tisk-hlavicka

LangMaster Mean City

30.11.2000 Katka Cimická, 16 let, Zita Kadlecová, 13 let 3 názory

Learn English or die!!! Zábavný, odlehčený a videosekvencemi nabitý způsob výuky angličtiny na 2 CD-ROM.

Dětská recenze


- zvykám si na mluvenou angličtinu. Pokud něčemu nerozumím, můžu si to nechat zopakovat s tím, že se mi to na obrazovce objeví i napsané. Největší výhodu vidím v možnosti nalézt si danou větu v tzv. "Phrase book" již přeloženou. Nezdržuje už mě potom zdlouhavé hledání ve slovníku od hry.

- hra mě sama nutí, abych se snažila všemu porozumět, jinak se jednoduše dál nedostanu

- jako zajímavý nápad mi přišly náhodné úkoly, které musím vyřešit, abych mohla pokračovat (např. zapsat správně čísla, podle popisu určit osobu, opravit chyby na jídelním lístku apod.)

- hru bych doporučovala pro alespoň mírně pokročilé studenty angličtiny. Podle mého názoru se tato hra jako učební pomůcka hodí pro studenty asi tak do 15 až 16 let. Pro mě tahle hra byla zajímavým zpestřením učení, ale přesto už dávám přednost účinnějším metodám. Musím ale uznat, že tenhle způsob má jednu velkou výhodu - vlastně si jenom hraji.

- asi jediné, co mi na této hře opravdu vadilo, byly delší pasáže, při kterých se nic nedělo. Taky mě dost štvalo, když jsem ve městě zabloudila a nevěděla, kudy dál.

Katka Cimická, 16 le


Test CD ROM jsem prováděla na notebooku Compaq Armada E500 s HD 5GB, procesorem Celeron 600MB , RAM 96MB s operačním systémem Windows 2000 Profesional.

CD s multimediální hrou Mean City je produktem firmy BSP Multimedia a výrobce doporučuje PC s operačním systémem Windows 95,98 , nebo NT a samozřejmě se zvukovou kartou. CD se mi podařilo bez problémů nainstalovat i spustit. Na CD ROMu je uvedeno, že toto CD je mimo jiné i učebnice angličtiny. Toto upozornění je podstatné především pro uživatele, kteří tento jazyk neovládají, protože jazyková podpora je vedena zcela v angličtině. Uživatel musí nejen zvládnout psanou formu tohoto jazyka, ale správně registrovat i mluvené slovo, jinak by se úspěšně nepropracoval k závěru hry. Děj hry se odehrává ve virtuálním městě, kterým uživatel prochází a pomáhá při tom policii v pátrání po ženě, která spáchala trestný čin.

Na závěr musím říci, že hra se mi líbila a měla dobrý dějový spád. Je velmi vhodná pro procvičování anglického jazyka, ale jak jsem se již zmínila pro uživatele, kteří nemají znalosti z angličtiny je tento CD ROM v podstatě nepoužitelný.

Zita Kadlecová 13 let

Charakteristika:Tajemné Mean City Vás donutí řešit v angličtině situace, které mohou nastat i v běžném životě. Budete pohlceni svým vlastním příběhem, který se ihned po příletu do Maen City začne dramaticky rozvíjet. Vaše angličtina projde zkouškou, která v praxi ukáže jak na tom jste a pomůže Vám s konverzací v běžných (letiště, taxi, hotel, restaurace), ale i méně obvyklých situacích (policie, vězení). Česká lokalizace je pochopitelně součástí programu.
Výrobce: Dr. LANG group s.r.o.

, BSP Multimedia

Bližší informace a možnost objednání:tady
Cena: 1 485 Kč

Názory k článku (3 názorů)
Vzkaz pro Katku Cimickou Blanka Anfilova 4.12.2000 13:2
*Pro děti? rashka 30.7.2006 22:34
*Pro děti? rashka 30.7.2006 22:34
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.