tisk-hlavicka

Inspirace na stylové vánoční rodinné fotky

15.11.2022 Komerční sdělení

Blíží se závěr roku, a tak je na čase přemýšlet nad letošní rodinnou fotografií.

Ať už se necháváte profesionálně vyfotit každý rok, nebo do toho jdete letos poprvé, inspirujte se našimi tipy, díky kterým budou snímky hřát u srdce i po letech.

Objednání u rodinného fotografa nenechávejte na poslední chvíli

Nejprve si zamluvte termín u rodinného fotografa. U těch nejžádanějších se vyplatí objednávat se již v létě, kdy mají ještě volné diáře a můžete si vybrat ideální datum. Každý fotograf má svůj styl – pokud ladí s vašimi představami o dokonalém portrétu, není na co čekat!

Tipy pro trendy vánoční fotky 2022/2023

Samozřejmě si můžete nechat nafotit klasické snímky s rozsvíceným stromečkem, zabalenými dárky nebo santovskými čepicemi, ale jestliže chcete být výjimeční, inspirujte se moderními trendy ve světě fotografií. 

  • Návrat k normálnosti po pandemii covidu-19. Objímejte se, přitulte se a buďte si blízko, když už konečně můžeme.
  • Přirozenost je klíčem k úspěchu. Denní světlo, nahý make-up a přírodní materiály hrají letos prim.
  • Zachyťte rodinu v pohybu. Dynamické snímky z rodinné koulovačky nebo momentky ze společného dovádění u stromku dodají fotografii život a autentičnost.
  • Sofistikovaná ucelenost – minimalismus. Na první pohled jednoduchá prostředí se odkrývají v hlubších vrstvách. Využijte minimalismus ve výběru barev, pozadí či oblečení, a dosáhnete čistého a elegantního vzhledu.
  • O krok blíže přírodě. Momentálním tématem společnosti je environmentalismus a vztah k planetě. Ukažte svou lásku a respekt k přírodě i na vánočním portrétu, ať už se necháte vyfotit třeba v lese, nebo v ateliéru s přírodními dekoracemi.
  • Přidejte na dramatičnosti. Výrazné barvy, světlo, stíny a silný kontrast vytvářejí působivé snímky s uměleckým nádechem. Například rozzářená světélka stromečku ve zhasnuté místnosti změní rodinný portrét na kouzelnou momentku.

 

Tip: Letošní zimní barevná paleta podle Pantone se nese v odstínech zářivě oranžové, intenzivní vínové, výrazné fuchsiové a v tlumenějších tónech šedomodré a olivově zelené. Využijete je při výběru outfitu na fotku, nebo dáte přednost zeleno-červené či zlato-bílé klasice?

 

Základní rady pro rodinné focení

Na závěr článku přinášíme ještě několik základních rad pro rodinné focení.

  • Fotografa vybírejte pečlivě podle portfolia i recenzí zákazníků. Pokud máte o kompozici či jiných aspektech své rodinné fotografie jasnou představu, předem s ním zkonzultujte, zda ji zvládne realizovat.
  • Rozmyslete si, jaké nálady chcete u fotografie dosáhnout, jaké barevné schéma zvolíte, kde se necháte zvěčnit, i to, jakým oblečením a rekvizitami dotvoříte svůj rodinný portrét.
  • Focení by měla být zábava, proto volte příjemné prostředí a pohodlné šaty, ať se zejména malí modelové cítí pohodlně a mají úsměv na tváři, až vyletí ptáček.
Vyhledávání článků podle věku