tisk-hlavicka

Hra šipky není jen zábava

2.8.2022 Komerční sdělení

Poprvé byly šipky házeny na číslovaný terč někdy okolo roku 1896.

Přesto to byla po velkou většinu své historie hra, která byla v popularitě zastíněna mnohem mladšími sporty, jako je basketbal, baseball, hokej a tak dále. V posledních několika desetiletích se však status quo mění. Šipky jsou stále viditelnější ve všech úrovních společnosti a všech věkových kategorií. Proč jsou šipky tak oblíbené?

Šipky jsou oblíbené proto, že jsou zábavné. Šipky může hrát každý, je snadné se je naučit, je zábavné je sledovat a mají nízké vstupní náklady – stačí koupit například šipky 16g a terč. To vše přispívá k jejich popularitě. Výsledkem je, že šipky se nyní hrají profesionálně v arénách narvaných skandujícími diváky a statisíci dalšími fandy, kteří je sledují z domova v živém televizním vysílání. Jen ve Spojených státech a Kanadě, hrají tuto hru ročně miliony lidí. Existuje dokonce vážný tlak na to, aby se šipky staly olympijskou disciplínou…

 

Co je tedy přitažlivého na této hospodské hře, která se stala tak přitažlivou pro masy?

Zakladateli společnosti Atari Nolu Bushnellovi, průkopníkovi videoherního průmyslu -se připisuje zvláštní malý aforismus. Říká se mu Bushnellův zákon a říká, že: „Všechny nejlepší hry se snadno učí a je těžké je zvládnout“. Jsme si jistí, že pan Bushnell myslel na videohry, když pronesl tato slova, ale když se nad tím zamyslíte, jeho logiku nelze popřít. Hra šipky se bezpochyby řídí Bushnellovým zákonem. Jedním z hlavních důvodů, proč se šipky staly tak populární, je to, že kdokoli si může vzít sadu šipek a začít hrát. Šipky může hrát lhostejno kdo … - od sedmiletého dítěte po 78letou babičku.

 

Nezáleží na tom, jestli jste na invalidním vozíku nebo jste obézní, vážně! Pokud chcete hrát šipky -  můžete hrát šipky! Jakmile však odehrajete svou první hru, víte, že strefit se tam, kam potřebujete, je dřina. Zvládnutí této hry může být celoživotní cesta.

Na dokonalém hodu se podílí tolik faktorů a proměnných. Musíte na milimetr vyladit koordinaci ruka-oko, musíte zdokonalit svůj postoj, úchop a dosáhnout bezchybné techniky hodu šipek. Existuje světová terminologie, kterou je třeba se naučit a historie, kterou je musíte vstřebat. Brzy strávíte nespočet hodin učením se o různých součástech šipky a mnoho dalších hodin hledáním správné kombinace součástí, která vám vyhovuje. Jde o to, že bez ohledu na to, jak dlouho hrajete šipky, vždy tu bude prostor pro růst a zrání. To mohou nabídnout jen ty nejlepší hry na světě a šipky to umí.
Vyhledávání článků podle věku