tisk-hlavicka

Vybrat si kvalitní židli? Skoro alchymie!

15.10.2020 Komerční sdělení

Kousek nábytku, který má doma snad každý. Sedíme na ní u stolu, při práci, děti ve škole. Jeden by řekl, že na jejím výběru nezáleží. Je to prostě kus dřeva nebo plastu na nožičkách, co na tom vybírat? Možná tak barvu. Opak je pravdou, výběr židle je skoro alchymie.

Když se řekne židle

Není to jen kus nábytku, který doma musíme strpět. Židle je místem odpočinku i prostředkem, jak se pohodlně najíst, nebo jak se nekroutit před počítačem. Zatímco jídelní židle bývají většinou dřevěné, kancelářské židle jsou buď z plastu, nebo jde o pohodlná kancelářská křesla.

Ať tak či tak, na židli by se nám mělo dobře, rovně a pohodlně sedět. Při výběru je třeba zohlednit naše tělesné proporce i to, k čemu židli budeme používat.

Na ceně záleží?

Ano i ne. Levné židle nebudou nijak extrémně kvalitní, na druhou stranu, vysoká cena není zárukou kvality. Navíc, když budete na židli sedět jednu až dvě hodiny denně, nemusíte za ní platit tisíce. Kdo ale na židli stráví 6-8 hodin denně, ten už by měl sáhnout po kvalitní a dražší židli, případně po té zdravotní.

Na co si dát pozor při výběru židle do kuchyně?

I jídelní židle musí být pohodlná. Při jejím výběru se držte následujících zásad.

  • Jak je židle jako celek vysoká?
  • V jaké výšce se nachází sedák?
  • Jaká je hloubka sedadla?
  • Je sedák pro vaši postavu dostatečně velký?
  • Z jakých materiálů je židle vyrobená?
  • Jak vysoký je stůl, ke kterému židle postavíte?

Proč je tohle všechno důležité? Aby se vám pohodlně sedělo a neohrožovali jste své zdraví, měl by mezi deskou stolu a sedákem židle být prostor o velikosti 22-27 centimetrů. Výška sedáku by měla být o něco menší, než je délka vašich nohou ke kolenům. Navíc určitě nechcete na sedadle sedět jen polovinou zadní části těla.

Jak vybrat kancelářskou židli?

Pracujete v kanceláři a u počítače nebo stolu trávíte i 8 hodin denně? Výběr kancelářské židle nepodceňujte. Investice do kvalitní kancelářské židle se vám vrátí v podobě zdraví. Nebudou vás bolet záda, hlava, ruce, klouby. A to už se vyplatí.

  • Kancelářská židle musí být vyrobená z kvalitních materiálů, sedák a opěradlo by měly být prodyšné.
  • Zajímejte se o nosnost židle.
  • Kolečka by měla být umístěna na pětici ramen, jen tak bude židle opravdu stabilní.
  • Ideální židle by měla být nastavitelná, s vysokým sedákem, loketní opěrkou, integrovanou opěrkou hlavy, otočná.

Snad jsme vám s výběrem židle aspoň trochu pomohli. Někdy není nad osobní zkušenost. Poptejte se mezi přáteli, jaká židle se osvědčila jim, poproste je, zda si ji můžete třeba i vyzkoušet. Pokud na ní budete trávit dlouhé hodiny, neodbývejte se židlí za pár korun. Myslete na svoje zdraví.
Vyhledávání článků podle věku