tisk-hlavicka

Vyberte si svou novou pohovkou online

12.11.2020 Komerční sdělení

Perfektní pohovku dnes už hravě vyberete i z pohodlí domova online. Stačí se zaměřit na ty správná kritéria.

Filtry vám výběr usnadní

Než začnete hledat na internetu, napište si vše, co od pohovky očekáváte. Jakou si představujete barvu, má být dvoumístná nebo třímístná, do U či rohová?

Hodil by se vám úložný prostor nebo na ní plánujete častěji přespávat? Díky tomu si snadno vyfiltrujete pohovku, která bude přesně odpovídat vašim potřebám. 

Velikost pohovky: Dvakrát měřte, jednou kupujte

Před výběrem si přeměřte místo, které máte na pohovku k dispozici. Pro lepší představu ho můžete obložit novinami. Nezapomeňte nechat prostor na otevírání okolních skříněk a také na rozložení pohovky. Nikde se při obcházení pohovky o nic netlučete? Tak paráda! 

Nezapomeňte, že moc velký gauč bude v malé místnosti ubírat na vzdušnosti, naopak moc malá pohovka ve velkém prostoru se zbytečně ztratí.

Před koupí si prostor na novou pohovku pořádně přeměřte.

Počet míst na sezení

Nejspíš vás napadne, že přece logicky se dvěma polštáři je pohovka dvoumístná a tak dále. Je to opravdu nejjednodušší způsob, ale nezohledńuje vaše pohodlí. Například sedící v rohu, bude mít kvůli opěrce vždy méně místa na sezení. Také si nemůže pohodlně opřít nohy, aniž by si nepřekážel s ostatními.  

Proto v Bonami považují za jedno sedadlo místo, kde se pohodlně usadí a opře jeden člověk. Takové místo musí mít alespoň 55 cm a područka nebo roh sedačky se do něj nepočítají. Ať je to fér. 

Materiál čalounění

Při výběru se nejčastěji setkáte s pohovkami z textilu, kůže nebo koženým vzhledem.

Pravá kůže patří k nejodolnějším materiálům a dlouho si uchovává svůj vzhled. Jde o investici, ale při správné péči vám vydrží desítky let. Nedobře snáší teplo a sluneční záření, takže u krbu či radiátoru ji nebude nejlépe.

Oblíbená začíná být recyklovaná kůže, kde je velké procento kůže rozemleto a spojeno s dalšími látkami. Příjemný pocit kůže zůstává na pohled i dotek, je to ekologičtější a navíc i levnější. 

Polyester si zamilujete pro jeho snadnou údržbu a dlouhou výdrž. Navíc na sebe dokáže vzít podobu například manšestru, semiše či sametu.

Při prohlížení fotografií pohovek se vždy podívejte na detail, abyste si přiblížili, jak bude konkrétní potah vypadat.

Funkce a vlastnosti pohovky 

Pohovka s úložným prostorem se hodí kdykoliv a na cokoliv, tak zvažte jestli si za ní o něco nepřiplatit. Můžeme ji využít na uschování ložního prádla, zimních bund, deskových her, zkrátka čehokoliv. Některé pohovky mají úložné místo pod operkami, jiné mají dokonce zabudované různé skříňky a poličky. 

Rozkládací pohovka poslouží k přespání pro návštěvy, ale i jako plnohodná náhrada postele. Rozkládacích mechanismů je hned několik, ale za ten nejlepší považujeme vyklápěcí. Pod sedáky umístěný rošt s matrací vytáhnete zatažením za tyč nebo textilní ucho.

 
Vyhledávání článků podle věku