tisk-hlavicka

Co děti na zahradě ocení? Hračky a trampolínu!

1.3.2021 Komerční sdělení

Ať už máte zahradu před domem nebo si ji užíváte jen u prarodičů či známých, je dobré vědět, co děti na zahradě nejvíc potěší? Pískoviště a bazének jsou klasika, co dál? Rozhodně hračky na zahradu a trampolína, na které se mohou do sytosti vyřádit.

Zahrada, kterou děti milují

Malé děti rády tráví volný čas na čerstvém vzduchu, nejraději by venku snad i spaly. S věkem se to ale mění, puberťáky už ven dostanete jen s velkou námahou. Proto si ten čas, kdy děti rády chodí ven, užívejte a pokud máte vlastní zahradu, připravte jim tam optimální podmínky.

Děti ocení, když na zahradě najdou hračky, které je zabaví, různé skluzavky, prolézačky, přístřešky, kola a sportovní náčiní. V posledních letech si místo na našich zahradách vydobyla i trampolína.

Jak vybrat hračky vhodné i ven?

Doma mají děti všemožných hraček hromadu. Autíčka, panenky, elektronické hračky, stolní hry a další se ale ven moc nehodí, rozmary počasí jim totiž zrovna nesvědčí. Jaké hračky děti zabaví i venku?

  • Pískoviště s bábovičkami a náklaďákem
  • Prolézačky, houpačky, skluzavky
  • Zahradní domek
  • Indiánské týpí
  • Kousek betonu, kde mohou malovat křídami.
  • Kdo má dostatek prostoru, ten může vsadit i na herní sestavy s dřevěnou věží, skluzavkou, pískovištěm, přístřeškem apod.

Jak vybrat trampolínu?

Pobyt venku si mnoho dnešních dětí už neumí bez trampolíny představit, my rodiče jsme zase rádi, že se děti hýbou. Potají se ale taky trochu bojíme, co když si ublíží? Důležité je trampolínu dobře vybrat a taky ji najít na zahradě správné místo.

Proč dát trampolíně šanci?

  • Děti se zabaví, uvolní mysl, a přitom udělají něco pro svoje zdraví.
  • Zpevní si tělo.
  • Zvýší pružnost celého těla.
  • Nezatěžuje páteř a klouby.

Jak trampolínu vybrat?

Než se vydáte do obchodu, ujasněte si, kam trampolínu postavíte a kolik na ni máte na zahradě místa. Na trhu ji najdete v mnoha rozměrech.

Dalším důležitým kritériem výběru trampolíny je její nosnost. Většinou platí, že čím je větší, tím má vyšší nosnost. Ale pozor. Víte, že dle EU normy smí na trampolíně skákat vždy jen jedna osoba?

Náš tip: Zajímejte se i o konstrukci trampolíny. Ideální je, aby trubky i pružiny byly zhotoveny z galvanizované oceli, ochranu před povětrnostním vlivům zajistí pozinkovaný rám a pevnou základnu i pro divoké skoky poskytnou 4 dvojité nohy.

Kam trampolínu umístit?

Koupí kvalitního výrobku to nekončí, důležité je taky dobře zvolit místo, kde trampolínu postavíte. Je třeba si uvědomit, že trampolína kolem sebe potřebuje prostor, měla by stát na rovině, samozřejmostí by mělo být řádné ukotvení.
Vyhledávání článků podle věku