tisk-hlavicka

Ovládněte svůj iPhone i v rukavicích! Víme, jak na to.

17.1.2023 Komerční sdělení

Bez rukavic se prostě v zimě neobejdete. Problém ale nastává v okamžiku, kdy vám volá dítě.

S rukavicemi na rukou hovor jen tak jednoduše nepřijmete. A proto vznikly speciální dotykové rukavice na mobilní telefony. Svůj iPhone ale dokážete ovládat i v obyčejných rukavicích. Jen musíte vědět, jak na to.

Dotykové rukavice na mobil jsou sice fajn, ale také mají své mouchy

V čem jsou tak jiné dotykové rukavice na mobil oproti své tradiční verzi? Mají na konečcích prstů zabudovaný speciální elektricky vodivý materiál, díky kterému mobil dokáže zachytit váš pohyb prstu přes rukavici. Dotykové rukavice jsou velmi často také opatřeny po stranách gumovými výstupky – aby vám nejnovější iPhone z ruky nevyklouzl na ulici přímo na tvrdý beton. Asi tušíte, co by to s displejem udělalo.

TIP: Dotykové rukavice na mobil budou samozřejmě fungovat i na displej Apple Watch. Ty ale můžete stejně jako iPhone ovládat svým hlasem.

Dotykové rukavice seženete v obchodě s oblečením, ale také na velkých e-shopech s elektronikou. V ideálním případě se vyhněte pořízení těch nejlevnějších rukavic, protože dost často fungují jenom chvilku a pak si musíte kupovat nový pár. Myslete také na to, že čím hrubší rukavice jsou, tím hůře se vám bude s nimi na telefonu pracovat.

Co ale dělat v případě, že jste dotykové rukavice nechali doma a venku je taková zima, že vás zebou ruce už po několika okamžicích? U jablečných zařízení můžete využít pár zajímavých skvělých funkcí, díky kterým si usnadníte jejich ovládání i v obyčejných rukavicích!

Něco pro majitele sluchátek AirPods

Asi největším přínosem Apple produktů je jejich vzájemná komunikace. MacBook se automaticky synchronizuje s iPhonem – díky tomu vám zpráva od tchýně vyjede i na obrazovce počítače klidně během společné schůzky s vaším šéfem. Apple Watch zase odešlou důležitá zdravotní data do vašeho iPhonu – přesně tak víte, ve kterých dnech jste byli více ve stresu než obvykle. Provázaný ekosystém je hlavní předností všech Apple zařízení.

Pokud tedy zrovna posloucháte nejnovější díl svého oblíbeného podcastu ve svých sluchátkách AirPods a volá vám manžel, můžete hovor přijmout následujícím způsobem:

  • U AirPods 1. a 2. generace dvakrát poklepejte na jedno sluchátko.
  • U AirPods 3. generace stiskněte stopku jednoho sluchátka.
  • U AirPods Pro 1. a 2. generace stiskněte u jednoho sluchátka jeho stopku.

Chcete přepnout písničku, aniž byste museli vytahovat telefon z kabelky? Pak vám stačí provést následující:

  • U AirPods 1. a 2. generace dvakrát klepněte na jedno sluchátko.
  • U AirPods 3. generace stiskněte dvakrát stopku.
  • U AirPods Pro 1. generace a 2. generace stiskněte dvakrát stopku.

Siri – užitečná pomocnice (pokud umíte alespoň trochu anglicky)

Hlasová asistentka Siri splní téměř každé vaše přání. Což se hodí právě v případě, že nejste schopni v obyčejných rukavicích najít a vytočit číslo na vašeho manžela. Aby vám rozuměla, musíte umět alespoň trochu anglicky. Jak Siri aktivovat?

  • Přejděte do nastavení svého iPhonu.
  • Vyhledejte si Siri a zapněte volby: čekat na vyslovení Hey Siri a také zapněte volbu povolit Siri při uzamčení.
  • U volby čekat na vyslovení Hey Siri vyslovte všechny příkazy, které uvidíte na obrazovce – Siri si musí zapamatovat váš hlas, aby dokázala reagovat.

Teď už stačí vyslovit Hey Siritím se Siri aktivuje a můžete vyslovovat svá přání (v angličtině). Pokud potřebujete zrovna zavolat svému manželovi, použijete k tomu frázi: Hey Siri, call (a tady vyslovte název kontaktu, kterému chcete zavolat). Potřebujete zavolat na telefonní číslo, které nemáte uložené? Stačí vyslovit: Hey Siri call a poté vyslovujte jednotlivé číslovky telefonního čísla.

TIP: Siri může mít problém s vyslovováním a následnou identifikací některých zapeklitých českých jmen. Můžete si ale pomoci spárováním rodinného vztahu u příslušného jména. Řekněme, že se váš syn jmenuje Čestmír. Pro spárování využijte frázi: Hey Siri, Čestmír is my son – Siri si kontakt Čestmír spojí a bude vědět, že je to váš syn. Pro zavolání Čestmírovi vám pak stačí už jen vyslovit: Hey Siri, call my son.
Vyhledávání článků podle věku