tisk-hlavicka

5 tipů na rodinné výlety po Česku

28.7.2021

Pokud chcete s příchodem příjemného počasí vyrazit ven s dětmi, máme pro vás 5 tipů na rodinné výlety po Česku. Vybrali jsme přitom místa, která jsou sice méně známá, za to ale velmi zajímavá.

Venku začíná být konečně krásně, neboť letní měsíce se kvapem blíží. Pokud si je chcete zpříjemnit zajímavými rodinnými výlety, možností, kam vyrazit, máte nepřeberné množství. Ačkoli ani cesty do zahraničí nemusí být nutně drahé (pomineme-li komplikace způsobené aktuální pandemií), pokud např. využijete cashback na webech, jako je třeba Booking.com. Poznávání krás České republiky je ale přeci jen méně finančně náročné. Pojďme se tedy podívat na některé méně zajímavé destinace, které ale skýtají všechny podmínky pro zajímavý rodinný výlet.

Zoologická zahrada Chleby

V České republice je možné navštívit mnoho zajímavých zoologických zahrad. Mezi méně známé areály patří ZOO chleby, která byla založena v roce 1997 a jedná se o jednu z nejmenších zoologických zahrad na našem území. Na druhou stranu umožňuje těsnější kontakt návštěvníků se zvířaty, což samozřejmě potěší především děti. Mnoho ze 140 kusů živočichů, kteří zde mají svůj domov, je krotkých nebo ochočených, takže si je lze pohladit, případně nakrmit. Děti si kupříkladu mohou vlézt ke kozám či ovcím, ale také k lamám alpaka či samičce buvola indického.

Ježíškova cesta na Božím Daru

Pokud doma máte trekové boty a chtěli byste vyrazit na nějakou trošku náročnější túru s celou rodinou, zajímavou možnost představují tajemné Krušné hory. Nejznámější turistickou trasu pro děti v této oblasti představuje Ježíškova cesta na Božím daru, kde si navíc můžete vybrat, zda se vydáte na celý okruh měřící 12,9 km, nebo absolvujete zkrácený úsek (5,6 km). Cesta je v každém případě plná zábavy a úkolů pro menší i větší děti, které si mohou dát nejen do těla a kochat se překrásnou krajinou, ale také zabavit na prolézačkách nebo u různých pohádkových bytostí.

Za Ladou do Hrusic

Pokud hledáte tipy na zajímavé rodinné cyklovýlety, rozhodně vám můžeme doporučit cyklotrasu, která začíná a končí v Mnichovicích, tedy ve městě v okrese Praha-východ. Trasa není nijak náročná a měří 24 km. Jediným náročnějším úsekem je kopec mezi Ondřejovem a Hrusicemi, což jsou vlastně dvě nejzajímavější místa tohoto výletu. Zatímco v první obci se nachází hvězdárna, ve druhé se narodil Josef Lada. Děti se tak vlastně mohou v sedle vydat po stopách kocoura Mikeše a dalších postav, jež obdivuje mnoho generací chlapců a děvčat.

Tiské stěny

Tiské stěny jsou pískovcové skalní město, které se nachází v nejzápadnější části CHKO Labské pískovce. Společně s dětmi zde lze absolvovat naučnou stezku, jež není fyzicky náročná. Děti se tu nejen poučí, ale nadšené jsou především z prolézání a překonávání různých přírodních útvarů, takže si mohou dát opravdu do těla. Trasa navíc skýtá překrásné výhledy. V okolí se zároveň nalézá mnoho dalších atraktivních turistických lokalit jako např. rozhledna na hoře Děčínský sněžník (723 m n. m.). Navíc si je možné udělat cyklistický výlet kolem Tiských stěn a Ostrovských skal (trasa měří 23 km).

Kočičí hrádek

Pokud chcete spojit příjemné s užitečným, můžete se vydat do Slatiňan, tedy do města v okrese Chrudim, kde se nachází i slatiňanský zámek. Ten byl postaven už ve 14. století a nachází se zde krásný zámecký park, jehož součástí je i ohrada s koňmi Převalského. Jedná se o zajímavé místo pro rodinný výlet, a to i díky skutečnosti, že součástí areálu je i tzv. Kočičí hrádek, což je romantická miniatura hradu, jíž nechala pro své potomky zřejmě na přelomu 19. a 20. století vybudovat hraběnka Vilemína Aurespergová a vede k němu naučná stezka. Děti jej přitom opravdu milují.
Vyhledávání článků podle věku