tisk-hlavicka

Milujte své vlasy

3.8.2022 Komerční sdělení

Jsou ženy, které nepečují o své vlasy nijak zvlášť a přece mají nádherné, lesklé, kvalitní a pevné vlasy.

Pak jsou ženy, které si pečlivě vybírají kosmetiku, češou vlasy tak, jako by se mazlily s miminkem, vlasům dopřávají různé kúry a zábaly a přece mají vlasů málo, nedrží tvar a kvalita také nic moc… Jak to tedy s vlasy je?

Kdyby genetika byla hodná sudička a dala nám do vínku nádherné vlasy, kdyby péče o vlasy byla snadná a kdyby každý kadeřník měl zlaté ruce a uměl vykouzlit dech beroucí sestřih nebo obarvení, život by byl krásný… Jenže to je science-fiction a ani genetika, ani správná péče o vlasy a ani skvělý kadeřník nejsou samozřejmostí. Přímo v OC Zličín v kadeřnictví Praha 5 vám nejen poradí, jak pečovat o své vlasy, ale zvládnou odhadnout tvar vašeho obličeje a kvalitu vašich vlasů pro daný účes. Jen bohužel neexistují pilulky, které by změnily genetickou informaci, vlasy můžete podpořit pouze kvalitní stravou a vitamíny.

 

Pečuj o vlasy s láskou

Nedostatečnou péči o vlasy znají všechny ženy možná i na denní bázi, nebo si ji prožily v určité fázi života (první rok mateřství je dobrý příklad…). Čas, který bychom měly vyhradit péči o vlasy, trojnásobně přesahuje čas, který běžně při ošetřování a úpravě vlasů reálně strávíme. Když si křivě namalujeme linku nebo zvolíme tmavší podkladový makeup, než je náš odstín pleti, můžeme špatný tah nebo volbu makeupu rychle napravit. Ale když vynecháme po umytí vlasů balzám a snažíme se to zamaskovat tužící pěnou na vlasy, když vlasy přesušíme nebo příliš nalakujeme, těžko to vše „opravíme za pár minut. Jediná možnost je pak zvolit pokrývku hlavy, nesundávat ji po celý den a tvářit se naprosto přirozeně.

Stejně tak, jako dobře uvařený oběd nebo večeře, i starost o vlasy potřebuje čas… Dáme vám rady, co v ošetřování vlasů neopomenout a pokud chcete mít vlasy krásné, zdravé, lesklé a pružné, začít musíte u sebe a snažit se popřít, vše, co vám mrcha sudička Genetika nadělila. Dobrý kadeřník je už nadstavba.

  1. Vlasová kosmetika

Nesprávný výběr vlasové kosmetiky může mít za následek vlasy bez lesku a vitality, mastné a neupravitelné. Snažíte se ušetřit na šamponu, kondicionéru, tužící pěně a laku na vlasy a myslíte si, že to není vidět…? Tak vězte, že šampon koupený v supermarketu, „co tak krásně voní“ a má hezké balení, je to, co nesmíte chtít. Levná kosmetika často obsahuje etanol, který vlasy vysušuje a látky jako tenzidy, které mají na svědomí pěnu.

  1. Strava a životní styl

Vyvážená strava má nemalý vliv na zdraví a krásu vlasů. Bez dostatku bílkovin a zinku se zvětšuje riziko vypadávání vlasů. Potraviny jako jsou vajíčka, zelená listová zelenina, některé druhy ořechů, citrusy a třeba losos nebo čočka by bylo vhodné zařazovat běžně do jídelníčku. Také dodržujte pitný režim a pijte nejlépe obyčejnou vodu. Stres, který má dnes téměř každý, je obrovským faktorem vypadávání vlasů. Kouření, pití alkoholu a časté ponocování vašim vlasům rovněž příliš neprospívá. Zkrátka: Genetiku bohužel nelze obejít a počet vlasových folikulů, jejichž počet nám byl dán už v děloze, během života není možné zvýšit.
Vyhledávání článků podle věku