tisk-hlavicka

Jak vybrat dudlík? Důležitý je nejen materiál, tvar a velikost

6.10.2021 Komerční sdělení

Většina miminek se bez dudlíku prostě neobejde, protože se jím uklidní a pak bez pláče usínají.

Někteří šidítka kritizují, ale to je hloupost. Dudlík a miminko k sobě patří. Nutné je zvolit ideální produkt, protože nabídka prodejců je více než pestrá.

Odpírat dítěti dudlík není správné. Pokud byste mu ho vzali, vystačí si i s palcem, který bude za chvíli placatý jako kamínek a dojde k jeho deformaci. U miminek je to jinak. Jedno spí jako nic, další je bez něho k neutišení. Na začátek byste si měli uvědomit, že každé dítě je unikát. Co vyžaduje jedno, nemusí mít jiné.

Zaměřeno na potřeby dítěte

Nabídka dudlíků je dnes bohatá, proto se orientujte podle velikosti, tvaru savičky, materiálu a kotouče šidítka. Při výběru si ihned dokupte i pouzdro a klip na dudlík. Čistota hraje v covidové době prim.

Prvním parametrem nákupu je zvolit dudlík pro miminko odpovídající jeho věku. Dávejte si pozor, neboť existují šidítka od 0 do 18 měsíců. Kolem druhého roku byste měli dudlík dítěti kvůli rostoucím zoubkům odebrat, ale i to je individuální. Dále pokračujte výběrem savičky, protože existují anatomické a fyziologické. Zjistit, jaký druh miminku vyhovuje, není vůbec složité. Kupte oba modely a nechte je dítku vyzkoušet. Takový druh savičky budete používat i nadále, ratolest si na něj zvykne.

Dudlík z latexu, anebo silikonu?

Savičky na šidítku mohou být vyrobeny buď z latexu (kaučuku), anebo umělého lékařského silikonu. Opět je na dítěti, jaký si oblíbí, neboť oba materiály mají svá pro i proti. Jsou však nezávadné, odolné a udržují se snadno v čistotě. Dudlík pro miminko obsahuje i kotouč určený nejen k dekoraci. Zaměřte se na ventilační otvory, které jsou šetrné k pokožce dítěte a umí odvádět i sliny. I zde zohledněte tvar. Kulaté kotouče jsou sice krásné, ale občas mohou tlačit miminko do nosíku. Ideální jsou proto s vykrojením na nos či ve tvaru osmičky.

 
Vyhledávání článků podle věku