tisk-hlavicka

Důležitost jezdeckých bot při jízdě na koni

3.8.2022 Komerční sdělení

Při jízdě na koni je nezbytné nosit správné jezdecké vybavení, protože každý kus je navržen tak, aby zvýšil úroveň bezpečnosti pro koně i jezdce.

Například jezdecké boty zvyšují vaši kontrolu nad koněm, což z nich dělá klíčovou součást vybavení.

Pro začátek je tu samozřejmě zjevnější důvod, proč nosit boty, a to je stejný důvod, proč boty nosíte při jakékoli činnosti - počasí. Pokud budete jezdit po celý rok, nevyhnete se dešti, blátu a v zimě chladnému počasí. Většina jezdeckých bot má izolaci proti vodě v různých úrovních. Jezdecké boty navržené speciálně do jakéhokoli počasí, udrží vaše nohy v suchu a reguluje jejich teplotu, čímž získáte lepší citlivost a tím budete mít lepší kontrolu nad vaším koněm.

Podešev je důležitým aspektem všech jezdeckých bot. Jezdecké boty by měly mít výšku podpatku zhruba 1cm, aby se zabránilo prokluzování nohy přes třmen. Upřednostňuje se přiměřeně tenká podrážka, protože cokoliv příliš robustního omezí vaši obratnost a sníží vaši schopnost cítit, co děláte. Podešev také musí být hladká, aby byla v těsném kontaktu s třmenem a zajistila dobrou přilnavost. Velká většina jezdeckých bot je vyrobena z pravé kůže, existují však levnější alternativy, které vyhovují každému rozpočtu, včetně imitace kůže a pryže.

Nejdůležitější věcí, kterou je třeba vzít v úvahu při přemýšlení při koupi těchto bot, je, zda jsou dostatečně odolné. Vysoká jezdecká bota by vám také měla poskytnout pevnou, ale pohodlnou oporu kotníků a dolních končetin, aby se předešlo namáhání, a vnitřní ochranu lýtka, aby se omezilo tření. Za zmínku také stojí, že pro soutěžní jezdecké závody, jako je drezúra a parkur, jsou vhodné jezdecké boty zákonným požadavkem pro všechny soutěžící, z bezpečnostních důvodů uvedených výše

Pokud s jezdectvím začínáte, pak si možná neuvědomujete, kolik různých typů jezdeckých bot existuje. Možná si také neuvědomujete, jak jsou různé styly jezdeckých bot vhodnější než jiné pro konkrétní typy ježdění. Je důležité používat ty správné, protože není nic horšího než puchýř!
Vyhledávání článků podle věku