tisk-hlavicka

Jak zařídit vysněné bydlení nadčasovým interiérem?

9.4.2021 Komerční sdělení

Architektura a design interiérů podléhají módním trendům, které mají zásadní vliv na dispozice domácnosti, používané materiály a řešení nábytku.

Zařídit ale byt tak, aby působil moderně dnes i za několik let, může být poměrně náročnou výzvou. Jak tedy zařídit interiér tak, abyste se v něm cítili dlouhodobě skvěle?

Nebojte se oslovit odborníky

Bohužel se často setkáváme s tím, že hlavní slovo mají při návrhu bydlení developeři a současné módní trendy místo toho, aby hlavní slovo měla rodina, která bude v jednotlivých místnostech pobývat. Nebojte se proto oslovit odborníky, kteří mají s návrhem domů i bytů včetně jednotlivých místností bohaté zkušenosti a pomohou vám vše zařídit tak, abyste byli dlouhodobě maximálně spokojeni. Využít můžete například služeb czech-designers.cz.

Proč by nemělo vše podléhat jen aktuálním módním trendům?

Všichni chceme bydlet moderně a zařídit si interiér tak, aby odpovídal současné době. Přílišné sledování trendů – které se mění prakticky každý rok – ale může vést k tomu, že váš byt se velmi rychle „okouká“ a zestárne.

ZDROJ: Pixabay

Spíše než trendy posledních měsíců tedy sledujte dlouhodobý vývoj. Kvalitní nábytek z masivního dřeva je v kurzu po desítky, ne-li stovky let. Naopak různé moderní odstíny a materiály používané v kuchyních jsou mnohdy záležitostí jen několika sezón. Kromě kvalitního nábytku je třeba vybavit interiér spoustou dalších věcí, což může být finančně velmi náročné. Kromě financování z vlastních zdrojů se nabízí možnost půjček, u kterých je potřeba předem vše dobře zvážit. Využít můžete například srovnání půjček a lépe si pak promyslet, co bude pro vás nejvýhodnější.

Pokud tedy nepatříte k těm, kteří design jednotlivých místnosti mění pravidelně, raději se současných trendů z magazínů o bydlení vyvarujte.

Zaměřte se na praktičnost

Bytový designér by vám měl klást otázky.

  • Kde trávíte nejvíce času?
  • Jak často a jak pečlivě uklízíte?
  • Očekáváte pravidelně návštěvy, které u vás přenocují?

Pomocí série otázek – mohou jich být klidně desítky – by si měl udělat představu o vašem způsobu života a podle něj interiér navrhnout. Pokud tedy neplánujete dennodenně uklízet, měl by například volit v interiéru spíše matné materiály a prvky, na kterých nezůstávají šmouhy a otisky.

Rodiny s častými návštěvami vybaví velkým jídelním stolem a praktickou rozkládací pohovkou, či dokonce ložnicí pro hosty.

Pokud často vaříte na téměř profesionální úrovni, asi bude lepší oddělit kuchyň od ostatních místností pevnými příčkami, aby bylo snáze možné místnost vyvětrat.

Snažte si zkrátka zařídit bydlení tak, aby vyhovovalo vašim potřebám, místo toho, abyste se museli sami přizpůsobovat svému bytu. S dostatkem péče a trpělivosti povede vaše cesta k bydlení, ve kterém bude spokojeni po dlouhé roky každičký den.
Vyhledávání článků podle věku