tisk-hlavicka

Jak přidat eleganci do vašeho domova

3.8.2022 Komerční sdělení

Až donedávna bylo použití provázkových záclon a závěsů omezeno především na místa, jako jsou motely a kasina, kde svým klientům navodily atmosféru relaxace a mystiky.

V poslední době je však tento styl záclon v běžné domácnosti stále oblíbenější a lze jej použít mnoha různými způsoby.

Provázková záclona nebo závěs se v podstatě skládá ze stovek jednotlivých provázků, podobně jako korálkový závěs, ale bez korálků. Závěsy jsou vyráběny z mnoha různých typů materiálů, ale nejpraktičtější je polyester.

Existují čtyři hlavní místa, kde můžete tento styl záclony a závěsu využít...

Ve vchodu - Provázková záclona zavěšená na horním nosníku dveřního rámu vytváří iluzi rozdělení a přitom stále udržuje příjemnou hladinu vzduchu proudícího v celém domě. Tato možnost je skvělá pro situace, kdy nechcete, aby vám dveřmi nakukovali cizí lidé, aniž byste zcela zamykali vnější svět.

Na okně - Provázkový závěs zavěšený na okně vytváří zajímavý efekt prosvítajícího tečkovaného světla. Mnoho lidí používá průsvitné závěsy pro chvíle, kdy potřebují jen mírné zakrytí, a provázkové závěsy jsou skvělou alternativou. V těchto situacích musíte být opatrní, aby vítr vanoucí oknem nezamotal provázky v závěsu. Pokud dumáte spíše nad záclonou, doporučujeme vám pořídit spíše světlejší odstín provázkové záclony.

Kolem postele – Když na vnější straně postele od stropu nainstalujete provázkový závěs, změníte vaši ložnici v intimní a luxusní místo. Pocit, když ležíte v posteli, je nepřekonatelný a budete se díky němu cítit jako egyptská královna.

Rozdělovače místností – Provázkové záclony jsou dokonalým způsobem, jak vytvořit dva samostatné prostory v jedné místnosti a zároveň přidat styl. Běžné využití je ve velkých místnostech, kde zavěšením provázkového závěsu doprostřed vytvoříte oddělenou spací nebo pracovní část. V kuchyni můžete oddělit jídelní kout od prostoru pro vaření. Vytvořený pocit soukromí je ideální.

Do dveří můžete také nainstalovat provázkové závěsy. Je to skvělý způsob, jak dosáhnout jisté úrovně soukromí a zároveň přidat stylový vzhled vašemu pokoji. Vzhledem k povaze provázkových závěsů bude stále umožněno proudění vzduchu a světla z místnosti do místnosti, což se nestane se zavřenými dveřmi.
Vyhledávání článků podle věku