tisk-hlavicka

Jak vybrat hračky na zahradu?

29.7.2020 Komerční sdělení

Prázdniny jsou v plném proudu, děti už často neví, co dělat. My rodiče pak vymýšlíme, jak je zabavit a jak si aspoň v klidu vypít kafíčko. Máte doma zahrádku? Čtěte dál! Poradíme vám, jak vybrat hračky na zahradu a děti na nějakou tu chvíli zabavit.

Hračky jsou pro děti důležitá věc. Snad každé dítě si z výletu chce nějakou přivézt, hračkářství abyste obcházeli velkým obloukem. Jenže k dětství prostě patří. Navíc děti zabaví a vy máte aspoň chviličku pro sebe. A to je někdy věc k nezaplacení. Během letních prázdnin, kdy děti nechodí do školky ani školy pak dvojnásob. Jaké hračky jsou in na zahradu?

Zahrada je místem k odpočinku

No tak o tom bychom si asi mohli dlouze vyprávět. Jakmile děti opustí zdi domova, začnou běhat, křičet, cákat vodou. Jsou k nezastavení. Pro děti je totiž zahrada místem, kde si mohou hrát úplně jinak než doma. Voda je tam povolená, křik a hluk taky.

Jaké hračky by děti na zahradě chtěly mít?

  • Zahradní domeček
  • Dětský bazén
  • Skluzavku
  • Hračky do vody
  • Prolézačky
  • Pískoviště
  • Zahradní a kutilské náčiní

Jak dětské hračky na zahradu vybrat?

Asi tím úplně nejdůležitějším kritériem je věk dítěte. Jinou hračku pořídíte batoleti, jinou předškolákovi. Zatímco naši nejmenší si asi nejvíc užijí v bazénku nebo na pískovišti, ti větší ocení skluzavku nebo různé prolézačky. Na čem ještě záleží?

Dalším důležitým kritériem je materiál, ze kterého jsou hračky vyrobené

Někdo dá přednost levnějšímu plastu, jiný raději zainvestuje do dřeva, které vydrží mnohem víc. Čemu dáte přednost vy?

Hračka musí nejen odpovídat věku dítěte, ale musí být také bezpečná

Přece se nechcete bát, aby dítě nějaký kousek nespolklo, nebo aby se po hře třeba osypalo. Proto kupujte jen hračky s jasně vyznačenou zemí původu, označením CE (hračka splňuje evropské normy) a značkou GS (značka bezpečnosti).

Pozor na kvalitu použitých materiálů

Maximální kvalita by u hraček měla být samozřejmostí. Ty z levného a křehkého plastu určitě nekupujte, dejte přednost hračkám z kvalitního plastu s oblými hranami a protiskluzovými prvky.

Víte, že použité materiály ovlivňují i životnost hraček a jejich odolnost vůči různým povětrnostním vlivům?

Hračka by dítě měla zaujmout na delší dobu

Nabídka hraček je široká, z některých ale děti budou mít radost jen pár minut. Pak hračka skončí někde v koutě. Dítě si s ní pohrálo, vše vyzkoušelo a nemá co nového objevovat. Oproti tomu hračka, která bude znovu a znovu lákat ke hře, ta vydrží dlouho a dítě z ní jen tak nevyroste. Příkladem jsou různé prolézačky, nářadí, domečky, trampolíny apod.

Jaké hračky pořídíte svým dětem na zahradu vy?
Vyhledávání článků podle věku