tisk-hlavicka

Rodičovská linka slaví 20. narozeniny

7.4.2021 Mgr. Kateřina Schmidová

V současné době poskytují odborníci Rodičovské linky krizové služby na telefonu 12 hodin denně, k dispozici je i emailová poradna a chat.

Rodičovská linka, která nabízí krizovou pomoc a rodinné poradenství letos slaví dvacet let své činnosti.

Dá se říct, že se jedná o projekt, se kterým vyrostla celá jedna generace. Od dob jejího založení, kdy byl provoz 6 hodin týdně, došlo k výraznému nárůstu zájmu o její služby. V současné době poskytují odborníci Rodičovské linky krizové služby na telefonu 12 hodin denně, k dispozici je i emailová poradna a chat. Na lince většinou pracují psychologové s mnohaletou praxí v krizové intervenci a rodinném poradenství.

Linku využívají nejčastěji rodiče, kteří čím dál častěji potřebují bezpečný prostor pro sdílení svých starostí a obav nebo mají potřebu konzultovat s odborníkem své výchovné postupy či náročnou rodinnou situaci. Zvláště v dnešní době koronavirové krize, kdy se setkáváme s vyčerpanými rodiči, kteří potřebují někde ventilovat své emoce a reálné obavy o psychické zdraví svých dětí, je linka nezbytnou součástí krizových služeb. Kromě rodičů je linka také určena prarodičům, kteří nás kontaktují ohledně svých vnoučat. Ostatní rodinní příslušníci se na nás obrací často s tématem ohroženého dítěte v rodině. V neposlední řadě nás kontaktují pedagogové, kteří potřebují odbornou konzultaci týkající se jejich žáků, v současné době často v situaci psychické nepohody dětí.

Vím, že rodiče, ale ani děti, to v dnešní době nemají jednoduché, rodina je dnes poměrně křehká instituce. Jsem moc ráda, že tato smysluplná služba existuje a já i moji kolegové můžeme být dlouhodobě její součástí.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.