tisk-hlavicka

6 neprůstřelných výhod dětských a studentských bankovních účtů

13.5.2022 Komerční sdělení

Přijde čas, kdy si vaše dítě začne peníze spravovat samo. Jaký účet bude nejlepší a na jaká kritéria byste se měli zaměřit, než bankovní účet založíte?

Bankovní konto jako škola hospodaření

Jakmile se z vašeho potomka stane školák a naučí se počítat, přestaňte mu odkládat peníze do prasátka a založte dítěti bankovní účet. Oproti pokladničce má jednu velkou výhodu. Děti se naučí pracovat s platební kartou a osvojí si dovednost hospodařit i s penězi, které nemají reálně v ruce. Právě to je totiž velké úskalí, když děti s bankovním účtem začínají. Mohou mít stále pocit, že mají dostatek financí, ale zásoba je s každou platbou tenčí. Vysvětlete jim, že bankovní účet není bezedný a jak s ním zacházet.

 

Bezplatné založení a vedení studentského účtu po celou dobu

Po dovršení 15 let věku přechází dítě z dětského účtu na studentský účet. Účet pro studenty najdete nejenom ve velkých bankách, ale i v těch menších, které mají mnohdy dokonce lepší a výhodnější nabídku. Banky totiž už dávno pochopily, že minimálně 50 % studentů zůstává u původní banky i v dospělosti. Student dostane automaticky zdarma platební kartu a vedení účtu je po celou dobu bezplatné. To mají nabídky finančních institucí společné. Tam to ale končí a ostatními výhodami studentského účtu už se liší. Věnujte proto dalším službám náležitou pozornost.

 

Když ke studentskému účtu dostanete navíc i kapesné

Velkou výhodou, kterou nabízí studentský účet od mBank, je příspěvek ve výši odpovídající částce, kterou si student pošle do určitého data na účet, maximálně však 500 Kč. V ideálním případě by se měl student naučit odkládat si stranou určitou část svých prostředků. Tento návyk mu pomůže s vytvářením finanční rezervy. Navíc jsou tu až 3 výběry z bankomatů měsíčně zdarma. Ke zhodnocování uspořených peněz mohou studenti do budoucna využít i spořicí účet nebo termínovaný vklad.

 

Ještě bezpečnější platby na internetu

Studenti velmi rádi nakupují online, a ne vždy jsou tyto transakce úplně bezpečné. mBank proto přišla s virtuální kartou, kterou má student ve své apce v mobilu a která je zcela oddělená od bankovního účtu. Nehrozí tak, že by ho někdo vyluxoval. Na kartu si lze během několika vteřin nahrát libovolnou částku.

 

Výhody studentských účtů – rekapitulace:

  • vedení bankovního účtu a vystavení platební karty bez poplatků
  • školák se naučí pracovat s penězi na účtu
  • studenti si zároveň mohou vytvářet finanční rezervu
  • výběry z tuzemských i zahraničních bankomatů 3× měsíčně zdarma
  • platby na internetu speciální kartou
Vyhledávání článků podle věku