Přijde čas, kdy si vaše dítě začne peníze spravovat samo. Jaký účet bude nejlepší a na jaká kritéria byste se měli zaměřit, než bankovní účet založíte?
Jakmile se z vašeho potomka stane školák a naučí se počítat, přestaňte mu odkládat peníze do prasátka a založte dítěti bankovní účet. Oproti pokladničce má jednu velkou výhodu. Děti se naučí pracovat s platební kartou a osvojí si dovednost hospodařit i s penězi, které nemají reálně v ruce. Právě to je totiž velké úskalí, když děti s bankovním účtem začínají. Mohou mít stále pocit, že mají dostatek financí, ale zásoba je s každou platbou tenčí. Vysvětlete jim, že bankovní účet není bezedný a jak s ním zacházet.
Po dovršení 15 let věku přechází dítě z dětského účtu na studentský účet. Účet pro studenty najdete nejenom ve velkých bankách, ale i v těch menších, které mají mnohdy dokonce lepší a výhodnější nabídku. Banky totiž už dávno pochopily, že minimálně 50 % studentů zůstává u původní banky i v dospělosti. Student dostane automaticky zdarma platební kartu a vedení účtu je po celou dobu bezplatné. To mají nabídky finančních institucí společné. Tam to ale končí a ostatními výhodami studentského účtu už se liší. Věnujte proto dalším službám náležitou pozornost.
Velkou výhodou, kterou nabízí studentský účet od mBank, je příspěvek ve výši odpovídající částce, kterou si student pošle do určitého data na účet, maximálně však 500 Kč. V ideálním případě by se měl student naučit odkládat si stranou určitou část svých prostředků. Tento návyk mu pomůže s vytvářením finanční rezervy. Navíc jsou tu až 3 výběry z bankomatů měsíčně zdarma. Ke zhodnocování uspořených peněz mohou studenti do budoucna využít i spořicí účet nebo termínovaný vklad.
Studenti velmi rádi nakupují online, a ne vždy jsou tyto transakce úplně bezpečné. mBank proto přišla s virtuální kartou, kterou má student ve své apce v mobilu a která je zcela oddělená od bankovního účtu. Nehrozí tak, že by ho někdo vyluxoval. Na kartu si lze během několika vteřin nahrát libovolnou částku.