tisk-hlavicka

Volte zlato a zabezpečte majetek pro svou rodinu

4.10.2021 Komerční sdělení

Přemýšlíte nad nejlepší investicí, která zabezpečí váš majetek do budoucnosti?

Jednou z velmi dobrých variant je investiční zlato. Má totiž mnoho zajímavých výhod a jeho velkou předností je snadný nákup, kdy jde o investici naprosto pro každého. A v jaké podobě si zlato můžete koupit? To se dozvíte v tomto článku.

Investiční zlato je osvobozeno od DPH

Jednou z velkých výhod, kterou nabízí investiční zlato, je především to, že je osvobozeno od DPH. I díky tomu se zlato těší tak velké oblibě, protože zvýhodnění v podobě osvobození od 21 procent DPH se netýká žádné jiné investiční komodity. Z tohoto důvodu upadá zájem o stříbro, ale naopak zlato se těší stále větší pozornosti mezi novými i zkušenými investory, kteří si zlato pořizují.

Proč si vybrat právě zlato?

A jaké jsou další důvody pro nákup tohoto drahého kovu? V první řadě jde o stabilitu hodnoty, která neodráží inflaci. Ve chvíli, kdy koruna oslabuje a úspory na běžných účtech požírá inflace, je majetek uložený do zlata víceméně v bezpečí. Hodnota zlata je známá naprosto každému a pro jeho nákup nemusíte nic zdlouhavě studovat. Stačí se jenom rozhodnout, jestli si vyberete zlaté slitky či mince. A když budete zlato potřebovat po čase opět prodat, výkupny najdete v každém větším městě, takže ani s opětovnou směnou na peníze, které můžete zrovna potřebovat, není problém.

„Nákup zlatých slitků je atraktivní především pro klienty, kteří chtějí své peníze držet ve svých rukou a nemají důvěru v různé spořící programy do zlata. Lidé nakupují ve větší míře i malé slitky váhy 1-5 gramů, které jsou dostupné pro každého,“ říká Pavel Trtík, zakladatel tohoto e-shopu. Pořízením investičního zlata máte naprostou kontrolu nad svým majetkem. Riziko je v tomto případě opravdu minimální. Své zlato si však vždy uložte na bezpečné místo.

Zlaté mince nebo slitky

Zlato může mít mnoho různých podob. Kromě krásných šperků ho můžete zakoupit jako investiční slitky, kdy jde o ryzí zlato o různých hmotnostech. Malé slitky váží klidně i pár gramů a velké cihličky mohou být těžké pár kilogramů. Od hmotnosti se samozřejmě odráží i cena. Druhou variantou, jak investovat do zlata, jsou mince. Ty mohou mít klasické investiční ražby, jako jsou například mince Wiener Philharmoniker. Kromě toho si můžete zakoupit i krásné umělecké ražby. Návrh je vždy ručně zpracováván a převáděn do podoby vhodné pro ražení jednotlivých mincí.

Sběratelská podoba jako další přidaná hodnota

Právě limitované sběratelské mince v uměleckých ražbách nabídnou krásný vzhled a do budoucna i možné zvýšení hodnoty právě díky sběratelskému efektu. Příkladem jsou oblíbené svatováclavské dukáty. Jde o zlaté mince v několika nominálních hodnotách, které jsou zhotoveny podle pravidel stanovených samotným Karlem IV. Dokonce na mincích je vyražen právě Karel IV. Takové svatováclavské dukáty tak mají krásnou českou atmosféru a jejich další předností je i omezená emise.

Zlato nebo stříbro nakoupíte v kamenné prodejně i přes internet

A kde si investiční zlato nebo stříbro nakoupíte? Pokud si chcete nejdříve prohlédnout, jak zlato a stříbro v podobě mincí a slitků vypadá, vyplatí se navštívit přímo kamennou prodejnu. K dispozici máte hned dvě pobočky, kdy jednu z nich najdete v Obecním domě v Praze. Druhá se nachází na Moravě ve Vsetíně. Mnoho lidí však v dnešní době dává přednost pohodlným, rychlým, a hlavně jednoduchým nákupům přes internet. Ve specializovaném e-shopu totiž najdete bohatou nabídku, ze které si vybere naprosto každý bez ohledu na to, jestli chcete investovat jen pár tisíc korun, nebo i větší částky.

 
Vyhledávání článků podle věku