tisk-hlavicka

Laser: novodobý zachránce při problémech s pletí

25.2.2021 Komerční sdělené

Moderní laserové metody dokážou účinně odstranit nejen nedokonalosti pleti, ale pomohou také s úplným odstraněním chloupků. Jelikož se ošetření musí opakovat, je ideální čas začít teď, když je do léta ještě daleko. Pojďme si představit čtyři nejčastější estetické problémy, se kterými si lasery umí poradit.

1. Akné a rozšířené póry

Pupínky netrápí jen teenagery. Pacientů s akné po třicítce v dermatologických ordinacích stále přibývá a akné je potřeba co nejdříve léčit, abychom předešli těžkým stavům. Velmi účinná je omlazující terapie radiofrekvencí či laserem, kdy laserový paprsek proniká do hloubky kůže v místech mazových žláz. Způsobí jejich termické poškození, normalizuje jejich strukturu a omezí další výskyt akné. Léčba laserem je vhodná jak u prvotních projevů, tak u zánětlivých stavů s jizvami, kde podpoří tvorbu nového kolagenu a vyhlazuje nejen jizvy, ale také zužuje póry.

2. Chloupky

Klasické holení žiletkou nám bohužel nevydrží dlouho, pokožka bývá podrážděná a suchá, navíc chloupky po holení často tvrdnou. Epilace strojkem či voskem zabere nejen spoustu času, ale je také velmi bolestivá. Asklepion s laserovými epilacemi začínal v České republice již před 20 lety, a od té doby má na svém kontě již tisíce epilací. Přijďte se zbavit chloupků natrvalo a užívejte si hladkou pokožku po celý rok.

3. Tetování

Nejen špatně odvedená práce, ale také přibývající věk a změna vkusu mohou být důvody, proč si nechat odstranit tetování. Pomocí laserů vás zbavíme téměř každého tetování nebo permanentního make-upu během pár návštěv.

4. Poškozená pleť a popraskané žilky

Při rozsáhlejším poškození pleti, jako jsou třeba viditelné jizvy či hluboké vrásky, bude vaším zachráncem frakční CO2 laser. Rekonvalescence je zde několikadenní, jelikož se svrchní vrstva pokožky zcela oloupe a tvoří se na pleti stroupky, které se potřebují zahojit. Po konzultaci s lékařem je možné použít dva lasery při jednom sezení - jeden působící povrchově, druhý působící v hlubší vrstvě pokožky. Pleť budete mít po zahojení jako miminko!

Co se týče popraskaných žilek, ty netrápí pouze zralé ženy, ale i muže či nastávající maminky. Objevují se v oblasti tváří, nosu a na dolních končetinách, přičemž největší vliv na vznik žilek má dědičnost. Preventivní péče v podobě vhodné stravy a kosmetiky dokáže jejich vznik oddálit, a tam, kde k popraskání žilek již došlo, pomůže laserové ošetření.
Vyhledávání článků podle věku