tisk-hlavicka

Očekáváte příchod nového člena rodiny? Výbavičku můžete sehnat za méně peněz

31.3.2021 Komerční sdělení

Příchod nového člena do rodiny se spojuje s radostným očekáváním, ale vyžaduje také přípravu a pořízení mnoha nezbytných věcí.

Pro finanční rozpočet rodiny to tedy může být zatěžkávací zkouška. Dá se to však i za méně peněz. Jak na to?

Vypracujte si plán

Prvním krokem je plánování a vypracování seznamu věcí, které pro miminko potřebujete. Doporučujeme začít v dostatečném předstihu, abyste se nedostali do časového stresu. Pokud čekáte první miminko, oslovte rodinu, přátele či známých, kteří už děti mají. Jejich zkušenosti vám velmi pomohou. Častokrát vám doporučí věci, o kterých jste ani netušili, že je budete potřebovat a naopak, řeknou vám, které z věcí z vašeho seznamu jsou zbytečné.

Náš tip: Nevíte, co všechno bude vaše miminko potřebovat? Inspirujte se na stránce internetového obchodu s dětským zbožím Bambule.cz. Využijte slevový kód Bambule a nakupte dětské potřeby za výhodné ceny.

Pokud již máte seznam věcí hotový, můžete si pořízení jednotlivých položek naplánovat časově. Postupný nákup rozvržen na delší časové období nebude pro váš rozpočet takový zatěžkávací. Zároveň si můžete ke každé věci udělat poznámky o odhadované ceně či způsobu pořízení.

Nákup z druhé ruky je běžná záležitost

Produkty pro miminka bývají častokrát velmi drahé. Spojují se s prestižními značkami, které zaručují vysokou kvalitu a bezpečnost použití. Nemusíte však proto zoufat a brát půjčky. Vysněný značkový kočárek, autosedačku či houpačku si můžete pořídit z druhé ruky. Mnohé produkty při miminkách používají pouze krátkou dobu a jejich opotřebení bývá minimální. Proto neváhejte a podívejte se inzeráty a nabídky od jiných rodičů, kteří dětské věci posouvají dále za výhodné ceny.

Oslovte známých s dětmi

Mnohé rodiny si odkládají věci po dětech, ať už pro další potomstvo nebo právě pro jiných rodinných příslušníků a přátel. Budete překvapeni, jací budou rádi, že máte zájem půjčit nebo často přijmout jako dar věci pro miminko. Nejčastěji se dále posouvají věcičky na oblečení, deky, zavinovačky, hračky, ale i mnohé jiné věci, jako přebalovací pult, nočník, nosič pro miminko, stolička na krmení a mnohé další.

Pokud nemáte ve svém okolí nikoho, kdo by měl děti, na internetu existuje mnoho stránek či facebookových skupin, kde si maminky vzájemně posouvají věci dál. Třeba jen trochu pogooglit či poptat se.

Nenakupte hned v prvním obchodě

I při nákupu nových věcí platí pravidlo, že koupi si třeba promyslet. Pokud koupíte věc v prvním obchodě, do kterého vejdete nebo na stránce kterého právě jste, může se stát, že budete později litovat. Mnohé obchody totiž nabízejí tytéž produkty za různé ceny a tyto rozdíly mohou být skutečně výrazné. Vyplatí se proto využít různé porovnávače cen na internetu či aktivovat si hlídač ceny, který vás upozorní, pokud cena produktu klesne. Nezapomínejte ani na výhodné nabídky, které nabízejí slevové portály či samotné obchody. Jedná se o procentní slevy, dodatečné slevy při nákupu většího množství produktů a podobně.

Stejně užitečné je sledovat aktuální slevy na spotřební zboží pro miminka, jako jsou pleny, vlhčené ubrousky či dětská kosmetika. Při těchto věcech můžete zvážit i to, zda vaše miminko potřebuje značkové produkty nebo vám vyhovují i alternativní produkty levnějších značek, které jsou cenově velmi výhodné.

Náš tip: Kosmetické přípravky, léky či jiné potřeby pro miminko i maminku najdete v internetové lékárně Benu.cz. Využijte při nákupu slevový kód Benu a ušetřete.
Vyhledávání článků podle věku