tisk-hlavicka

Tipy na výlety za zvířaty v okolí Prahy

13.9.2022 Komerční sdělení

Na výpravu za divou zvěří se nemusíte vypravovat jenom do pražské ZOO.

Zkuste dát šanci i menším zoologickým zahradám ve středních Čechách, které nabízejí nevšední zážitky především pro ty nejmenší návštěvníky.

Zoopark Zelčín

Zhruba 40 km od Prahy se nachází kontaktní zoopark Zelčín se zaměřením na hospodářská zvířata. Ve velkém oploceném výběhu máte možnost volně se pohybovat mezi přátelskými kozami, ovcemi, lamami nebo poníky, což ocení především děti, které na podobný zážitek budou dlouho vzpomínat. V rámci komentovaných prohlídek se vám také naskytne jedinečná příležitost nakrmit miniprasátka, emu nebo klokany. Zoopark nabízí netradiční možnost stát se na den ošetřovatelem zvířat – vyzkoušejte si brzké ranní vstávání a péči o zvířata!

Také sportovci si přijdou na své - v zooparku si můžete zapůjčit koloběžku, raft, nebo se naučit jezdit na koni.

Pštros v Zooparku Zelčín Zdroj: Archiv SCCR

Zoopark Zájezd

Zoopark Zájezd je menší zoologická zahrada nacházející se nedaleko Kladna. Chloubou parku je vůbec největší sbírka chameleonů na světě! Dohromady se tu chovatelé starají o více než 100 druhů exotických i domácích zvířat včetně neposedných surikat, opic, kočkovitých šelem a dravých ptáků. Nejen pro děti je otevřená kontaktní zoo, v níž se mohou pomazlit s ovcemi, kozami nebo třeba morčaty. Mezi nejoblíbenější atrakce pak patří dětský koutek Ušákov, kde se mohou nejmenší návštěvníci zblízka seznámit s obřími belgickými králíky. Po celý rok pořádají chovatelé nejrůznější naučné a zážitkové programy, například Rodinné krmení zvířat, Krmení pro odvážné nebo Den ošetřovatelem.

Chameleon v Zooparku Zájezd Zdroj: Archiv SCCR

Farmapark Soběhrdy

Ve Farmaparku Soběhrdy blízko Prahy se specializují na chov farmářských zvířat z celého světa. Jižní Ameriku reprezentují například lamy, Afriku velbloudi, Austrálii pštrosi a klokani a Asii zastupují třeba vodní buvoli a kapybary. Většina zvířat je velmi krotká a za přítomnosti ošetřovatele je dokonce můžete nakrmit! Během dne je také možné se zastavit u ohniště a opéct si buřty, udělat si piknik v trávě nebo lenošit v houpacích sítích u rybníka.

Lama ve Farmaparku Soběhrady Zdroj: Archiv SCCR

ZOO Chleby

Zoologická zahrada Chleby je jedna z nejmenších zoologických zahrad na našem území. Chová především ohrožené druhy a funguje jako záchranné centrum pro živočichy. Její zaměstnanci pořádají výchovně–vzdělávací akce pro běžné návštěvníky i pro školy a věnují se také vědecké činnosti. ZOO má přibližně 140 zvířecích obyvatel, největšími hvězdami jsou zvědaví giboni žlutolící Kuba a Gábina, mírumilovný leguán Esh nebo neposedná samička lemura vari Áda. Děti pak nejraději dovádí s lamami, ovcemi a kozami v kontaktní části zahrady.

Languři v Zoo Chleby Zdroj: Archiv SCCR

www.strednicechy.cz

Projekt „Rozvoj produktu Střední Čechy královské" byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Vyhledávání článků podle věku