozhodně nevynechejte ani kouzelnou vesničku Sidi Bou Said na předměstí Tunisu.

Sousse

Mezi nejoblíbenější tuniská letoviska patří jednoznačně Sousse. Najdete zde pláže s bílým pískem, o které se hotely pravidelně starají. Nezapomenutelný bude váš výlet do mediny - starého města a katakomb.

Monastir

Plavba katamaránem, výlet na velbloudu nebo návštěva monastirské ZOO budou výlety, na které vaše děti nikdy nezapomenou. Akčnější povahy budou nadšené z jízdy na čtyřkolkách.

Mahdia

Na východním pobřeží Tuniska vás přivítá letovisko Mahdia. Místo s krásným historickým centrem a nejhezčími plážemi v celé zemi. Hotely se skvělým zázemím pro děti jsou od města vzdálené 2–?6 kilometrů, ale když naskočíte do turistického vláčku, budete na těch nejdůležitějších místech v cuku letu.




Vyhledávání článků podle věku