tisk-hlavicka

Jak vybrat koloběžku? Rozdíly mezi freestyle, městskou a elektrickou

6.1.2021 Komerční sdělení

Pokud plánujete investovat do moderního dopravního prostředku, tedy do koloběžky, nabízí se vám hned několik různých možností.

Současný trh rozděluje koloběžky na čtyři základní kategorie – freestyle, skládací městské, skládací městské a nafukovacími koly a elektrické. V následujících řádcích vám prozradíme přednosti a úskalí jednotlivých druhů.

Freestyle koloběžky

Především mladá generace má zájem o freestyle koloběžky, na kterých se mohou provádět různé triky a skoky. S freestyle koloběžkou můžete vyrazit do skateparku. Charakteristická je neskládací s odolnou konstrukcí. Disponuje menšími kolečky, a proto kromě skateparků je vhodná na jízdu pouze po asfaltových cestách.

Skládací městské koloběžky

Pro děti i dospělé jedince jsou připraveny skládací koloběžky ideální pro jízdu v parku a po městě. Velkou výhodou je, že koloběžku snadno složíte, což oceníte třeba v okamžiku, kdy nastoupíte do městské hromadné dopravy. Skládací městské koloběžky mají většinou výškově nastavitelná řídítka, jsou vybaveny i stojánkem a popruhem pro snadné přenášení.

Skládací městské koloběžky s nafukovacími koly

Jestliže plánujete vyrazit na koloběžce i po nezpevněných cestách, sáhněte po variantě s nafukovacími koly. Zvládnou totiž nerovnosti, ovšem cestovat na takových koloběžkách můžete klidně i po městě a v parcích.

Elektrické koloběžky

Poslední skupinu tvoří elektrokoloběžky. Pakliže se nechcete namáhat, elektrická koloběžka je vhodnou volbou, přičemž dojezd dokáže dosáhnout až 40 kilometrů. Co se týče maximální rychlosti, na takové koloběžce můžete jet 20 až 30 kilometrů za hodinu. Samozřejmě záleží na tom, jaký model zvolíte, protože každý má jiné parametry. U elektrokoloběžky se dívejte na dojezd, kapacitu baterie i dobu nabíjení baterie.
Vyhledávání článků podle věku