tisk-hlavicka

Kam za ozdravným lázeňským pobytem pro celou rodinu?

23.9.2020 Komerční sdělení

Nedovedete si dovolenou bez svých blízkých představit, přesto byste rádi jeli do lázní? Klidně můžete. Vždyť ozdravné pobyty v lázních jsou určené pro všechny, děti nevyjímaje. Všichni si přeci občas potřebují odpočinout, načerpat nové síly. A lázně to dobře vědí, proto většina z nich organizuje pobyty i pro celé rodiny.

Mezi lázně, které myslí opravdu na všechny, patří i Mariánské Lázně, které spolu s Františkovými Lázněmi a Karlovými Vary tvoří proslulý západočeský lázeňský trojúhelník. Proč si k rodinné dovolené vybrat zrovna Mariánky?

Mariánské Lázně – klenot mezi českými lázněmi

V Karlovarském kraji, jižně od Chebu, leží krásné město, které si oblíbily i takové osobnosti jako J.W-Goethe, Fryderyk Chopin, Jan Neruda, Mark Twain a další. Mariánské Lázně. Jejich historie je dlouhá jen něco přes 200 let, přesto mají světový věhlas.

Velkou zásluhu na tom mají minerální prameny, které tu vyvětrají. Dlouho ležely ladem, až koncem 18.století je začal podrobně zkoumat lékař premonstrátského kláštera v Teplé Josef Jan Nehr. Právě on se zasloužil i o postavení prvního lázeňského domu.

Proč je někdo neobjevil dřív? Na místě, kde dneska stojí elegantní hotely a nádherné parky, byla dřív nehostinná krajina. Prales, bažiny, strmé rokle. A právě tam byl tenhle přírodní poklad dokonale ukrytý. Mezi nejznámější a nejvyužívanější prameny patří:

  • Karolinin pramen
  • Křížový pramen
  • Ferdinandův pramen
  • Lesní pramen
  • Rudolfův pramen
  • Ambrožovy prameny

Jak vybrat rodinný ozdravný pobyt?

Co by to bylo za pobyt v lázních bez léčebných procedur? Když už se sem vydáte, zkuste si vybrat některý z pobytových balíčků, jehož součástí jsou i procedury. Ty vám nejen uleví od mnoha zdravotních neduhů, budou také působit jako prevence, vlijí vám do žil novou energii.

Náš tip: V Mariánských Lázních můžete vybírat jak ze široké nabídky ubytovávání v hotelech nebo penzionech, tak z mnoha pobytových balíčků.

  • Trápí vás nějaká nemoc nebo zdravotní neduhy? Pak vybírejte takový balíček, který vám může přinést úlevu. Co takhle dlouhodobý pobyt pod dohledem lékařů v délce alespoň 14 dnů?
  • Chcete si odpočinout, zapomenout na starosti všedních dnů? Žádná nemoc vás vyloženě nesužuje? Vybírejte z nabídky wellness balíčků, jejichž součástí je i nějaká ta masáž, koupel nebo relax v bazénu.
  • Milujete golf? Pak vás jistě uchvátí nabídka golfových pobytů.

Pobyt v lázních je dokonalý životabudič. Přesvědčte se o tom i vy a vydejte se sem s celou rodinou.
Vyhledávání článků podle věku