tisk-hlavicka

LEGO: otevřete dětem dveře do vlastního kreativního světa

8.3.2023 Komerční sdělení

Rozmanité stavebnice jsou perfektní hračkou pro děti v jakémkoli věku.

Oblibu dokonce mají i u dospělých. LEGO patří k oblíbené klasice, nabízí přitom spoustu možností. Ratolestem navíc umožňuje rozvíjet se, poznávat nové věci a skvěle se přitom bavit.

LEGO pro nejmenší

LEGO stavebnice jsou vhodné i pro malé děti, které se stavebnicemi teprve začínají. Jsou navrženy tak, aby byly bezpečné a zároveň podporovaly rozvoj dětské motoriky a kreativity. Sady se často skládají z velkých dílů, se kterými si snadno poradí i malé dětské ručičky.

Zdroj foto: goodmoments / Shutterstock.com

Mezi nejoblíbenější volbu pro nejmenší děti patří Duplo. Tyto sety mají větší díly a jsou určeny i pro nejmenší – batolata od 18 měsíců. Stavebnice jsou často zaměřeny na známé postavičky a motivy, jako jsou například Mickey Mouse, Auta, Spiderman nebo Ledové království.

Nechybí však ani základní motivy jako jsou ZOO, farma, vláčky, městečka a mnoho dalšího. Děti tak mohou rozvíjet svou představivost a fantazii při vytváření různých scénářů a příběhů.

Tyto hračky pro nejmenší děti jsou vynikajícím způsobem, jak rozvíjet motoriku a kreativitu. Zároveň však pomáhají i s dalšími dovednostmi – jako například koordinace, barevné vnímání a třídění, porovnávání a řazení.

LEGO Duplo jsou velmi oblíbené pro svou všestrannost, navíc se dají kombinovat s dalšími stavebnicemi, které ratolesti dostanou třeba až v pozdějším věku. Jde tak o skvělý základ, pokud hledáte první stavebnici pro své nejmenší.

Mezi další oblíbené hračky patří LEGO Juniors, které jsou určené pro děti od 4 do 7 let. Sety jsou trochu pokročilejší, přesto jsou však zaměřeny na základy, aby se dítka mohla naučit základní principy Lega, zpravidla v menším měřítku než u klasických stavebnic.

I v tomto případě převažují známá témata z pohádek a filmů, kluci i holky tak jistě najdou to pravé. Pro zkušenější stavitele lze pak doporučit LEGO Minecraft s motivy z velmi populární hry. Děti se tak mohou ponořit do světa Minecraftu prostřednictvím kostiček.

Vzdělávací stavebnice

Nejenže jsou barevné kostičky skvělou zábavou, ale mohou sloužit také ke vzdělávání a rozvíjení určitých dovedností. Dokonce se nabízí specifické stavebnice, které jsou navrženy přesně pro tyto účely – LEGO Mindstorms, Technic či Education.

LEGO Mindstorms je vzdělávací stavebnice, která je zaměřena na robotiku a programování. Děti pomocí této stavebnice mohou vytvořit vlastního robota a naučit se ho programovat.

LEGO Technic je zaměřeno na technické konstrukce a umožňuje dětem vytvořit složitější modely.

LEGO Education zahrnuje celou řadu vzdělávacích stavebnic, které jsou určené pro výuku různých předmětů, jako jsou matematika, fyzika, biologie a další.

Mnohdy však ani nemusí jít o speciální sety. I běžné stavebnice totiž mohou sloužit jako výukový prvek. Například LEGO Ninjago nabízí dětem způsob, jak se zábavnou formou sblížit s japonskou kulturou. Poznají tak něco nového, přičemž se mohou bavit, vytvářet vlastní akční scény jako z filmu a vybrat si svou oblíbenou postavu.

Zdroj foto: YAKOBCHUK VIACHESLAV / Shutterstock.com

Rozvoj motoriky

LEGO vzdělávací stavebnice pomáhají dětem rozvíjet hrubou i jemnou motoriku. Ratolesti si musí vybírat a uchopovat jednotlivé díly, skládat je dohromady, připevňovat je a manipulovat s celým modelem. Díky tomu se rozvíjí jejich jemná motorika a koordinace pohybů.

Neomezená kreativita

Tvorba různých modelů z kostiček je sama o sobě kreativní. Kromě toho však LEGO umožňuje i výraznější rozvoj kreativity, díky realizaci vlastních nápadů a modelů. Nejenže si dítě může složit připravenou stavebnici dle návodu, ale také lze kostky využít pro výstavbu něčeho nového, vlastního. Díky pestré nabídce lze navíc kombinovat různé sety, vzniknou tak opravdu jedinečné výtvory.

Motivy jsou často blízké každodennímu životu. Dítě si může zvolit to, co je mu nejbližší a vytvářet různé scénáře – ať už jde o práci na stavbě, pozorování zvířat v ZOO či třeba procházku městem. Modely nabízí rozvoj fantazie. Přitom podporují i logické myšlení – řešení úkolů a hledání funkčního řešení mnohdy není snadné.

Spolupráce a komunikace

LEGO hračky mimo jiné také podporují spolupráci a komunikaci mezi dětmi. Vytváření modelů společně je skvělou zábavou. Ratolesti přitom musí spolu komunikovat a spolupracovat na dosažení společného cíle. LEGO hračky tak nejen podporují kreativitu, ale také rozvíjí sociální dovednosti a podporují komunikaci.

Rodinná zábava

LEGO rozhodně není hračkou pouze pro děti. Své místo má i u dospělých. Ať už patříte mezi milovníky stavebnic, či nikoli, společně vás čeká spousta zábavy. Můžete vytvořit třeba rodinné stavební projekty. Vyzkoušejte skládat různé modely – podle instrukcí, ale i vlastních nápadů. I tak lze rozvíjet komunikaci, spolupráci a týmovou práci.

LEGO je oblíbené po celém světě, proto nechybí ani různé soutěže a výstavy. I těch se můžete společně účastnit – ať už jako divák, či účastník. Nechte se inspirovat nejnovějšími trendy ze světa Lega, či ukažte své vlastní kreativní nápady a modely.

Jedinečná dekorace

Jednotlivé modely mohou najít využití i jako dekorace. Děti si mohou užít třeba narozeninovou oslavu na motivy Lega. Do programu můžete zařadit stavění, hotové modely pak poslouží jako milá ozdoba prostoru. Nebo můžete rovnou uspořádat focení se svými výtvory. Možnosti jsou v podstatě neomezené a děti tyto hračky jednoduše zbožňují.

Nabídka stavebnic je opravdu pestrá, každý má tak na výběr. Ať už hledáte ideální hračku pro malé předškolní děti, větší školáky, či dokonce dospívající a dospělé, s Legem nešlápnete vedle. Jde přitom o skvělou zábavu, která navíc slouží i k rozvoji různých vlastností u malých i velkých.
Vyhledávání článků podle věku